אלשיך שובר שתיקה: "אם נתניהו יעמוד לדין אני מניח שהוא יורשע"

לאחר שנמנע מלהתראיין מאז שפרש, המפכ"ל לשעבר קובע כי הוא חושש לעתיד המדינה הדמוקרטית ומקווה שראש הממשלה לא יישאר בתפקידו עד סוף המשפט. ומה לגבי חקירות עדי המדינה חפץ ואלוביץ'? אלשיך טוען: "לא ידעתי"

חדשות כיפה 26/08/20 08:32 ו באלול התשפ

צילום: Yonatan Sindel/Flash90
צילום: Yonatan Sindel/Flash90

שנה ותשעה חודשים אחרי שסיים את כהונתו כמפכ"ל המשטרה, רב־ניצב בדימוס רוני אלשיך טוען, בראיון ל'ידיעות אחרונות' שיפורסם במלואו בסוף השבוע, כי במידה וראש הממשלה יגיע למשפט הוא עשוי להיות מורשע, אך מקווה שהוא לא יכהן בראשות הממשלה עד סוף משפטו. 

לשאלה האם הוא חושב שראש הממשלה נתניהו יורשע ענה אלשיך, "כל השאלה היא האם הוא יישפט. הכל יכול לקרות. אולי תהיה חסינות, אולי תהיה ממשלה, אני לא יודע. אם הוא יעמוד לדין אני מניח שהוא יורשע. אם לא היינו חושבים שסיכויי ההרשעה הם כל כך גבוהים, אף אחד לא היה מהמר".

אלשיך התייחס גם לאפשרות שנתניהו יעזוב את תפקידו לפני סוף המשפט. "אני מאוד מקווה שהכל ייגמר הרבה קודם. אני מקווה עבורנו, אני מקווה עבורו. שלפחות הוא לא יכהן כראש ממשלה עד סוף המשפט כי המדינה הזאת תשלם מחירים בלתי אפשריים".

ערב המלצות המשטרה, הטיל אלשיך פצצה כאשר טען כי אנשים שנשכרו בידי "גורמים רבי־כוח" אוספים מידע על חוקרי המשטרה שעוסקים בתיקי נתניהו. הרמיזה הייתה ברורה: ראש הממשלה או אנשיו עומדים מאחורי הדבר. אבל המשטרה לא פתחה בחקירה, ואלשיך הוצג כמי שהמציא את הדברים.

הוא לא מתחרט עליהם. "היו עובדות – הטרידו חוקרים שעסקו בתיקים האלה, את סביבתם, שכניהם, משפחתם. שלושה. אנשים בכירים יחסית. אנשים שחוקרים את ראש הממשלה בין השאר וגם אנשים שמקבלים החלטות". אלשיך נשאל אם ידע מי עמד מאחורי החוקרים שנשלחו וענה, "ידענו ואני עדיין יודע. והיות ומדובר במשהו שאני לא יודע מה המשטרה עושה איתו היום אז אני כמובן לא רוצה לומר".

לסוף אלשיך עומת עם תרגילי החקירה לעדי המדינה חפץ ולאלוביץ, שעל פי הדיווחים חרגו מסמכויות המשטרה, וטוען: "לא ידעתי, אבל הכל תלוי בהקשר".

אל תשחקו אותה: כך תוכלו ללמוד בקלות את ההלכה. כל הפרטים >>

כתבות נוספות

/
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר