סגור

ח"כ קרעי לנשיאה חיות: "פסלי את ראש ההרכב בתיקי נתניהו"

מאחר והבן של השופטת רבקה פלדמן עבד במשרד עורכי הדין עו"ד לשם - עד התביעה במשפט, חבר הכנסת קרעי ביקש מחיות לפסול אותה מלשפוט במשפט, ותהה איך הסעיף הזה לא נכנס לרשימת ההימנעויות שכתבה הנשיאה

חדשות כיפה
כב באב התשפ
,
12 באוגוסט, 2020 21:04
משפט נתניהו

משפט נתניהוצילום: Yonatan Sindel/Flash90

ח״כ שלמה קרעי (ליכוד) פונה לאסתר חיות בדרישה לפסול את ראש ההרכב בתיקי נתניהו, השופטת רבקה פלדמן, בטענה שהיא נגועה בניגוד עניינים שחיות מנסה להכשיר בדיעבד מכיוון שבנה עבד במשרד עורכי הדין של אחד מעדי התביעה במשפט. 

רשימת המניעויות של השופטת פרידמן פלדמן כללה במשך שנים רבות ועד לשנת 2019, משרד עורכי דין בשם מיתר, ליקוורניק, גבע, לשם, טל ושות'. הסיבה למניעות זו היתה עבודתו של בנה של השופטת פרידמן פלדמן במשך שנים, מאז 2012 ועד אוקטובר 2018, במשרד עורכי דין זה.

אולם, ברשימת ההימנעויות שהנשיאה חיות העבירה לשופטים היא אינה קבעה תאריך תפוגה לסעיף הזה, לעומת סעיפים אחרים שיא קבעה כי השופטים ימנועו לדון בתיקים במשך 5 שנים. ההחלטה של הנשיאה למעשה מכשירה את השופטת פרידמן פלדמן לכהן במשפט נתניהו.

יתירה מכך, בעניין אחר, הנשיאה חיות בתשובתה לנציב התלונות על השופטים בתגובה לתלונה שהגיש נגדה חה"כ שלמה קרעי, ציטטה את נוהל ניגודי העניינים של חברי הוועדה לבחירת שופטים. נוהל זה, לא מבדיל בין סוגי ניגודי העניינים וקובע כי כל המניעויות נמשכות שנתיים לאחר תום העניין. כלומר, גם אם מתעלמים מכך שדווקא סעיף הנוגע למניעות של השופטת רבקה פרידמן פלדמן לא שונה בהתאם לשאר הסעיפים, הרי שאם נשתמש בנוהל של הוועדה לבחירת שופטים כ"אמת מידה" לניגודי העניינים של השופטים, לראש ההרכב היה אסור להתמנות כשופטת במשפט ראש הממשלה מכיוון שטרם חלפו שנתיים מתום העניין.

החמור ביותר הוא, שאין מדובר בעד תביעה תמים, אלא במי שהודיע קבל עם ועולם, כי הוא מתנגד חריף  של ראש הממשלה. עו"ד לשם לא הותיר את התנגדותו החריפה והבוטה בביתו פנימה, ויחד עם שותפים בכירים במשרד – עוה"ד נדב וייצמן ודני גבע - התראיין באמצעי התקשורת והטיח בראש הממשלה ביקורת קשה

12.08.2020

1. כמה זה בגימטריה? (יאיר)

פרימיטיבי ולקקן.

דווח על תגובה לא ראויה
13.08.2020

2. חילול השם של הדתיים (יהודי)

מתעקשים לתמוך בעריץ מושחת ששם עליהם קצוץ.
למה? ככה בילבל מוחם השטן.

דווח על תגובה לא ראויה
13.08.2020

3. לאן זה הולך? ( )

בהתחלה היתה התנכלות למפכל המשטרה שפוטר ומאז אין מפכל. אחרי זה היתה התנכלות ליועץ המשפטי ועוזריו. עכשיו יש התנכלות לשופטים שמעורבים במשפט. בשלב הבא תהיה התנכלות לסוהרים.

דווח על תגובה לא ראויה
13.08.2020

4. ליכוד = שחיתות (קרעי = טיפשות)

דווח על תגובה לא ראויה
13.08.2020

5. זה בכלל לא משנה מי יהיו השופטים בערכעת המחוזי. כי יהיה ערעור בכל מקרה (ג)

יהיה ערעור גם במקרה של זיכוי וגם במקרה של הרשעה. המחוזי לא יקבע שום דבר, רק בג"צ של עוד 5 או יותר שנים יקבע, ובג"צ של עוד 5 שנים יהיה שונה מאוד מבג"צ של היום.

דווח על תגובה לא ראויה
13.08.2020

6. כמה טיפשות טמטום יכול להתרכז באיש אחד- קרעי (עומר)

אם היית מוציא את הלשון מביבי אולי היית מקבל קצת חמצן למוח ומתחיל לחשוב בהגיון.
תחזור לזמרת.

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

ההפגנות בירושלים צילום: Yonatan Sindel/Flash90

"אֲנָשִׁים אַחִים אֲנָחְנוּ": הקורונה הצליחה להוציא מאיתנו את הרע ביותר

קרא עוד