סגור

בשעה טובה: תושבי יהודה ושומרון יכולו לשלם במזומן לאוטובוסים

בית הדין האזורי לעבודה קיבל את עמדת שרת התחבורה, ופסק כי גם קשישים יוכלו לשלם במזומן לנהגים. מירי רגב: "זוהי בשורה גדולה לציבור הקשישים ותושבי יו"ש שיוכלו להמשיך להשתמש בתחבורה הציבורית גם בצל הקורונה"

חדשות כיפה
כג באב התשפ
,
13 באוגוסט, 2020 16:09

צילום: shutterstock

בשורה לתושבי יהודה ושומרון: לאחר שנחשף כי נהגים באוזר השומרון, מסרבים לקבל מהנוסעים תשלום במזומן על הנסיעה, בניגוד להוראת שרת התחבורה מירי רגב, בית הדין לעבודה הכריע לטובת השרה. ההוראה שיצאה כבר לפני כחודשיים כי נוסעים ביהודה ושומרון זכאים לשלם במזומן ולא רק בשימוש כרטיס הרב קו, לא מומשה בפועל על ידי מספר נהגים. משרד התחבורה פנה לבית הדין לעבודה ודרש כי הנהגים יחויבו לבצע את ההוראה על פי חוק. ההוראה של בית הדין תקפה לא רק כלפי הנוסעים ביהודה ושומרון אלא על כלל אוכלוסיית הקשישים ברחבי הארץ.

בית הדין האזורי לעבודה הכריע בשעה האחרונה לטובת המתווה של משרד התחבורה שהוצע לצדדים בסכסוך שבין הנהגים למפעילי התחבורה הציבורית ובכך אושרה סופית הנחיית שרת התחבורה לשימוש במזומן באוטובוסים. על פי המתווה, ייגבו הנהגים מזומן מהנוסעים, באמצעות שימוש ב-2 קערות ייעודיות אשר באחת מהן יניחו הנוסעים את הכסף ובשניה יקבלו את העודף הנדרש ואת כרטיס הנסיעה. בסוף מסלול הנסיעה יוכלו הנהגים לאסוף את הכספים שיצטברו ולהפקידם בקופת החברה. 

שרת התחבורה והבטיחות בדרכים מירי רגב: "זוהי בשורה גדולה לציבור הקשישים ותושבי יו"ש שיוכלו להמשיך להשתמש בתחבורה הציבורית גם בצל הקורונה כפי שמתקיים בכל ענפי המשק. אני שמחה על ההסכמות ושולחת ברכות חמות לנהגי התחבורה הציבורית, אשר בהם אני רואה את המשאב המרכזי של מערך ההיסעים הציבורי לטובת אזרחי ישראל. אמשיך לפעול למען רווחת הנהגים בדגש על האצת ביצוע המחיצות וכן בקידום מתקני ריענון ונוחיות למען נהגי האוטובוסים בישראל".

13.08.2020

1. נגמרו הנסיעות בחינם (אחד שמבין)

חחחחחחח

דווח על תגובה לא ראויה
13.08.2020

2. רגב אשה רעה (דפנה)

כאשתו של נהג על מה חושבת רגב שכולנו נקבל קורונה?גם ככה הזקנים וכולם עולים מאחרה .

דווח על תגובה לא ראויה
13.08.2020

3. גם זקנים לא-יהודים? (שרון)

או שזו תחבורה ליהודים בלבד???

דווח על תגובה לא ראויה
13.08.2020

4. הבנתי בנוגע לקשישים, מה הקשר ליו"ש? (חיים)

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

בחינת בגרות. ארכיון צילום: נעם רבקין פנטון, פלאש 90

בחינות הבגרות: הקלות נוספות השנה ובשנה הבאה

קרא עוד