סגור

למרות הוראת שרת התחבורה: אוטובוסים מסרבים לקבל מזומן מנוסעים ביו"ש

לאחר הוראת השרה מירי רגב כי תושבי יהודה ושומרון יוכלו לשלם במזומן לאוטובוסים, במבחן המציאות נהגי אוטובוס רבים לא מאפשרים לנוסעים לשלם ללא רב קו. על פי עדות של אחד הנהגים בחברתו מסרבים לקבל תשלומי מזומן כדי לא להידבק בנגיף הקורונה. טרם התקבלה תגובה ממשרד התחבורה

עדיאל שביט, חדשות כיפה
טז באב התשפ
,
06 באוגוסט, 2020 12:05
אילוסטרציה

אילוסטרציהצילום: shutterstock

לפני חודש וחצי שרת התחבורה מירי רגב הנחתה את הרשות הארצית לתחבורה ציבורית לאפשר תשלום במזומן בתחבורה הציבורית, שהופסק בפרוץ הקורונה, אז עברה כלל התחבורה הציבורית בישראל לתשלום באמצעות רב-קו בלבד. התשלום יתאפשר לקשישים המוגדרים כ'אזרח וותיק', תושבי יהודה ושומרון ומלווים של נוסעים עיוורים. ההנחיה הייתה אמורה לצאת לפועל כבר לפני שלושה שבועות בתאריך 12.7, אך במבחן המציאות הנהגים לא מבצעים את ההנחיה ולא ידוע על אכיפה בנושא.

תושבי יו"ש יוכלו לשלם במזומן וליהנות מההנחה בתחבורה הציבורית

נוסעים רבים, מעידים כי נהגים מסרבים לקבל תשלומים במזומן בשל חשש להידבקות בנגיף הקורונה. נעמי תושבת מטה בנימין סיפרה לכיפה כי כשעלתה לאוטובוס הנהג טען כי ההנחיה עדיין לא התקבלה: "כשרציתי לשלם במזומן באוטובוס הנהג אמר שעדיין אין את האפשרות הזאת. אני ניסיתי וסירבו לקבל. כשספירתי שלא היה לי כרטיס רב קו, אפשרו לי לנסוע בלי לשלם". נהג אוטובוס, הנוהג באחת החברות באזור בנימין, סיפר כי בחברה בה הוא עובד הם לא מקבלים תשלומי מזומן בגלל הקורונה. לפי הנהג הם מודעים להנחיה של המשרד אך בשלב זה הם בחרו שלא לקחת מזומן כדי לא להידבק.

בינתיים, תושבים רבים מיהודה ושומרון נאלצים להמשיך לנסוע רק בעזרת רב קו. כזכור, ההנחיה הגיעה לאחר שבשבועות האחרונים אירעו מספר מקרים בהם נוסעים קשישים שאינם מתורגלים בשימוש ברב קו נקלעו לסיטואציות שבהם הם הורדו מהאוטובוס. בעקבות הדיווחים השרה רגב התחייבה כי תקיים עבודת מטה בעניין וקיבלה החלטה לאפשר את התשלום במזומן באופן מידתי, אלא שההנחיה לא מתבצעת בשטח. ממשרד התחבורה טרם התקבלה תגובה.

 

06.08.2020

1. מאוד פשוט (מתנחל)

או משלמים במזומן או שנוסעים בלי לשלם. בעיה של הנהגים. הם עושים את זה במודע.

דווח על תגובה לא ראויה
06.08.2020

2. לא כתבתם. רב קו עולה פי 2 (ציפיק)

יש לציין שתושבי יוש זכאית להנחה בתשלום במזומן ומשלמים פי 2 ברב קו.
בחלק מהקווים נהגים מתגמולים פשרים נסיעה בלי תשלום

דווח על תגובה לא ראויה
06.08.2020

3. הסיבה האמתית לסירו החברות לקבל מזומן היא שברב קו התשלום הוא כפול ולכן הם מרווחים פי 2. זה הדבר הכי מפגר שסמוטריץ עשה. (יואל)

הבנאדם לא בדק מה הוא עושה פופוליסט בשקל- ניסה להעביר מסר "תודעתי" אבל פגע למעשה במתיישבים ובשביל כלום ושום דבר. חבל.

דווח על תגובה לא ראויה
06.08.2020

4. נהגים (שימשיכו)

להפליץ שהם עושים טובה שזוכים ! להסיע אנשים , - לשלחם הביתה . : )

דווח על תגובה לא ראויה
08.08.2020

5. נכון מאד!! וחבל שכך! (נוסעת)

עם הרב קו אנחנו משלמים פי 2 מאשר במזומן והנהגים אומרים במפורש שהם לא מקיימים את ההנחיה. אני מבינה אותם. צריך לעשות ברב קו מסלול תשלום של יו"ש

דווח על תגובה לא ראויה
20.08.2020

6. רק אמת (יהודה )

אף אזרח ותיק או אף נוסע לא הורד מהאוטובוס בגלל רב קו חסר או לא טעון ע"י נהג בבקשה רק דברים אמיתיים

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר