סגור

ועדת חוקה אישרה סופית: הקנס על אי עטיית מסכה עולה ל-500 שקלים

ועדת החוקה חוק ומשפט אישרה לקריאה שנייה ושלישית והקנס על אי-עטיית המסכות יעלה ל-500 שקלים. החוק צפוי להגיע עוד היום למליאה. יו"ר הוועדה ח"כ יעקב אשר: "יהיה שיקול דעת באכיפה בצורה מאוד ברורה ואני מצפה מהמשטרה להוריד את ההנחיה לשטח"

חדשות כיפה
יד בתמוז התשפ
,
06 ביולי, 2020 10:00
ועדת החוקה חוק ומשפט, היום

ועדת החוקה חוק ומשפט, היוםצילום: דוברות הכנסת, עדינה ולמן

הקנס על אי-עטיית מסכה יעלה עם אישור החוק מ-200 ל-500 שקלים, כך אישרה הבוקר (ב') ועדת החוקה חוק ומשפט. הצעת החוק, תובא עוד היום לקריאות שנייה ושלישית במליאת הכנסת. 

לפי דרישת הוועדה: בהנחיות המשטרה למדיניות אכיפת העבירה של אי-עטית מסכה תתווסף האפשרות "להימנע מהטלת הקנס בהתאם לנסיבות העניין". יישאר בעינו המצב החוקי הקיים לפיו ניתן לשלם את הקנס בתוך 60 יום ולא כפי שהציע הממשלה - בתוך 45 יום.

יו"ר הוועדה ח"כ יעקב אשר (יהדות התורה): "ישבנו על החוק הזה כמו שצריך, העלינו כמה נקודות ואחד מהם היה גובה הסכום העליתי דגל אדום וטענתי שאפשר גם ב-300. עמדת המל"ל היא חד-משמעית נגד. לצערי לא היו ראשי מפלגות אחרות בקואליציה שהיו נגד זה ולכן נצביע על הסכום הזה. עם זאת, מה שעשינו ביוזמת ח"כ אלהרר להבניית שיקול הדעת לשוטר משמעותי מאוד. הבנינו את שיקול הדעת בצורה מאוד ברורה ואני מצפה מהמשטרה להוריד את ההנחיה לשטח. אם אדם יסרב לעטות זה כבר משהו אחר. הותרנו את זמן תשלום הקנס על כנו במקום לקצרו ואיזנו את החוק ככל האפשר".

שבעה ח"כים תמכו בהצעת החוק וארבעה התנגדו.

עוד אין תגובות, היו הראשונים להגיב!
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

אהוד ברק צילום: פלאש 90

אהוד ברק הודיע: "לא אתמודד לראשות העבודה"

קרא עוד