סגור

סמוטריץ' על 'היהודים באים': "להפריט את התאגיד. מי שמוכן לשלם מכספו על הזבל הזה - בהצלחה"

אלפים השתתפו בהפגנה נגד תכנית הסאטירה, במחאה על "ביזוי קודשי ישראל". יו"ר האיחוד הלאומי אמר לחדשות כיפה כי "זו בושה וחרפה שתאגיד השידור הציבורי, שממומן מהכסף של כולנו, מרשה לעצמו לשים ללעג ולקלס ולביזיון את קודשי ישראל"

מירב כהן, חדשות כיפה
כז באב התשפ
,
17 באוגוסט, 2020 21:29
ח"כ בצלאל סמוטריץ

ח"כ בצלאל סמוטריץ'צילום: Yonatan Sindel/Flash90

ח"כ בצלאל סמוטריץ' (ימינה) השתתף הערב (ב') בהפגנה נגד התכנית 'היהודים באים', שהתקיימה מול בניין התאגיד הציבורי 'כאן' בירושלים. בהפגנה השתתפו קרוב לאלפיים בני אדם, ונכחו בה ח"כים, רבנים רבים ואישי ציבור.

בהפגנה משתתפים בין השאר נשיא ישיבת הר המור, הרב צבי טאו, ח"כים, רבנים וראשי ישיבות. ראש ישיבת מצפה רמון, הרב צבי קוסטינר, אמר בנאומו בעצרת כי "הגיע הזמן להחזיר את התקשורת לעם ישראל".

בשיחה עם חדשות כיפה אמר סמוטריץ' כי אמנם מדובר בהומור, אך לא ראינו את ההומור הזה מופנה למגזרים אחרים: "את ההומור הזה אנחנו רואים רק על דברים שבקדושה, זו בושה וחרפה שתאגיד השידור הציבורי, שממומן מהכסף של כולנו, מרשה לעצמו לשים ללעג ולקלס ולביזיון את קודשי ישראל", אמר סמוטריץ'.

מה רע בקצת הומור?

"עם כל הכבוד להומור יש דברים שלא עושים. תקציב ציבורי, תאגיד שאמור להיות בקונצנזוס ולשרת את כל אזרחי ישראל, לא יכול לפגוע ברגשותיהם של מאות אלפי ומיליוני יהודים שאוהבים ומכבדים את המסורת והמורשת".

סמוטריץ' על 'היהודים באים'צילום: חדשות כיפה

למה המחאה התעוררה דווקא עכשיו? הרי התכנית משודרת כבר ארבע שנים?

"קודם כל מוטב מאוחר. דבר שני היא הלכה והחריפה ככל שהתקדמו העונות, והגיעה עכשיו למקומות שאנחנו לא מוכנים לקבל. יש כאן התעוררות גדולה אני מקווה שהיא תלך ותגבר, ותקום תנועה גדולה של הרוב הדומם במדינת ישראל, שאוהב את המסורת ואת היהדות, ולא מוכן להבליג שרומסים ומשפילים אותה".

מה אתה מצפה שיקרה? מה השלב הבא?

"קודם כל התכנית הזאת צריכה לרדת. יש מאבק ציבורי ויהיה מאבק פרלמנטרי. יש מאבק משפטי ואני מקווה שאף אחד לא יעלה בדעתו להעלות אחר כך תכניות דומות".

מה יכלול המאבק הפרלמנטרי?

"מבחינתי - להפסיק לחלוטין את תקציב התאגיד, להפריט אותו. אם יש אנשים שמוכנים לשלם על הזבל הזה ולממן אותו - שיהיה להם בהצלחה. מהכסף הציבורי שלי ושל מיליוני יהודים אוהבי תורה ומסורת יהודית, הכסף הזה לא יממן דברים כאלה".

"כיהודים, אנחנו לא יכולים לשתוק על הפגיעה והביזוי"

רב השומרון, הרב אליקים לבנון, אמר בשיחה עם חדשות כיפה כי "אנחנו רוצים סאטירה, גם רבי עקיבא סיפר בדיחות, אבל הבדיחות האלה פוגעות בחינוך של עם ישראל, וזו בדיחה קלוקלת".

מה הביא אותך להפגנה?

"הרצון לאחדות ולחיבור בעם ישראל, הרצון להפסיק את הפילוגים והמחלוקות, ואת הפגיעות של איש ברעהו".

אתה חושב שזה יעזור והם יפסיקו את שידורי התכנית?

"אנחנו עושים את מה ששלנו ומשתדלים להוסיף אור וברכה. ומקווים שזה ייפועל על אוזניים שומעות והם יחליטו להפסיק את שידור התכנית הקלוקלת הזו".

ההפגנה היא נגד 'כאן' או נגד משרד החינוך שמכניס את השידורים לתכנית הלימודים?

"כל מי שתרם ונתן יד לעוול הגדול הזה, זה לא נגדו אלא בעד האמת שתצא לאור ושיפסיקו את הדבר הזה". 

ח"כ משה אבוטבול (ש"ס) אמר בהפגנה: "האם פעם ראיתם בנאדם שיורקים על ההורים שלו ולמחרת הוא משלם על זה כסף? אז למה אנחנו צריכים לראות שהתאגיד יורק על אברהם, על יצחק, על יעקב על כל הקדושים, ואנחנו עוד משלמים מהמיסים שלנו? אסור שיהיה דבר כזה.
במדינה יהודית חייבים לכבד את מי שאנחנו חיים חיים בזכותם. תתביישו לכם שאתם מביישים את ההורים שלכם. אתם לא יודעים מה זה התורה, אל תתעסקו עם זה. אני מאחל לכם שהקב"ה יחזיר אתכם בתשובה שלמה".

יו"ר עוצמה יהודית, איתמר בן גביר, אמר בהפגנה לחדשות כיפה כי "צריך שוויון. לא יכול להיות שכשפוגעים בקודשי העם היהודי זה סאטירה, וכשפוגעים במוסלמים או בנוצרים זה מלחמת עולם. אנחנו כיהודים לא יכולים לשתוק על הפגיעה ועל הביזוי".

לדברי בן גביר, "המחאה היא על הרבה מעבר למה שקורה בסדרה, אלא גם על מה שקורה במערכת החינוך, גם מה שקורה בכל מערכות המדינה. אנחנו רואים את ההתדרדרות ואת הרדיפה אחרי קודשי ישראל. צריך לעצור את זה. הפגנת ההמונים הזו היא הדבר הכי נפלא שיש. הציבור אומר את דברו". בן גביר הוסיף: "אסור להיעצר כאן, זו רק ההתחלה. אנחנו צריכים ללמוד מהשמאלנים. כמו שהם מגיעים לבלפור פעם אחר פעם צריך להגיע לכאן פעם אחר פעם ולמחות".

לקראת ההפגנה, אותה ארגן מטה "אופק", פורסמה עצומת רבנים בה נאמר: "אנו רבנים ומורי הלכה בישראל מוחים בזאת על בזיון קודשי ישראל בתוכנית 'היהודים באים' המשודרת בערוץ הממלכתי 'כאן'. הליצנות המשחיתה המופיעה בה, מבזה את ריבונו של עולם, כבוד התורה ואבות ואמהות האומה, והרי ראשונים כמלאכים היו! כבודם וקדושתם הם נר ויסוד לעם יהודי בארץ ובעולם".

תאגיד השידור 'כאן' מסר בתגובה: "'היהודים באים' היא תוכנית סאטירה, וכך יש להתייחס אליה. חופש הביטוי וחופש היצירה הם ערך עליון בשידור הציבורי, כך גם הומור עצמי. זכותם של המפגינים למחות חשובה לא פחות".

17.08.2020

1. גניבה (שרון)

לא מוכן לממן אנשים שלא יודעים לכבד
ובטח אלו שגרוע מכך רומסים ברגל גסה

דווח על תגובה לא ראויה
17.08.2020

2. גניבה (שרון)

לא מוכן לממן אנשים שלא יודעים לכבד
ובטח אלו שגרוע מכך רומסים ברגל גסה

דווח על תגובה לא ראויה
17.08.2020

3. גניבה (שרון)

לא מוכן לממן אנשים שלא יודעים לכבד
ובטח אלו שגרוע מכך רומסים ברגל גסה

דווח על תגובה לא ראויה
17.08.2020

4. גניבה (שרון)

לא מוכן לממן אנשים שלא יודעים לכבד
ובטח אלו שגרוע מכך רומסים ברגל גסה

דווח על תגובה לא ראויה
17.08.2020

5. עובדה שלתכנית הזאת יש רייטינג יותר מלכל תכנית תורנית (לוי)

ז"א שעם ישראל ברובו אוהב את התכנית הזאת ורוצה שישדרו אותה. אין לאף אחד מושג מה רצון האל גם אם הוא רב

דווח על תגובה לא ראויה
17.08.2020

6. מי שלא אוהב את התכנים התכנית מוזמן לעבור לערוץ אחר. ( )

דווח על תגובה לא ראויה
17.08.2020

7. סמוטריץ מי שברח משירות צבאי לקפטריה של המכללה בקריית אונו. (שלא יטיף מוסר לאחרים.)

דווח על תגובה לא ראויה
17.08.2020

8. להפריט את סמוטריץ מימינה (יודה)

ימינה ללא סמוטריץ המשתמט רק תקבל יותר מנדטים

דווח על תגובה לא ראויה
17.08.2020

9. זורים לנו חול בעיניים (ע)

אנשים צריכים להיות מפוטרים מהתאגיד אחרי התגובה שהם נתנו אין להם שום זכות להשתמש בכסף ובערוץ חדשות של משלמי המיסים במדינה היהודית היחידה בעולם כדי לעשות צחוק לעוות לזלזל ולפגוע בתנ״ך היסטוריה ערכים ואמונות של העם היהודי

דווח על תגובה לא ראויה
17.08.2020

10. תבורכו (הלנה ברבי)


כל הכבוד על היוזמה!

דווח על תגובה לא ראויה
18.08.2020

11. 5 - לפי ההגיון שלך, צריך לשדר פורנוגרפיה... מה לעשות, מכנה נמוך מושך יותר מאשר ערכי אמת (עצוב שרייטינג זה המדד שלך)

דווח על תגובה לא ראויה
18.08.2020

12. ל-6: טענה נכונה (חלקית) לערוץ פרטי, לא ערוץ מהכספים שלי בעל כורחי ( )

דווח על תגובה לא ראויה
18.08.2020

13. אני פשוט בשוק שאין קונצנזוס בעד ההפגנה ונגד התכנית הזאת! מה זה??? מה קורה לנו? חשבתי שברור שכולם יתמכו בהפגנה כזאת, איך עוד יש כאלה (אפילו בחלק מהתגוב (ניב)

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

טופז לוק ונתניהו צילום: Yonatan Sindel/Flash90

מקומם: יועצו של נתניהו הפר בידוד

קרא עוד