מנדלבליט חושף: בחינות הרבנות לנשים הוא מתווה של הרבנות ומשרד הדתות

מבוכה לרבנות: לאחר הסערה סביב ההחלטה של בג"ץ לאפשר מבחני הסמכה לרבנות לנשים, היועץ המשפטי לממשלה חושף כי הבחינות יעשו במסגרת חדשה של 'ידע תורני', לא בכדי לקבל כשירות מהרבנות

חדשות כיפה
טו בתמוז התשפ
,
07 ביולי, 2020 20:44
מנדלבליט בוועדה לביקורת המדינה

מנדלבליט בוועדה לביקורת המדינהצילום: דוברות הכנסת, איציק הררי

לאחר שבוע של סערה ואיומים, היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט חושף שמתווה הבחינות לנשים הוא מתווה של הרבנות ומשרד הדתות. על פי המתווה הבחינות יערכו במסגרת חדשה של 'ידע תורני', לא בכדי לקבל כשירות מהרבנות.

כזכור, בתשובת המדינה לעתירה שהגישו נשות הלכה, בדרישה לאפשר להן לגשת לבחינות ההלכה של הרבנות הראשית, הודיע היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, כי במצב הקיים ישנם קשיים משפטיים הנוגעים לאופן התנהלות הרבנות, וכי המדינה תפעל להקמת מערך בחינות תורניות חלופי שיהיה פתוח באופן שווה לנשים.

ברבנות הראשית הודיעו כי הם לא מקבלים את ההחלטה ומסרה כי היא דוחה את עמדת היועץ המשפטי לממשלה התומכת בקיום בחינות רבנות לנשים: "הרבנות הראשית לישראל איננה מוסד להשכלה גבוהה ותפקידה הוא להכשיר רבנים בישראל, נשיא מועצת הרבנות הראשית הראשון לציון הרב יצחק יוסף שליט"א הנחה את גורמי המקצוע ברבנות הראשית להתנגד מכל וכל להכשרת נשים לרבנות, ההלכה  והמסורת היהודית שהרבנות אמונה על שמירתם אינן מאפשרים הכשרת נשים לרבנות".

עוד נמסר כי "הרבנות הראשית מודיעה, כי ככל שתהיה הנחייה משפטית שתחייב אותה להכשיר נשים לרבנות בניגוד להלכה, הרי שיושבת כליל מערך הסמכת הרבנים ולא יתקיימו בחינות רבנות עד לתיקון חקיקה שיסדיר העניין".

07.07.2020

1. בעקבות תכובת הרבנות (גיא)

אם הרבנות אינה מוסד להשכלה גבוהה תופסק ההכרה בהסמכה לרבנות כתואר אקדמי לצורך מכרזי שירות המדינה.

דווח על תגובה לא ראויה
07.07.2020

2. לגיא: יש עוד גורמים שאינם תואר ובכל זאת מהווים שווה ערך לעניינים מסויימים. רבנות זה רק אחד מהם. (השאלה מה מהות הדרישה "תואר אקדמי" במכרזים שכאלה)

דווח על תגובה לא ראויה
08.07.2020

3. 4,000 משגיחי כשרות, 30 פקחי בטיחות בניה בישראל - איזה חילול השם גדול!!!!!! (יאיר)

כופים על בעלי עסקים להעסיק בחור בטלן שבא 'לפעמים', לא עושה כלום ומעדיף תשלום במזומן. משניאים את הדת. ועוד לא דברתי על נפוטיזם, שוחד, עדתיות. הגוף הכי מושחת בישראל.

דווח על תגובה לא ראויה
08.07.2020

4. ליאיר המטאטא (אישה - בת של משגיח כשרות)

כבר שמענו אותך.
אולי תפסיק לעשות copy paste על אותו טקסט?
ולגופו של עניין, אולי אתה באופן אישי לא מחויב לאוכל כשר, אבל אנחנו האורתודוכסים מכל המגזרים, חילונים, דתיים וחרדים, זקוקים למשגיחי הכשרות בכל המפעלים והמסעדות ובתי ההארחה כדי שנוכל לאכול שם. גם לנו יש צרכים, וגם אתה כקונסרבטיבי, מן הראוי שתכבד את צרכיו של רוב העם שמעוניין באוכל כשר, וכדי להשגיח על כשרות האוכל יש צורך באלפי משגיחי כשרות.

דווח על תגובה לא ראויה
08.07.2020

5. איפה המבוכה פה? ליצנים (מרא דאתרא)

ההתנגדות היא לסמיכה רבנית לא למתן תואר אקדמי או משהו דומה. ברור שהפמיניסטיות הליברליות יעשו מזה "סמיכה" הם יעשו הכל כדי לקבל כאילו "הכרה מהרבנות" זו מטרתם מאחר שאין אף בעיה לאף אישה לקבל פרופסורה בידע הלכתי תלמודי או תושב"ע בכלל.

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

נתניהו צילום: Olivier Fitoussi/Flash90

נתניהו מגיב לאלימות המפגינים: "מצפה מהמשטרה להגיע לחקר האמת ולמצות את הדין עם האחראים"

קרא עוד