סגור

משרד המשפטים מתנגד להארכת כהונת הרב שטרן: הרב רפי מחפש חלופות

לאחר שהמשנה ליועמ"ש טען כי החלטות רטרואקטיביות לא יעמדו במבחן בג"ץ, התקיימה פגישה בין השר לענייני ירושלים פרץ, המשנה ליועמ"ש קימניץ והמנכ"ל לשירותי דת פלוס שדנו באפשרויות הנוספות האפשריות להמשך כהונתו של הרב שטרן

מירב כהן, חדשות כיפה
ו באב התשפ
,
27 ביולי, 2020 22:02

צילום: ללא

היום (ב') התקיימה פגישה בין השר לענייני ירושלים הרב רפי פרץ, מנכ"ל המשרד לשירותי דת עודד פלוס והמשנה ליועמ"ש ארז קימניץ בניסיון אחרון להגיע להבנות על הארכת כהונתו של הרב הראשי של ירושלים, הרב אריה שטרן. לאחר דיונים רבים, במשרד המשפטים הודיעו לנוכחים באופן סופי כי קיימת מניעה להארכת כהונתו של הרב, מכיוון שההחלטות שיכולות להתקבל כרגע הן רק רטרואקטיביות כי כהונת הרב שטרן לכאורה פגה, בעקבות זאת המשנה ליועמ"ש קימניץ קבע כי לא יוכל להגן בבג"ץ על החלטות אלו. כעת מחפש הרב רפי פרץ חלופות נוספות כדי לאפשר את המשך כהונתו במסגרת החוק. 

נזכיר כי בסיעה המשותפת של הבית היהודי והאיחוד הלאומי בעיריית ירושלים נערכו מבעוד מועד לאפשרויות נוספות במידה והארכה לא תאושר. חבר מועצת העיר יהודה (גורי) פרוידיגר אמר לכיפה: "אני מקווה שקודם כל הרב שטרן בעצמו יגיד לנו בעירייה שהוא מעוניין להמשיך לכהן בתפקיד" אומר פרוידיגר, "במידה וכך יהיה, אז העירייה יכולה להרשות לעצמה לפעול, כמו עיריית תל אביב ועיריית רמת גן, ולהחליט כי היא מעוניינת להמשיך את כהונת הרב שטרן כרב העיר. המשמעות היא כי התקצוב לרב לא יגיע מטעם המשרד לשירותי דת, והאחריות תעבור לידי העירייה שתממן את משרת הרב".   


 

 

27.07.2020

1. עוד כמה זמן הרב שטרן ימשיך להתבזות? יש להערך לבחירת רב ראשי. ( )

רואים באופן ברור מהוידאו בכתבה שלצערנו התפקיד מראש היה גדול עליו.

דווח על תגובה לא ראויה
28.07.2020

2. מוזר. העיקר חסר (יורי)

יש סיבה שהמחוקק קבע הגבלת גיל לרב ראשי. למה לעקוף את זה?

דווח על תגובה לא ראויה
31.07.2020

3. עכשיו כבר שס לא אשמה ? אין מקום להתנצל (שסניק ציוני )

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

בעז ביסמוט בראיון לחדשות כיפה צילום: כיפה

בעז ביסמוט לבנט וסער: "לא מאוחר מידי אנא חיזרו הביתה"

קרא עוד