השביתה נמשכת: מאות עובדות סוציאליות מפגינות ברחבי הארץ

שביתת העובדות הסוציאליות, שנכנסת לשבוע השני שלה, עולה מדרגה. ברחבי הארץ נחסמו עשרות צמתים על ידי מפגינות, ובהמשך מתוכנן מפגן מחאה גדול מול משרד האוצר

יהונתן קליין, חדשות כיפה 12/07/20 09:53 כ בתמוז התשפ

השביתה נמשכת: מאות עובדות סוציאליות מפגינות ברחבי הארץ
הפגנת העובדות הסוציאליות בצומת אלוף שדה, צילום: מטה המאבק

שביתת העובדות הסוציאליות נכנסה הבוקר (א') לשבוע השני שלה, על רקע של מה שהן מכנות התעלמות ואדישות מוחלטת של משרד האוצר מקריסת השירותים החברתיים.

הבוקר מפגינות מאות עובדות הסוציאליות בעשרות צמתים ברחבי הארץ, בהם בילינסון, אלוף שדה ברמת גן, צומת שילת, צומת חולון, צומת בילו, צומת סירקין, צומת פרדסיה, צומת בית דגן, צומת נתיבות, באר שבע, צומת חדרה, צומת זכרון יעקב, צומת פוריה, כרמיאל ועוד.

העובדות הסוציאליות חוסמות כביש ברמת גןצילום: מטה המאבק

אתמול הודיעו באיגוד העובדות הסוציאליות כי הן נערכות להשבתה ממושכת של השירותים החברתיים במחאה על תנאי השכר, העומס הגובר והאלימות המופנית כלפיהן: "ההתעלמות המתמשכת של האוצר מהשביתה הקשה בשירותים החברתיים והשיח המעליב על כך שהעובדות הסוציאליות, שכבר קורסות תחת העומס, צריכות לעבוד עוד יותר כדי לקבל עוד כמה עשרות שקלים - לא ישברו אותנו. אם צריך נמשיך את המחאה עוד חודשים ארוכים". 

בשבוע האחרון הקימו העובדות הסוציאליות מאהל מחאה מול ביתו של שר האוצר ישראל כ"ץ בכפר אחים. לאחר סירובו לצאת אליהן ולהיפגש עימן, המתינו העובדות הסוציאליות אתמול לשר כ"ץ באולפני נווה אילן לקראת הופעתו ב"פגוש את העיתונות". "שר האוצר, הגיע הזמן שתפגוש את המציאות" אמרו העובדות הסוציאליות.

בעקבות המחאה, 16 עובדות סוציאליות נעצרו אתמול מחוץ לאולפנים. מחר בשעה 17:00 יקיימו העובדות הסוציאליות מפגן מחאה גדול מול משרד האוצר בירושלים.

ראש אגף התקציבים באוצר, שאול מרידור, התייחס הבוקר ב'כאן' לשביתת העובדות הסוציאליות וטען כי גם אם טענותיהן מוצדקות, אין זה הזמן לצאת לשביתה. לדבריו, "לדבר כעת על תוספות שכר זה לא משהו רלוונטי בעיני, זה לא דבר שנכון לעשות".

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר