סגור

גמזו סופג אש לאחר שהתבטא נגד הוראת הרב קנייבסקי

בעקבות ההנחיה שיצאה מביתו של גדול הפוסקים החרדים-ליטאים, לפיה אין לקיים בדיקות קורונה בישיבות, אמר ממונה הקורונה כי "היא מסכנת את הציבור החרדי", וספג אש צולבת מהח"כים החרדים וברשתות: "מאז שמונה - התחלואה רק גברה"

יהונתן קליין, חדשות כיפה
יג באלול התשפ
,
02 בספטמבר, 2020 17:55
פרופ

פרופ' רוני גמזוצילום: Miriam Alster/Flash90

החרדים נגד פרופ' גמזו. בעקבות ההוראה שיצאה מביתו של הרב חיים קנייבסקי, הנחשב לגדול הדור של הציבור החרדי-ליטאי, לפיה אין לקיים בדיקות קורונה בישיבות, ממשיכה לעורר סערה. ממונה הקורונה, פרופ' רוני גמזו, התבטא נגד ההנחיה לאחר ביקור בביתר עלית, המוגדרת עיר 'אדומה' ואמר כי "ההודעה של הרב קנייבסקי מסכנת את הציבור החרדי בהמשך ההידבקות".

הרב קנייבסקי: מחשש לביטול תורה - אין לקיים בדיקות קורונה בישיבות

כזכור, בהנחיה שיצאה מביתו של הרב קנייבסקי, ופורסמה באתר 'כיכר השבת' נאמר כי קיים "חשש לביטול תורה עצום" בשל הכנסתם של אלפי תלמידים לבידוד, בעקבות הימצאות חולי קורונה בישיבות, ובשל כך אין לקיים בדיקות. יש לציין כי בניגוד להנחיה קודמת, בה נאמר כי "חובה גמורה לדאוג שלא יזלזלו בהוראות שמירת הבריאות כפי שנתקנו לכל פרטיהן", על ההודעה הנוכחית לא הופיעה חתימתו של הרב קנייבסקי, והיא לא גובתה בהוכחה כלשהי כי אכן הרב עצמו עומד מאחוריה.

בעקבות דבריו, סופג פרופ' גמזו אש צולבת מהצייצנים החרדיים בטוויטר, באתרי המגזר החרדי וגם מצד הח"כים מהמפלגות החרדיות. ח"כ יצחק פינדרוס (יהדות התורה) אמר כי הוא "מציע למר גמזו לא להתערב במה שהוכח כהצלחה אלפי שנים 'הנוטל עיצה מן הזקנים אינו נכשל'. ההודעות מאז שמונה רק הגבירו את התחלואה. מקווה שבניהול בי"ח יש לו יותר הצלחות". חברו לסיעה, ח"כ יעקב אשר, המשיך באותו קו כשטען שדבריו של גמזו נובעים משנאה לחרדים: "מישהו צריך להזכיר לפרופ' גמזו שמכתבים לנשיאי מדינות, סיורים מצולמים בפתיחת שנה"ל וכותרות על רבנים, זה עסק לפוליטיקאים ולא למי שרוצה לנצח את הקורונה".

עיתונאים חרדים בטוויטר כינו את גמזו "שונא חרדים" ו"אנטישמי" בתגובה לדבריו, וקראו לו להתפטר. מנגד בלטו דבריו של העיתונאי הוותיק יעקב ריבלין, פרשן העיתון 'בקהילה' ומגיש ברדיו קול חי, שאמר כי פרופ' גמזו צודק: "דעה לא פופולרית. גמזו חייב להשאר", כתב ריבלין. "הוא התקווה האחרונה שלנו שמשהו אולי עוד יעבוד במאבק בקורונה. הוא לא אשם שהערים החרדיות הפכו אדומות אלא אנחנו. מערכת התעמולה המתוזמרת נגדו היא אינטרסנטית בעליל והמניעים שלה שקופים".

02.09.2020

1. ותרופה אמרו שיקח שנה להכיר את הקורונה? (בדיקות שוות לפח.אייך מצאו בשניה בדיקה ל.?)

דווח על תגובה לא ראויה
02.09.2020

2. קנייבסקי (משה)

הנה לנו עוד רב, שממנו נקבל הוראות ( הקודם, שנחשף היום ,ביקש מנשים להוריד את החולצה...). מה שמציע הישיש המשובש הזה, שאת המסכות נניח על העיניים, ואז בדיוק כמוהו, שבעליל כבר לא רואה מה סביבו ובעולם, לא נראה את הקורונה, ובא לציון גואל, אמן.
אבל, אנחנו, הרוב, לא מעוניינים לחיות כמו החרדים, ולא לקבל מהם עצות. אזי, אם המדינה הציויינית לא מקובלת עליהם כריבון, שיתכבדו ויחזרו לגלות, הם ורבניהם נשואים המורדים. חזקה על הגויים, כפי שרואים עתה באוקראינה, שיחנכו אותם.

דווח על תגובה לא ראויה
02.09.2020

3. ממש סכנת נפשות (זהבה )

יש לחברה הישראלית בעיה עם כוחות חוץ שאינם מבינים שרפואה זה מקצוע ולא חלטורה.עוד יביאו לכך שמי שנראה חרדי- יתרחקו ממנו כסכנה להדבקה. קנייבסקי איננו מסוגל להבין ואיננו מסוגל לבחון נושא בעיניים מקצועיות כוללות. הוא מתחיל להיות הבעיה ולא הפתרון. ממש חבורת מטורללים שחושבים שינצלו מהדבקה עם הלימוד שלהם. הפעם זה עולה לנו במחיר כבד מאד.

דווח על תגובה לא ראויה
02.09.2020

4. מורד במלכות; פוסק בלי לקבל את כל הנתונים; אינו מתבסס על הלכות בפסק דין בעניני חיים ומוות. (אפרים)

עצוב שציבור שלם מתייחס לאדם כזה כפוסק הראשי שלו

דווח על תגובה לא ראויה
04.09.2020

5. יש להזכיר לפינדרוס וחבריו... (מוישה זוכמיר)

מה קרה לשני שליש מעמנו, שהקשיבו ״לעצת הזקנים״ באירופה ומזרח אירופה, אך זה לפני שבעים שנה. הנוטל עצה מן הזקנים - מותר, הנוטל עצה מזקנים סניליים תאבי שררה, שכל מעייניהם בשימור כוחם בקהילה שלהם - לוקה בגופו ובחייו. הרב קנייבסקי מצטרף לשורה ארוכה של רבנים ליטאים וחסידים, שעל ידיהם ועל אחריותם מיליוני ישראל הנשרפים והנשחטים, בשעה שיכלו לשבת איתנו כאן בארץ הקודש, הם ונכדיהם וניניהם עימהם. איך הוא לא מתבייש.

דווח על תגובה לא ראויה
06.10.2020

6. אני מוחה פה על התגובות שהן אינן אלא ביזוי תלמיד חכם, וכל זה על בסיס שמועה (ובינתיים גמזו הבהיר שבבדיקה התברר שכלל לא יצאה הוראה כזו מהר)

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

עת לכל חפץ - ספר התורה שהפך לארנק צילום: הרב אליהו בירנבוים

עת לכל חפץ: ספר התורה שהפך לארנק

קרא עוד