שוטרים עיכבו ילדה לאחר שטענו כי לא חבשה מסכה

סערה סביב סרטון בו נראית ילדה בוכה כששוטר ניצב על ידה בזמן שהוא כותב דו"ח. המצלמים טוענים כי הילדה קיבלה קנס רק כי הורידה את המסכה על מנת לשתות. במשטרה מכחישים וטוענים כי היא רק ננזפה והניחו לה

חדשות כיפה
יד בתמוז התשפ
,
06 ביולי, 2020 18:53
אילוסטרציה. למצולמים אין קשר לכתבה

אילוסטרציה. למצולמים אין קשר לכתבהצילום: יונתן סינדל/ פלאש 90

סערה ברשת: בסרטון שהופץ נראית ילדה חרדית צעירה, ככל הנראה בגילי העשרה המוקדמים, כשהיא בוכה בזמן שעל ידה נראה שוטר רושם דו"ח. לסיפור קיימות שתי גרסות: על פי גרסת המצלמים מדובר במעשה אכזרי של שוטר, שהחליט לתת קנס לילדה בת 11 שהורידה את המסכה שלה ברחוב רק מפני שרצתה לשתות מכוס הברד שלה. לשוטר הטיעון לא היה מוצדק ולכן החליט לתת לה קנס על אף הסיבה הפשוטה ושמדובר רק בילדה צעירה.

מנגד משטרת ישראל פרסמה את הגרסה שלה: "בניגוד מוחלט לנטען, השוטרים פגשו בנערה בת 13.5 ברחוב כשהיא ללא מסיכה על פנייה בניגוד לתקנות, אולם לא רשמו לה דו״ח כלל. השוטרים ביקשו ממנה לעטות מסיכה על פניה ושחררו אותה לדרכה. מדובר בעוד פרסום שקרי ומעוות לחלוטין במסגרת קמפיין מגמתי המתנהל בימים אלו נגד המשטרה והשוטרים הפועלים למען בריאות הציבור". טרם ידוע מה קרה באמת.

בעקבות התיעוד, זימן יו"ר וועדת חוקה ח"כ יעקב אשר דיון דחוף בוועדה ליום רביעי הקרוב בנושא "התנהלות המשטרה ואופי אכיפת חוקי הקורונה אל מול ילדים ואוכלוסיות מיוחדות". לדיון יזומנו משטרת ישראל, המשרד לביטחון פנים, משרד המשפטים, הפרקליטות, המועצה לשלום הילד וגורמים נוספים, כדי לוודא את אי הישנותם של מקרים מעין אלה עד לרמת השוטר/פקח בשטח תוך הטמעת ההנחיות והדרישות בחוק המחייב שיקול דעת והסברה בטרם אכיפה.

כזכור, הקנס על אי-עטיית מסכה יעלה עם אישור החוק מ-200 ל-500 שקלים, כך אישרה הבוקר ועדת החוקה חוק ומשפט. הצעת החוק, תובא עוד היום לקריאות שנייה ושלישית במליאת הכנסת. לפי דרישת הוועדה: בהנחיות המשטרה למדיניות אכיפת העבירה של אי-עטית מסכה תתווסף האפשרות "להימנע מהטלת הקנס בהתאם לנסיבות העניין". יישאר בעינו המצב החוקי הקיים לפיו ניתן לשלם את הקנס בתוך 60 יום ולא כפי שהציע הממשלה - בתוך 45 יום".

06.07.2020

1. דו"ח לילד קטן, עוד לא ברא השטן............ (יוסי)

דווח על תגובה לא ראויה
06.07.2020

2. חבישת מסכה (יעל)

צריך לבטל את חבישת המסכות!! המסכות מזיקות
מבחינה בריאותית, ויש מדינות שלא מכריחות את התושבים
להיות אם מסכה. הרבה אנשים בעולם מדווחים שניגרם
להם נזק בריאותי מהמסכות האלה.

אין בהן שום תועלת!!! ואין בכלל קורונה ולא ווירוס כזה!!!
רוצים להוביל את האנושות לחיסון רעיל שגורם לעקרות אצל
אנשים , וגורם למוות כעבור שנתיים. כך אומרת מדענית וחוקרת אמריקאית.

דווח על תגובה לא ראויה
06.07.2020

3. ל-2: אין קורונה? ממה מתו בעולם יותר מחצי מיליון (לכי לאישפוז)

דווח על תגובה לא ראויה
06.07.2020

4. חרדית. מגיע לה (שלומי)

דווח על תגובה לא ראויה
06.07.2020

5. איזה תגובה שקרית של המשטרה (אריה)

השוטרים עומדים כמו שני בריונים ולא מניחים לה לנפשה. ממש רק העירו לה. זבל של משטרה נראה אותם נכנסים ליישובים ערבים ומחלקים דוחות

דווח על תגובה לא ראויה
07.07.2020

6. ל-2: יש לך שם של אותה "מדענית חוקרת"? כי יש כמה אלפים "מדענים ומדעניות חוקרים וחוקרות" שיאמרו אחרת... (באותה מידה אוכל להביא "הוכחות" לכך שאנשי לטאה שולט)

דווח על תגובה לא ראויה
07.07.2020

7. מפגש כזה היא לא תשכח (הלקח נלמד)

ולכן תקפיד לשים מסכה

אנחנו צריכים לצפות על המשטרה שנמצאת בחזית ולבן אדם שלא מקפיד על ההנחיות ולא שם מסכה ושוטר טפס אותו שיקבל דוח ויקפיד מעתה לשים כי בן אדם שלא מקפיד על ההנחיות דופק את הכלכלה לאלפי ישראלים שהגיעו לפת לחם ולכן הוא ישלם קנס על הזלזל בהנחיות שיגיע בעקיפין לאזרח הקטן ...

דווח על תגובה לא ראויה
07.07.2020

8. תגובה למספר 4 (רחל)

זה שכתב חרדית, מגיע לה, אתה לא מתבייש? כחילונית אני מתביישת בך

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

נתניהו עם מיקי זוהר צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

המרד הגדול: מיקי זוהר מאבד כוח בליכוד, אבל צובר כוח לפריימריז

קרא עוד