רמי לוי תובע את האו"ם על הוצאת דיבה

לאחר פרסום ה-"רשימה השחורה" ארגון שורת הדין הגיש תביעת דיבה בשם חברות המזון והסלולר של רמי לוי על סך מאות אלפי שקלים נגד מועצת זכויות האדם של האו"ם בעקבות החרמתן

חדשות כיפה 17/08/20 11:02 כז באב התשפ

רמי לוי תובע את האו"ם על הוצאת דיבה
רמי לויע, צילום: פלאש 90

לפני פרוץ הקורונה פרסמה מועצת זכויות האדם של האו"ם, "רשימה שחורה" הכוללת 112 בתי עסק הפועלים ביישובים היהודיים ביהודה ושומרון, 94 מה ישראליות  ו-18 בינלאומיות, אשר לטענת האו"ם, מסייעים להפרת זכויות אדם של הפלסטינים ביהודה ושומרון, מזרח ירושלים ורמת הגולן. מטרת הרשימה היא להביא לחרם בינלאומי על חברות אלה, כאשר על החברות נמנות רשת המרכולים "רמי לוי שיווק השקמה" ורשתות הסלולר "רמי לוי תקשורת", בבעלות איש העסקים רמי לוי, המנהלות עסקים באזור יהודה ושומרון.

בעקבות כך, מגיש הבוקר רמי לוי תביעת לשון הרע כנגד מועצת זכויות האדם של האו"ם על סך 280,000 ש"ח באמצעות ארגון זכויות האדם "שורת הדין", המתמחה במלחמה משפטית וכלכלית בטרור. בכתב התביעה נטען, כי פעילות בשטחי יהודה ושומרון איננה מפרה זכויות של פלסטינים, כי אם להיפך. היא מיטיבה עמם. ברשתות השיווק של רמי לוי מועסקים עובדים פלסטינים ויהודים כאחד, תחת מתן שוויון זכויות מלא. אם כבר, ניתן לומר שהחברות התובעות משפרות את זכויותיהם של הפלסטינים ואת רווחתם הכלכלית לאין ערוך. תנאי העבודה ותנאי השכר שהתובעות מעניקות לעובדיהם הפלסטינים גבוהים וטובים עשרת מונים מתנאי העבודה והשכר שמקבלים עובדים ברשות הפלסטינית או במקומות עבודה בשטחה. יתרה מכך, על פי הלמ"ס הפלסטיני, עובד פלסטיני ממוצע ברשות הפלסטינית משתכר כיום במשכורת הנאמדת בכ-2,200 ₪ בלבד, לעומת עובד פלסטיני שמרוויח עד פי 3 אצל החברות של רמי לוי. 

אשר לטענת החסינות של האו"ם מסבירים בארגון שורת הדין, כי בדרך כלל, לא ניתן להגיש תביעות נגד ארגונים של האו"ם, אלא שתביעה זו הינה יוצאת דופן. בבדיקה שעשה ארגון שורת הדין נמצא, כי ב"רשימה השחורה" מצויות אך ורק חברות ישראליות בבעלות יהודית, ואין אף חברה בבעלות ערבית ישראלית שפועלת בשטחי יהודה ושומרון, ועל כן הוגשה לבית המשפט רשימה במעטפה סגורה אשר כוללת 11 חברות כאלו. לכן, במקרה זה מועצת זכויות האדם של האו"ם איננה נהנית מחסינות משום שהיא פועלת מתוך הפרה של מגילת האו"ם ונוהגת באפליה. 

נשיאת ארגון שורת הדין, עו"ד ניצנה דרשן לייטנר

נשיאת ארגון שורת הדין, עו"ד ניצנה דרשן לייטנרצילום: ארגון שורת הדין

רמי לוי, מנכ״ל ובעלים רשת "רמי לוי שיווק השקמה״: ״אני מאמין בדו קיום אמיתי. כלל העובדים ברשת השיווק שלנו, מועסקים ללא הבדלי דת, גזע ולאום, ובאופן שווה זכויות, ואף משתכרים בשכר הגבוה פי 3 מאשר השכר הממוצע ברשות הפלסטינית. אנו שמחים לשרת את כל הלקוח ללא הבדל דת גזע ולאום וכך נמשיך לעשות".

נשיאת ארגון שורת הדין, עו"ד ניצנה דרשן-לייטנר, המייצגת את רמי לוי הוסיפה: "טענת מועצת זכויות האדם של האו"ם כי אין לפעול בשטחי יהודה ושומרון מאחר ואלה שטחים כבושים, אינה אלא עלילת דם. הרשימה השחורה הזו משקפת את דמותה האמיתית של מועצת זכויות האדם של האו"ם, שהתגלתה שוב כגזענית, חשוכה ומוטה. המועצה הזו לא תקבע היכן יעברו גבולותיה של מדינת ישראל".

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר