נתניהו על ההגבלות: "אם לא נפעל עכשיו - המערכות שלנו ישותקו"

ראש הממשלה נאם בפתח ישיבת הממשלה והסביר מדוע לדעתו ההגבלות החדשות הכרחיות: "זה לא קל. אבל אנחנו נדרשים לצעדים מידיים שימנעו מאיתנו את הצורך לעשות צעדים הרבה יותר קיצוניים בהמשך"

חדשות כיפה
יד בתמוז התשפ
,
06 ביולי, 2020 15:20
ראש הממשלה בנימין נתניהו

ראש הממשלה בנימין נתניהוצילום: Olivier Fitoussi/Flash90

הממשלה דנה כעת (ב') בהגבלות החדשות על האוכלוסייה ועל המשק. במל"ל ובמשרד הבריאות ביקשו לסגור לגמרי את בתי הכנסת, אך לבסוף הגיעו לפשרה. המסעדות צפויות להיות מוגבלות ל-20 איש בפנים ו-30 בחוץ, בתי הכנסת יישארו פתוחים - אך מספר המתפללים יוגבל עד ל-19 בני אדם. הממשלה אישרה את טיוטת החוק לתיקון וקיום תוקפן של תקנות שעת חירום, כך שההגבלות עליהן תחליט הממשלה יכנסו לתוקף באופן מיידי. הצעת החוק תועבר לאישור מליאת הכנסת באופן מיידי.

ההגבלות החדשות אותן אישרה הממשלה

בפתיחת הישיבה פרס נתניהו את משנתו ואת הסיבות למה הוא תומך בקיום נוסף של הגבלות, על רקע המשבר הכלכלי ההולך ומחמיר: "אנחנו נדרשים לטפל במגפת הקורונה על הקרקע. המגפה מתפשטת, זה ברור כשמש. היא עולה בעלייה תלולה מדי יום, היא סוחבת איתה, בניגוד למה שנאמר לנו, שובל של חולים קשים. היום יש כ-90 חולים קשים, וזה מכפיל את עצמו כל ארבעה ימים. אם לא נפעל עכשיו - אנחנו נקבל מאות, ואולי למעלה מאלף חולים קשים בשבועות הקרובים, דבר שישתק את המערכות שלנו. לכן אנחנו נדרשים לצעדים מיידיים שימנעו מאיתנו את הצורך לעשות צעדים הרבה יותר קיצוניים בהמשך".

"ההתמקדות שלנו היא בעיקר בהגבלות בהתקהלות במרחבים סגורים" טוען נתניהו. " זה לא קל. כל שר מייצג כאן ציבור כלשהו, כזה או אחר. גם אני, כולנו. אבל אנחנו מייצגים גם את כלל אזרחי ישראל, וכלל אזרחי ישראל יודעים, או צריכים להבין, שאנחנו חייבים כרגע לעשות פעולות מצומצמות עם הפגיעה הכלכלית המינימלית ביותר שאפשר, כדי להימנע מאותם צעדים קיצוניים שישתקו את הכלכלה. לכן, עלינו לעשות מעשה. כמנהיגים אנחנו נדרשים לטפל בכלל הציבור, בכלל אזרחי המדינה, ולכן ההחלטות האלו באות כחבילה".

לבסוף על הצד הכלכלי שנפגע אמר: "אני מציין שבנפרד אנחנו נעבוד ונביא בקרוב מאוד חבילת קורונה כלכלית, כדי לעזור לכל מי שנפגע גם מהצעדים האלה שאנחנו עושים היום, וגם מדברים אחרים. לעזור לעסקים, לעזור לעצמאיים, לעזור לעובדים".

עוד אין תגובות, היו הראשונים להגיב!
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

הסכם קדם נישואין. אילוסטרציה צילום: shutterstock

העיקר זה הרומנטיקה? אז זהו, שלא

קרא עוד