סגור

יוזמה חדשה: הרב שטרן יישאר רב העיר מטעם העירייה

חבר מועצת העיר יהודה פרוידיגר מטעם האיחוד לאומי: "העירייה יכולה להחליט כי היא מעוניינת להמשיך את כהונת הרב שטרן כרב העיר מטעמה, כמו בתל אביב ורמת גן". לטענת הסיעה עדיף לראש העיר להאריך את כהונת הרב שטרן מלמצוא רב חדש

עדיאל שביט, חדשות כיפה
ח בתמוז התשפ
,
30 ביוני, 2020 12:55

צילום: כיפה

בציונות הדתית עוד מחכים ומקווים כי כהונת הרב אריה שטרן כרבה הראשי האשכנזי של ירושלים תוארך בכמה שנים. הרב שטרן בן ה-75 עבר את גיל הפרישה ואף את הארכה שהובטחה לו לשמש בתפקיד עד הקמת ממשלה. לפני שבוע פנה השר לשירותי דת הרב יעקב אביטן  למשנה ליועץ המשפטי לממשלה ארז קמיניץ, בדבר הארכת כהונתו של הרב אריה שטרן כרבה הראשי של העיר ירושלים. לא מן הנמנע שהפנייה למשנה ליועמ"ש נעשתה בשביל ה"נימוס" והיועץ המשפטי יחליט כי הוקמה ממשלה ולכן יש צורך בבחירות חדשות לתפקיד. בסיעה המשותפת של הבית היהודי והאיחוד הלאומי בעיריית ירושלים נערכים לאפשרויות נוספות במידה והארכה לא תאושר.

חבר מועצת העיר יהודה (גורי) פרוידיגר אמר לכיפה: "אני מקווה שקודם כל הרב שטרן בעצמו יגיד לנו בעירייה שהוא מעוניין להמשיך לכהן בתפקיד" אומר פרוידיגר, "במידה וכך יהיה, אז העירייה יכולה להרשות לעצמה לפעול, כמו עיריית תל אביב ועיריית רמת גן, ולהחליט כי היא מעוניינת להמשיך את כהונת הרב שטרן כרב העיר. המשמעות היא כי התקצוב לרב לא יגיע מטעם המשרד לשירותי דת, והאחריות תעבור לידי העירייה שתממן את משרת הרב".   

"יותר יהיה קל לראש העיר להגיד כי הוא מאריך את כהונת הרב שטרן עד גיל 80, במקום להתעסק במציאת רב חדש" אומר פרוידיגר. עוד הוא מדגיש כי אם יצאו לבחירת רב חדש יופעלו כנגד ראש העיר לחצים חיצוניים על בחירת רב חדש. בנוסף טוען פרוידיגר כי מצבה של הציונות הדתית בפוליטיקה הארצית לא מזהיר, ולכן קיים חשש כי הציונות הדתית תפסיד במינוי רב חדש. "המסקנה היא כי הכי עדיף לתת לרב שטרן בתפקידו, מה גם שמדובר ברב שמקובל על כלל הציבורים בירושלים - גם החרדי וגם החילוני".


 

עוד סיפר כי טרם הקמת הקואליציה בעיר, חשבו בבית היהודי בירושלים לדרוש מראש העיר משה לאון, כי תנאי לכניסה לקואליציה תהייה לשמור שמינוי הרב הראשי תהיה שמורה לציונות הדתית. "משה לאון אמר לנו כי ממילא לא יקיימו בחירות לתפקיד הרב בזמן הקדנציה שלו, לכן אין טעם לתנאי זה, אך הבטיח כי יסייע בנושא במידה ויידרש. לאון איש שעומד במילתו ולכן אנחנו מאמינים שאכן יסייע בשמירת הרב שטרן בתפקידו" אומר פרוידיגר. "בכל מקרה ביום ראשון אנחנו ניפגש חגית משה ואני עם ראש העיר, ונעלה את הבקשה להמשיך את כהונת הרב שטרן תחת העירייה".

במקרה וגם הבקשה שלכם לא תתקבל, ישנם מועמדים חדשים מהצינות הדתית שאתם מקדמים לקבלת התפקיד? 

"עוד מוקדם לדעת. אבל אני מקווה שהציונות הדתית תקים מנגנון לבחירת מועמד כמו שעשו בבחירת הרב שטרן. בזמנו, הקימו גוף רבני של למעלה מ-50 רבנים: רבני קהילות, ראשי ישיבות הסדר ועוד. וכולם השתתפו בבחירת רב, אז המועמד הנבחר היה הרב שטרן ואני מקווה שיעשו זאת שוב. נעדיף שהרב שייבחר יהיה תושב ירושלים שמכיר את העיר ואת האתגרים שבה, או לפחות תושב לשעבר שעזב לטובת תפקידים רבניים במקומות אחרים. הבחירה למועמד חדש לא תהיה קלה, ישנם רבים שמתאימים וראויים לתפקיד. גילוי נאות, הרב שטרן הוא בן משפחתי ואני מקווה שהוא ימשיך בתפקיד בסופו של דבר".

 

30.06.2020

1. איפה בשולחן ערוך יש הבדלים בין רב ציוני לבין רב חרדי? ( )

עם כל הכבוד לרב שטרן מדובר באדם נעדר יכולת מנהיגות שלא הורגשה נוכחותו בתפקיד בחמש השנים האחרונות.

דווח על תגובה לא ראויה
30.06.2020

2. תתבייש הוא פעל (ציפי)

הוא פעל הרבה למען העיר בלי רעש וצילצולים. ולכן ש"ס עשו לו הרבה צרות.

דווח על תגובה לא ראויה
30.06.2020

3. הרב פעל רבות מתחת לרדאר למען ירושלים. ( )

דווח על תגובה לא ראויה
02.07.2020

4. שוויוןןן (הגננת)

למה? עכשיו תורה של הרבנית!

דווח על תגובה לא ראויה
02.07.2020

5. רעיון מעולה לרב ראוי (אזולאי)

בטלני ש"ס ירדו לחייו וביזו אותו בכל דרך אפשרית.
בושה לבטלנים החדשים שהחליפו את מדי הצבא ובגדי העבודה בחליפות מהודרות ובבטלת חטא

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

עופר כסיף צילום: Olivier Fitoussi/Flash90

ח"כ עופר כסיף הותקף באכזריות ע"י שוטרים | "בלתי מתקבל במדינה דמוקרטית"

קרא עוד