סגור

חצי שנה אחרי: מתוך מאות תקני רופאים שהובטחו - רק פחות ממחצית אוישו

התחלואה עולה וגוברת, מחלקות הקורונה בבתי החולים עמוסות, וצוותי הרפואה והמנהלים חוששים משחיקת כוח האדם וגם ומיציאת צוותים לבידוד. למרות ההבטחות, מאז חודש מארס נקלטו בפועל בבתי החולים רק 251 רופאים חדשים. יו"ר ארגון רופאי המדינה: "מחדל בהתהוות"

חדשות כיפה
ד בתשרי התשפא
,
22 בספטמבר, 2020 8:33

צילום: Yonatan Sindel/Flash90

לפני כחצי שנה, בתחילת חודש אפריל, הורה שר הבריאות לשעבר, יעקב ליצמן, על הקצאה מיידית של 300 תקנים חדשים לרופאות ורופאים במחלקות הקורונה שטרם השתלבו במערך הרפואה בישראל. חלפו שלושה חודשים ושר האוצר, ישראל כ"ץ, ושר הבריאות הנוכחי, יולי אדלשטיין, סיכמו היום על תגבור של 400 רופאים נוספים. היכן עומדים הדברים היום?

מחלקות הקורונה בבתי החולים עמוסות מאוד, צוותי הרפואה והמנהלים חוששים משחיקת כוח האדם, מהידבקויות ומיציאת צוותים שלמים לבידוד - למרות הכל, מאז סוף חודש מארס נקלטו בפועל במערכות בתי החולים רק 251 רופאים חדשים, מתוך 700 תקנים שהובטחו מתחילת המשבר בשתי פעימות. כך פורסם הבוקר (ג') ב'ישראל היום'. 

בדו"ח מתחילת החודש של צוות מומחי "הברומטר", המייעצים לפרויקטור הקורונה, פרופסור רוני גמזו, נכתב, כי "ניכרת עלייה בשחיקת הצוותים בחלק מבתי החולים ובחששם מפני גל התחלואה הגובר. באחדים מהמוסדות לא הוחלפו צוותי הקורונה כבר תקופה ארוכה". בדו"ח ציינו בהבלטה גם מספרם הגבוה של החולים והמבודדים בקרב הצוותים הרפואיים, עלייה ש"תורמת משמעותית להתגברות העומס על הצוותים הרפואיים".

נכון לאתמול בבוקר, ישנם בישראל 772 אנשי צוות שאובחנו כחולים מאומתים בקורונה, מהם 167 אחים ואחיות ו־1,010 רופאים ורופאות. כמו כן, 3,157 אנשי צוות נמצאים בבידוד, מהם 889 צוותי סיעוד ו־430 צוותי רפואה.

"זה מחדל בהתהוות", מזהיר יו"ר ארגון רופאי המדינה, ד"ר זאב פלדמן. "נתנו תקנים לבתי החולים, אך כרכו את האיוש שלהם באיוש של 250 תקנים שנתנו בפעימה הראשונה. זה מנגנון טיפשי של משרד האוצר, שרוצה לשלוט בכל ופוגע במערכת. הבעיה של משרד הבריאות היא לא כמה מכונות הנשמה יש, אלא הצוותים הרפואיים שקורסים. צריך לקלוט רופאים עוד היום ולהכשיר אותם, כך שיוכלו לטפל בחולים כבר בחורף".

 

עוד אין תגובות, היו הראשונים להגיב!
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

 צילום: shutterstock

בקרוב בפריפריה: אינטרנט אולטרה מהיר

קרא עוד