סגור

נתניהו לראשי רשויות בעוטף עזה: "דין שריפה כדין רקטה"

בשיחת טלפון עם ראשי רשויות מעוטף עזה אמר ראש הממשלה כי, "החמאס יעשה טעות גדולה מאוד אם הוא ימשיך בזה". היום פרצו ברחבי עוטף עזה כ-40 שריפות בעקבות בלוני תבערה שהופרחו מעזה

חדשות כיפה
כח באב התשפ
,
18 באוגוסט, 2020 20:04
ממשיכים להיאבק בשריפות בעוטף עזה

ממשיכים להיאבק בשריפות בעוטף עזה צילום: משה ברוכי יערן קק״ל

״אימצנו מדיניות של דין שריפה כדין רקטה": כך אמר ראש הממשלה בנימין נתניהו בשיחת ועידה טלפונית. עם ראשי רשויות מעוטף עזה, אחרי שהיום החל משעות הבוקר פרצו 39 שריפות ברחבי העוטף.

נתניהו סיפר כי צה"ל הונחה להגיב ועושה זאת כל ערב. "אנחנו פועלים כבר עשרה ימים ברציפות בהפצצת תשתיות של החמאס וארגוני הטרור. אנחנו גם מטילים סנקציות שונות בתחומים שחשובים גם לחמאס. אנחנו לצערי נערכים גם במידת הצורך לאפשרות של סבב או סבבים. אני מקווה שלא נגיע לזה. אנחנו לא מוכנים לקבל את השימוש באמצעי הזה שאין לו אגב שום הצדקה".

ראש הממשלה הזהיר החמאס ואמר כי "הוא יעשה טעות גדולה מאוד אם הוא ימשיך בזה". נתניהו הביע תקווה שכל הארגונים ברצועה מקבלים את המסר ואמר: "החמאס בוודאי יזכור לאן זה הוביל ואני מקווה שגם הג'יהאד האסלאמי יזכור לאן זה הוביל. אנחנו לא חסכנו בשום אמצעי, לרבות במקרה הצורך של התפתחות המערכה, גם של סיכולים ממוקדים, וגם היום אין לנו מגבלה כזאת". 

בסיום השיחה הביע ראש הממשלה את הערכתו לתושבי האזור ולראשי הרשויות. "אני מאוד מעריך את העמידה שלכם ואת העובדה שאתם מבינים שאנחנו לא מקלים ראש בזה. אני לא מקל ראש בזה, אני לא מכיר מישהו בצמרת שלנו שמקל ראש בזה, ואנחנו נפעל בכל הכוח נגד זה".

בשיחה השתתפו ראש המל"ל מאיר בן שבת, המזכיר הצבאי של רה"מ תא"ל אבי בלוט, ראש העיר שדרות אלון דוידי, ראש המועצה האזורית אשכול גדי ירקוני, ראש המועצה האזורית שער הנגב אופיר ליבשטיין, ראש המועצה האזורית חוף אשקלון איתמר רביבו, ראש המועצה האזורית שדות נגב תמיר עידאן וראש המועצה האזורית מרחבים שי חג'ג'.

עוד אין תגובות, היו הראשונים להגיב!
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר