החשב הכללי הבא: יהלי רוטברג

מינוי חדש במשרד האוצר: אחרי שהחשב הנוכחי, רוני חזקיהו הודיע על עזיבתו בסוף החודש הקרוב, שר האוצר הודיע כי מי שיחליף אותו הוא סמנכ"ל הכספים של בזק. המינוי ייכנס לתוקף בכפוף לאישור וועדת המינויים

חדשות כיפה 09/10/20 10:56 כא בתשרי התשפא

החשב הכללי הבא: יהלי רוטברג
שר האוצר הודיע על מינוי חשב כללי חדש, צילום: Olivier Fitoussi/Flash90

שר האוצר ישראל כ"ץ הודיע הבוקר (ו') על מינוי חשב כללי חדש למשרד האוצר - יהלי רוטנברג, מי שמשמש בשלוש השנים האחרונות כשסמנכ"ל הכספים של חברת בזק. רוטנברג, שהיה בעבר סגן בכיר לחשב הכללי, יחליף את רוני חזקיהו, שעתיד לסיים את תפקידו בסוף החודש הקרוב. המינוי ייכנס לתוקף רק לאחר אישור וועדת המינויים של נציבות שירות המדינה ולהחלטת הממשלה.

שר האוצר ישראל כ"ץ אמר כי "אני משוכנע כי יהלי רוטנברג ניחן בכל הכישורים הנדרשים כדי להתמודד עם האתגרים הגדולים העומדים בפני משרד האוצר ובפרט בפני החשב הכללי בתקופה מאתגרת זו. יהלי ביצע במהלך הקריירה הציבורית שלו שורה של תפקידים משמעותיים במשרד האוצר, אשר יסייעו בידו בניהול המשבר הכלכלי אותו אנו חווים לנוכח התפרצות נגיף הקורונה, בכל הקשור לתפקידו". 

"אני משוכנע שהוא ישתלב היטב במדיניות אותה אני מוביל כשר האוצר" אמר כ"ץ, אותה מדיניות שלדבריו, "נועדה להבטיח את חוסנו ויציבותו של המשק הישראלי מחד, ויחד עם זאת לחבק את הציבור ובעלי העסקים, מתוך תחושה של ערבות הדדית, ולסייע להם ככל שנדרש לצלוח את התקופה הקשה עד לחזרת המשק לפעילות מלאה".

רוטנברג בן 46, רואה חשבון במקצועו, בוגר תואר ראשון בכלכלה ותואר שני במנהל עסקים. כיהן בתפקיד סגן בכיר לחשב הכללי באוצר והיה ראש חטיבת המימון והאשראי וכן האחראי על המימון וביצוע תקציב המדינה ויחידת החוב במשרד האוצר.

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר