סגור

כמיטב המסורת: מבצע פינוי הפתקים מהכותל המערבי

הפתקים נאספו באמצעות כפפות וכלים מיוחדים ונשלחו לגניזה בהר הזיתים, כשמקביל אבני הכותל זכו לניקוי וחיטוי. בעקבות הקורונה, נרשמה עלייה של 20 אחוזים בשליחת פתקים מחו"ל, שהוטמנו על ידי עובדי הכותל

חדשות כיפה
כז באלול התשפ
,
16 בספטמבר, 2020 15:58
מבצע פינוי הפתקים מהכותל

מבצע פינוי הפתקים מהכותלצילום: הקרן למורשת הכותל המערבי

כבכל שנה, ימים לפני כניסת השנה החדשה, בוצע הבוקר (ד׳) פינוי הפתקים שנטמנו בין אבני הכותל המערבי, בצל הקורונה והמגבלות. ועל מנת לשמור על הפוקדים את הכותל המערבי נערך במקביל גם חיטוי לאבני הכותל המערבי.

לקראת ראש השנה תשפ"א, המנהג נמשך גם השנה, והבוקר פונו פתקי התפילה שהוטמנו בין אבני הכותל המערבי. הפתקים פונו באמצעות שימוש בכפפות ובכלי עץ חד פעמיים על ידי אנשי הקרן למורשת הכותל המערבי, ונאספו בשקים אשר ייקברו יחד עם ספרי הקודש המועברים לגניזה בהר הזיתים בירושלים.

לרגל הקורונה, האבנים "זכו" לחיטוי

לרגל הקורונה, האבנים "זכו" לחיטויצילום: הקרן למורשת הכותל המערבי

מעבר לפתקים שנטמנים בידי המתפללים המגיעים לכותל, מתברר כי מדי שנה מוטמנים למעלה מ-40,000 פתקים הנשלחים דיגיטלית. מאז פרוץ מגיפת הקורונה בישראל ועד היום נשלחו כ-15,000 פתקי תפילה מעשרות מדינות ברחבי העולם, כ-20% יותר דאשתקד בתקופה זו.

רב הכותל המערבי והמקומות הקדושים, הרב שמואל רבינוביץ' שליווה את הליך הפינוי וחיטוי אבני הכותל בירך לכבוד השנה החדשה: "אנו ניצבים היום ערב ראש השנה החדשה ומתפללים לבורא עולם בברכת 'תִּכְלֶה שָׁנָה וְקִלְלותֶיהָ; תָּחֵל שָׁנָה וּבִרְכותֶיהָ', בימים האלה אנו מוצאים הרבה כוח ונחמה בכותל המערבי. כשמולנו אבני קודש ששרדו תקופות קשות ונטעו בנו את האמונה כי יבואו ימים טובים. בתפילה כי יסיר מעלינו את רוע הגזירה ונזכה לעלות לרגל בשמחה, ברוב עם, ולחדש ימינו כקדם".

צילום: הקרן למורשת הכותל המערבי

צילום: הקרן למורשת הכותל המערבי

צילום: הקרן למורשת הכותל המערבי

עוד אין תגובות, היו הראשונים להגיב!
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

איבתיסאם מרעאנה צילום:  Avshalom Sassoni/FLASH90

קולות נוספים בעבודה המתנגדים למרעאנה: "הזדעזעתי כמוכם"

קרא עוד