אסף אמדורסקי לכיפה: "זו ממשלה של מושחתים, כולם צריכים ללכת הביתה" | עימותים בהפגנות ברחבי הארץ

מאות בני אדם מפגינים מול בית ראש הממשלה בירושלים, במחאה על התנהלות הממשלה במשבר הקורונה ובטענות לשחיתות של ראש הממשלה. הזמר, שקרא "להגיע לבלפור עם לפידים" אומר לחדשות כיפה כי הממשלה איבדה את האמון של הציבור

מירב כהן, חדשות כיפה
כב בתמוז התשפ
,
14 ביולי, 2020 20:56
ההפגנה מול בית ראש הממשלה, הערב

ההפגנה מול בית ראש הממשלה, הערבצילום: יונתן זינדל, פלאש 90

מול בית ראש הממשלה בירושלים מפגינים הערב (ג') מאות אנשים, במחאה על התנהלות הממשלה במשבר הקורונה, ובמחאה נגד ראש הממשלה נתניהו. ההפגנה מתקיימת לאחר שבימים האחרונים הוקם מאהל מחאה בסמוך לבית ראש הממשלה, ואמש התעוררה סערה סביב פינויו, בכוח מופרז לטענת המפגינים.

גם הערב נערכה המשטרה בכוח מוגבר, ונרשמו עימותים בין השוטרים לבין המפגינים שמנופפים בדגלי ישראל, נושאים לפידים בוערים ומניפים שלטים נגד נתניהו. 

המוזיקאי אסף אמדורסקי, שקרא אמש "מי שיש לו לפיד - שיגיע לבלפור", וקרא מוקדם יותר השבוע לראש הממשלה נתניהו "ללכת לבית משוגעים", הוא אחד ממובילי המחאה הנוכחית.  בראיון לחדשות כיפה בהפגנה הוא אומר כי לא מדובר במחאה מפלגתית, וכי הממשלה איבדה את אמון הציבור.

אסף אמדורסקי בראיוןצילום: חדשות כיפה

"המחאה פה היא לא מפלגתית", אמר אמדורסקי. "יש כאן אנשים מהימין, מהשמאל, יש כאן מתנחלים, יש פה ייצוג מאוד רחב להרבה דעות פוליטיות. מדובר פה על טוהר מידות, על אי-שחיתות, על לא להתעמר בעם, לא להבטיח דבר אחד ואז להתעמר בקשישים".

אם הממשלה תחליט על סגר - אתה חושב שצריך לציית?

"כרגע יש אמון מאוד נמוך, מפני שקבינט הקורונה, שהקים הנאשם בשוחד מרמה והפרת אמונים, הוא לא שקוף, הדיונים בו ננעלו לשלושים שנה קדימה. הרי מדובר בנבחרי ציבור, אנחנו משלמים להם את המשכורת, איך הם יכולים להסתיר, למה להם להסתיר? זה כמו התיקים של חטופי תימן, מה יש להם להסתיר? איזו שחיתות מתנהלת שם שהם צריכים להסתיר אותה מהציבור ששלח אותם?"

אמדורסקי הוסיף לתקוף את שרי הממשלה, ואמר כי "האנשים שיושבים היום בממשלה בגדו באמון הציבור, והמושחת הראשי, שדרדר את אמות המוסר הציבוריים, זה שיושב פה בבלפור ומתענג על כספנו. איך שכוננה הממשלה הזו הם הצביעו לעצמם על העלאת שכר".

אבל שוב - אם יוחלט להטיל סגר, אתה קורא לציבור לא לציית להנחיות?

"אני מסתובב עם מסכה, ואני נשמר ואני קורא לאנשים לשמור על הבריאות שלהם ועל היקרים להם. אבל גם בעניין הזה, המרחק בין ההוראות לשמור על הבריאות, למה שהם עושים בחסות הקורונה, להפעיל משטרה חסרת רסן, שמתעמרת באזרחים, שמעלימה עדויות ממצלמות. מדובר בממשלה של נוכלים שצריכה קודם כל ללכת הביתה, ואולי גם להעמיד את כולם לדין".

14.07.2020

1. אני קורא להחרים את אמדורסקי ומוצריו - זו התשובה היאה לו! (יואל)

דווח על תגובה לא ראויה
15.07.2020

2. יואל, למה אתה נאמן של ביבי ומושחתייו, תפתחו את העניים לפני שהוא יהרוס את המדינה (מירה)

דווח על תגובה לא ראויה
15.07.2020

3. קודם שישרת בצבא (מי מקשיב לו)

דווח על תגובה לא ראויה
15.07.2020

4. מירה - מי שיהרוס את המדינה זה: א) מי שיגרום לסגר חמור ותחלואה נרחבה בזכות הפגנות חסרות אחריות שכאלה ב) מי שלא מקבל את הכרעת העם, למורת רוחו (בבחירות הבאות תבחרו במי שלא מושחת לדעתכם)

אבל בינתיים, ההפגנות האלה רק יגבירו את התחלואה ויכריחו סגר עם נזקים כלכליים הרבה יותר גדולים ובמקביל תחלואה נרחבת, על כל המשתמע מכך.
הקורונה זו לא קונספירציה של ביבי, זו עובדה.

בארה"ב הנשיא החליט לשמור על הכלכלה וזה עלה להם במעל 100 אלף מתים. יחס כזה לאוכלוסיה בישראל זה כמו מעל 2000 מתים. עד לא מזממן היינו עשירית מזה עכשיו אנחנו אחרי שיחרור מוגזם של המשק קופצים למעלה באופן קיצוני ומפחיד... הפגנות כאלה זה חוסר אחריות ציבורית וסיכון כלל האוכלוסיה כולל אלו שלא מזדהים עם ההפגנה וזכותם לחיים (עזבו בכבוד...) מאויימת על ידיהם.

דווח על תגובה לא ראויה
15.07.2020

5. זאת לא מחאה של השמואל אלא של עצמאים ואנשי תרבות נגד השלטון (אבי אברהם)

אל תנסו להפוך את זה שזה התנגדות לשלטון
אני בטוח שכל מי שבחר ליכוד לא בחר בימי הקורונה את ראש הממשלה הזה

דווח על תגובה לא ראויה
19.07.2020

6. הממשלה לא איבדה (אורין)

את האמון של הציבור. אבל אתה ודומיך חושבים שהציבור זה רק אתם וכל השאר הם עדר של טיפשים כי לא בחרו במה שאתם רציתם. הגיע הזמן להשלים עם רצון הבוחר ולשתף פעולה עם הממשלה בשעה קשה זו! בבחירות הבאות תנסו שוב..

דווח על תגובה לא ראויה
20.07.2020

7. ל-5 אבי (אני)

דווקא את ראש הממשלה הזה, הוא היחיד המסוגל לעמוד במצבי משבר אישי ולאומי.
רק נתניהו מסוגל לעמוד שנים איתן כנגד רדיפה פוליטית נבזית וכנגד צורר יהודים כמו אובמה ולעמוד בכבוד כנגד כל הלחצים על האינטרסים החיוניים למדינת ישראל.
תתעורר אנשים ותראו את האמת במציאות ולא את המציאות המפוברקת ומוסתת על ידי גורמי שמאל קיצוניים שהשתלטו על כל מוקדי הכוח במדינה.

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

פרופסור רוני גמזו צילום: הדס פרוש, פלאש 90

גמזו הציג את התכנית למיגור הקורונה: "לא אתן שיוטלו הגבלות שיפגעו בציבור ללא הגיון"

קרא עוד