"בעצרת הזאת לא יקראו מוות לערבים - מי שלא מוצא חן בעיניו שילך מפה"

בעצרת הזדהות שנערכה עם הוריו של החייל עמית בן יגאל ז"ל נשמעו קריאות 'מוות לערבים' אותן קטע אביו של עמית. העצרת התקיימה לאור החלטת בג"ץ שלא לאפשר את הריסת בית המחבל שהרג את בן יגאל

חדשות כיפה 17/08/20 13:52 כז באב התשפ

"בעצרת הזאת לא יקראו מוות לערבים - מי שלא מוצא חן בעיניו שילך מפה"
ברוך בן יגאל, אביו של עמית ז"ל, צילום: תומר נויברג / פלאש 90

"בעצרת הזאת לא יהיו קריאות "מוות לערבים": כך צעק אמש למיקרופון אביו של החייל עמית בן יגאל ז"ל, עת נשמעו הקריאות באירוע התמיכה במשפחת החייל.  

אמש (א') נערכה עצרת הזדהות עם הוריו של לוחם סיירת גולני עמית בן יגאל ז"ל, שנהרג במהלך פעילות מבצעית לפני כחודשיים. העצרת התקיימה כשבוע לאחר החלטת בג"ץ שלא להרוס את בית המחבל שהרג את בן יגאל.

ברוך בן יגאל, אביו של עמית ז"ל, לוחם סיירת גולני, התייחס היום (ב') ברדיו 103 לקריאות 'מוות לערבים' שנשמעו בעצרת שהתקיימה אמש (א'), וסיפר כי הגיעו אנשים "מכל קצוות הארץ. הגיעו למעלה מ-20 עובדי הוראה מוסלמים, שבאו בהסעה מאורגנת וביקשו להשתתף בעצרת. עם ילדים קטנים אפילו, שבאו אליי לפני זה. הם עוד היו אצלי בבית, התארחו אצלי בבית, אני מכיר את כולם באופן אישי. לכן כל כך כעסתי".

ברוך ונאווה הוריו של עמית הם אנשי הוראה, וחשוב להם להדגיש שלא מדובר בהפגנה וכי הם רוצים לצאת נגד הקריאות שנשמעו. "לא ימין ולא שמאל. מדובר בעצרת הזדהות עם האובדן האישי שלנו, שלי ושל נאווה, של איבוד ילד. הילד שלנו נרצח על ידי בן עוולה, מחבל, מכאן ועד לקרוא מוות לערבים? זה לא שייך. ירדתי אליהם למטה לאחר העצרת, מדובר בסך הכול בין 7-5 נערים שהגיעו בכלל מירושלים ואני ביקשתי לשוחח איתם. אמרתי להם 'בואו רגע בבקשה, אתה רואה', ספרתי להם את האנשים, 'כל אלה הם מוסלמים שבאו לנחם אותנו, באו להיות איתנו בכאב'. אחד מהם הסתכל ואמר 'אני מתבייש שקראתי ככה ואני מבקש סליחה'. היה חשוב לי לדבר איתם, להסביר להם שלא מדובר כאן ביהודים ולא יהודים, מדובר בחייל צה"ל. עמית השתתף והיה בצבא הגנה לישראל".

האזינו לראיון עם ברוך בן יגאל:

הוא הוסיף וציין כי הוא דיבר עם עובדי ההוראה הערבים שהגיעו לעצרת. "הם הבינו, חיבקו אותי. אחר כך ישבתי איתם ואמרתי להם 'חבר'ה אתם מבינים שבלהט הדברים אנשים יוצאים מפרופורציה', ושהם ראו שמדובר בנערים לא במבוגרים. זה לא משהו שהיה סוחף, ממש קומץ קטן מאוד מאוד מאוד". 

כמו כן, מאז התפרסמה החלטת בג"ץ בעניין הריסת ביתו של המחבל שהרג את עמית ז"ל, הוא הקפיד לא לתקוף את בית המשפט. "גם עכשיו אני לא יוצא נגד בית המשפט, ויש לי אליהם כבוד והערכה, ובשביל הכבוד של בית המשפט אני עושה הכול ברגישות גבוהה. גם בתוך הנאום שלי האישי וגם של נאווה הקפדנו שנינו ביחד לדבר על העיקרון ולא על בית המשפט. אין לנו שום עניין בביהמ"ש. הדיון השני בהרכב מורחב הוא למען כבודו של ביהמ"ש. כשאני הגעתי באותו יום בערב לבית של נאווה, וראיתי למעלה מ-200 לוחמות ולוחמים והרבה מהם ילדים שעוד לא התגייסו לצבא, שעמדו איתנו ובכו איתנו, אני פשוט בכיתי. כל כך כאב לי, הדבר הזה, ההחלטה הזו, הייתה לא נכונה".

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר