סגור

תם צום יום הכיפורים: 2,360 בני אדם נזקקו לטיפול רפואי

צוותי מגן דוד אדום פרטו את את כמות הטיפולים הרפואיים במהלך צום יום הכיפורים: עליה של 15% בקרב החשים ברע במהלך הצום, ביחס לשנה שעברה, 129 בני אדם נפגעו מרכיבה על אופניים, 136 יולדות הובלו לבתי החולים

חדשות כיפה
י בתשרי התשפא
,
28 בספטמבר, 2020 19:18

צילום: נעם רבקין פנטון, פלאש 90

כמדי שנה, גם השנה היו ידי צוותי מד"א עמוסי עבודה ביום הכיפורים, החובשים והפאראמדיקים של מד"א הוזנקו להעניק טיפול רפואי ל-2,360 בני אדם ברחבי הארץ, מתוכם 1,818 פונו להמשך טיפול בבתי החולים. 305 התעלפו, התייבשו וחשו ברע עקב הצום (עליה של 15% בהשוואה לשנה שעברה).

129 בני אדם נפגעו ונזקקו לעזרה ראשונה עקב פציעה מרכיבה על אופניים, גלגיליות, קורקינטים וסקייטבורד, מהם 5 במצב בינוני (ירידה של 50% בהשוואה לשנה שעברה). 17 בני אדם נפצעו בתאונות דרכים, בהן הולכת רגל בת 54 שנהרגה לאחר שנפגעה מרכב בכפר חילף.

18 בני אדם נפצעו באירועי אלימות שאירעו ברחבי הארץ, בהם 1 בינוני.

צוותי מד''א הוזעקו גם להעביר 136 יולדות לבתי החולים, 2 מתוכן יולדו ע"י צוותי מד"א בירושלים ובית שמש.

במהלך יום הכיפורים המשיכו במד"א את המלחמה במניעת התפשטות נגיף הקורונה ודוגמי מד"א מהמגזר הערבי לקחו 1,595 דגימות ביישובי המגזר. שירותי הדם של מד"א סיפקו לבתי החולים בארץ 298 מנות ומרכיבי דם ו-38 מנות פלסמה לטיפול בחולי קורונה במהלך יום הכיפורים (2 מנות לכל מטופל). לצערנו, גם השנה נרשמו 2 תקריות של יידיו אבנים על אמבולנסים והפרעה לצוותים על ידי בני נוער בחדרה. 

28.09.2020

1. מבנים סגורים שווה קורונה בטוח (שושנה )

בבני ברק, בסביבתי, בתי כנסת התפללו במבנים סגורים ממוזגים. מה שווה התפילה הזו? למען המנהגים הקריבו חברי קהילה למולך. בעוד שבוע נראה- הרבה יותר גרוע מראש השנה. אלה לא חסידים- אלה כבר המעמד הבינוני ומעלה, יאני אינטליגנטים. בושה וחרפה. זה הפרצוף.

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

 צילום: pixabay

תחזית לשבת: הקלה בעומס החום

קרא עוד