יוסי דגן: "לא ריבונות וגם לא בנייה"

ישיבת התכנון של יו"ש נדחתה למועד לא ידוע. ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן: "כשחוששים להחיל ריבונות מגיעים גם להקפאה" 

חדשות כיפה 07/07/20 18:27 טו בתמוז התשפ

יוסי דגן: "לא ריבונות וגם לא בנייה"
יוסי דגן, צילום: פלאש 90. יונתן זינדל

ישיבת מועצת התכנון העליונה שהייתה צריכה להתכנס לאשר בניית אלפי יחידות דיור ביהודה ושומרון נדחתה למועד לא ידוע. בין השאר היו צריכות להיות מאושרות להפקדה כ 400 יחידות דיור בהר ברכה. 

ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן אומר כי מדובר בשערורייה ובגזלת כבשת הרש: "לא רק שהחלת הריבונות כפי שהובטחה ב 3 מערכות בחירות ברציפות ממוסמסת, ומכניסים עיזים של ריבונות "שני שלבים" וישובים מבודדים, כעת גם בנייה, שהובטח כי תאושר כל 3 חודשים, לא מתקיימת, ובכך מתקיימת הקפאת בנייה בפועל. אנחנו לא נקבל את הזלזול הזה בזכויות האדם הבסיסיות של המתיישבים. הזכות לגדול ולבנות והזכות לחיות תחת שלטון אזרחי ולא שלטון צבאי. בסופו של יום כשחוששים להחיל ריבונות מגיעים גם להקפאה ". 

ב 2017 הודיע נתניהו כי בנייה תאושר ביו"ש 4 פעמים בשנה (כל 3 חודשים) (כלומר שמועצת התכנון העליונה תתכנס כל 3 חודשים)  אלא שמאז ה 27.2 לא  התכנסה מועצת התכנון העליונה והישיבה שהייתה צריכה להתקיים בסוף חודש יוני נדחתה למועד לא ידוע. מועצת התכנון העליונה קיימה ב 24 לחודש ישיבת של מת"ע קטנה. (עבור אנשים פרטיים ולא ישובים) אולם ישיבה מן המניין לאישור בנייה בישובים לא התקיימה. הדבר מביא לחשש שלא רק שנתניהו ממסמס את הריבונות אלא שהוא אף מביא להקפאת בנייה בכדי לרצות את ארה"ב.

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר