סגור

השר אדלשטיין לשר הבריאות האוקראיני: אל תחששו לאסור כניסת ישראלים - לא תצטיירו כאנטישמים

בצל הסערה על נסיעת החסידים בראש השנה לאומן, שר הבריאות אדלשטיין שוחח עם מקבילו באוקראינה והסביר לו כי גם בישראל יש התנגדות נרחבת לנסיעתם לציון הקרב של רבי נחמן

חדשות כיפה
ז באלול התשפ
,
27 באוגוסט, 2020 10:10
גפני, אדלשטיין ונתניהו

גפני, אדלשטיין ונתניהוצילום: יונתן סינדל/ פלאש 90

בשיחת טלפון שנערכה השבוע בין שר הבריאות אדלשטיין לעמיתו האוקראיני, הסכימו השניים כי צריך לאסור את הטיסות לאומן, אך השר האוקראיני חשש להצטייר כפוגע ביהודים, כך דווח בגלי צה"ל. אדלשטיין מיהר להרגיע אותו: "אין לך מה לדאוג לגבי החשש שיגידו שאתם אנטישמים או אנטי ישראלים בגלל איסור שכזה. לא רק אצלכם - גם בישראל חושבים שזה לא נכון שיסעו לשם בראש השנה הקרוב״.

נזכיר כי פרופסור גמזו קיבל חצי ביקורת קשים על ההחלטה לשלוח מכתב לראש הממשלה האוקראיני, ללא ידיעתו של ראש הממשלה נתניהו, ובו ביקש ממנו לאסור על כניסת תיירים לאומן שבאוקראינה, וזאת למרות רוחם של חברי הכנסת החרדים. 

יו"ר הקואליציה ח"כ מיקי זוהר תקף בראיון לכאן חדשות בחריפות את ממונה המאבק בקורונה מטעם הממשלה, פרופ' רוני גמזו, וטוען כי הוא פועל בניגוד לעמדת ראש הממשלה נתניהו. לדברי זוהר, פרופ' גמזו לא טיפל בהפגנות נגד ראש הממשלה, על אף שמדובר בהתקהלויות המוניות, מכיוון ש"הוא חשש מהתקשורת", בניגוד להתנגדותו הנחרצת לטיסות לאומן. יו"ר הקואליציה אמר כי גמזו "צריך להבין שהטיסות לאומן יקרו" והוסיף כי "כדאי שיתחיל להיערך לזה במקום לשלוח מכתבים לאוקראינה בניגוד לעמדת ראש הממשלה",

אתמול (רביעי) הודיעו באוקראינה כי כניסת זרים לשטח המדינה תיאסר עד יום כיפור - השרים דרעי וליצמן עדיין מנסים לגבש מתווה שיאפשר עלייה לרגל לאומן בראש השנה. בימים הקרובים צפוי ראש הממשלה להכריע בנושא.

 

27.08.2020

1. ממשלה עלובה (יורם)

במקום להחליט שאסור לנסוע לאומן ולומר את זה באומץ., מצפים מהאוקראינים שיוציאו להם את הערמונים מהאש.

דווח על תגובה לא ראויה
27.08.2020

2. מה שהיה הוא שיהיה (עמיחי )

מי שמאמין באמת בבורא עולם-יודע שווירוס הקורונה היא/הוא אות משמים. הוירוס חיסל את עבודת הגילולים ופולחן האש במירון, כעת מחסל את עבודת האלילים באומן, תופעה מנוגדת לתורת ישראל הבסיסית וכולה עבירות מהתורה. מי שלא מאמין שהכל משמים- יכה ברופא הפרויקטור, יקיים מצוות לדבר שקר תקרב, יתמוך בכלבי העבריין מדאורייתא ומדרבנן. קו שווה. ולבסוף תהיה הכרעה משמיים- רק יקח זמן. הנה אנוכי שולח מלאך לפניך- ואתם סותרים עיניים ודואגים לרעפים האדומות ולגינות.

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

אביחי מנדלבליט צילום: Hadas Parush/Flash90

מנדלבליט משיב לנתניהו: "טענותיך חסרות בסיס, מטפלים בנחישות בכל תלונה"

קרא עוד