סגור

מהבוקר : איסור התקהלות מעל 20 איש במקומות סגורים

בהתאם להודעת ראש הממשלה, החל מהשעה 8:00 יחולו ההגבלות החדשות: חתונות ואירועים - עד 50 איש. התקהלויות - עד 20 איש. המשטרה תגביר את האכיפה

חדשות כיפה
יא בתמוז התשפ
,
03 ביולי, 2020 7:33
בדיקות קורונה

בדיקות קורונהצילום: Yossi Zeliger/Flash90

בשעה 08:00  היום (ו') ייכנסו לתוקפן ההגבלות החדשות בשל העלייה בתחלואה בקורונה, לפיהן תצומצם ההתקהלות במקומות סגורים. המשטרה תחל בפעילות אכיפה רחבת היקף, ותערוך סיורים במרחב הציבורי, במקומות בילוי ובקניונים. ההנחיה לגורמי האכיפה: לא להיות סלחניים, קנס לכי מי שלא חובש מסיכה.

ראש הממשלה נתניהו ושר הבריאות אדלשטיין מסרו אמש (ה') הצהרה, ובה הודיעו על ההגבלות החדשות במשק. האולמות וגני האירועים, וכן המסעדות, הברים והמועדונים, יוגבלו לחמישים בני אדם בלבד. התקהלויות נוספות יוגבלו לעשרים בני אדם בלבד.

ההחלטות שהתקבלו בממשלה:

1. הגבלת התקהלויות:
- אולמות, ברים, מועדונים ובתי תפילה: עד 50 משתתפים. בכפוף לאישור ועדה בכנסת.

- התקהלויות במקומות סגורים: עד 20 איש. (ייכנס לתוקף החל ממחר בשעה 08:00). 

2. הגברת האכיפה על ההתקהלויות ובמרחב הציבורי.

3. תמיכה כלכלית נוספת למגזרים שיפגעו.

ראש הממשלה נתניהו אמר כי "אמרתי שסביר שבשגרת הקורונה נתנהג כמו נגינה על אקורדיון-פותחים את ההגבלות אבל גם מהדקים מעת לעת. מחפשים כל הזמן את נקודת האיזון - כמה שפחות הדבקה, ולמנוע כמה שיותר פגיעה בכלכלה. אציג בימים הקרובים תכנית סיוע כלכלית לחצי השנה הקרובה - ערכת קורונה כלכלית".

לדברי ראש הממשלה, אין ברירה אלא לחדש את ההגבלות: "הנתונים אינם משאירים בידינו שום ברירה, צריך לחזור למדיניות של הגבלות כדי לשטח את העקומה מחדש. הכי קל זה להשאיר את המצב כפי שהוא - הכל פתוח, כולם מרוצים, אבל כך נגיע מהר מאוד לאובדן שליטה. אנחנו חייבים לשנות כיוון ועכשיו.
פוטנציאל ההדבקה הגדול ביותר נובע מהתקהלויות במרחבים סגורים. התקהלויות במועדונים, ברים ואולמות - עד 50 איש. ביתר המקומות - עד 20 איש. כרגע לא משנים דבר בנוגע למשק ולתחבורה".

ראש הממשלה סיים ואמר כי "אנחנו נמצאים בקרב כדי להציל חיים. לא יכול להיות שכל אחד יגיד דבר אחר. זה לא הולך. אתה קובע קו, הוא אף פעם לא מושלם אבל הולכים איתו. אני מקווה שככה זה יעבוד. הצבתי יעד לצמצום הזמנים - בדיקה תוך שש שעות ותוצאה בתוך 24. כך נוכל להגיע להישגים מאוד טובים".

בתשובה לשאלה על החקיקה להגדלת האכיפה השיב נתניהו: "הכללים המשפטיים מחייבים אותנו להעביר כל דבר בחקיקה. זה פשוט לא יאומן. אני מקווה להעביר בשבוע הבא חוק קורונה שייתן לנו את היכולת להתגבר על הקשיים".

03.07.2020

1. ממשלה של טיפשים (איציק כהן )

אם היה מלחמה פיזית עם מדינה אחרת היו יוצאים למלחמה ומנסים לשמור על השיגרה והיו יודעים שיהיו גם קורבנות ככה זה גם בקורונה או תחריב את המדינה לגמרי ותחזיר אותה לשנות הקמתה או תפעיל את הכל כרגיל ותיקח בחשבון שיהיו גם קורבנות .מה לא מובן ?
אדם מעדיף לקחת את הסיכון של ה5 אחוז שימות מאשר את הסיכון של 90 אחוז שירעב למוות
כבר הוכח שהממשלה מוציאה הגבלות זה מלווה בהבטחות כלכליות כדי להרגיע מפה ועד אילת אבל בפועל לא משלמים כלום ואם משלמים אז זה פרוטות אז די תנו לאזרחים לבחור את חייהם כי אתם כשלתם !!

דווח על תגובה לא ראויה
03.07.2020

2. מגפה (אין שכל אין דאגות)

אם כולנו היינו נשמעים לאזהרות וחובשים מסכות כמו שצריך הגל השני לא היה מתחיל מיותר לציין שתחילת המגפה פרצה בבית ספר בירושלים מכיוון שלא הקשיבו להוראות .צאו משאננות הישראלית לי זה לא יקרה ;למישהוא זה יקרה ואולי אתה זה החכם בלילה שלא נשמר אולי ירה לך ותדביק אחרים.

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

הנשיא האמריקאי הבא? ג'ו ביידן צילום: עמוס בן גרשום

ארה"ב: המפלגה הדמוקרטית דחתה גינוי ההתנחלויות כחלק ממצע המפלגה

קרא עוד