סגור

הירי בנגמ"ש בימין ממשיך | עמית סגל נגד רן ברץ

בעקבות מאמרו של רץ ברץ, המאשים את הימין שלא מנע את הקמת התאגיד, המהווה גוף שידור מוטה וחד צדדי, תוקף עמית סגל. "ברץ שוכח להזכיר שאת התאגיד הקים הליכוד. נתניהו עצמו הצביע בעד, אחר כך התחרט"

חדשות כיפה
כט בסיון התשפ
,
21 ביוני, 2020 10:43

צילום: Flash90

הירי בנגמ"ש בימין לא מפסיק. מצד אחד עיתונאים שונים מהימין, ומהצד השני תומכיו של נתניהו והליכוד. החל מפתיחת משפטו של נתניהו, מדי יום, מתפתח ויכוח חדש ברשתות החברתיות בין תומכיו של ראש הממשלה, לימנים אחרים שתוקפים אותו.

והפעם, על רקע ‏ הפסקת שידור תכניתם של אראל סג"ל וקלמן ליבסקינד בתאגיד, תקף רן ברץ את הימין, והאשימו במניעת סגירת התאגיד, שלטענתו הוא גוף שידור מוטה וחד צדדי.

בתגובה כתב עמית סגל, "אחת לאיזה זמן מוגבל חוזר רן ברץ, לשעבר דוברו של נתניהו, לתחביבו הישן והמוכר: התגוללות על הציונות הדתית. הוא מונה את חטאיה באיטיות, מתענג על כל אחד מהם: חנופה לשמאל, קוצר ראות, היעדר מנהיגות".

והוסיף, "‏השבת, במקור ראשון, שב ברץ לתחביבו. "התאגיד הוא דוגמה מרהיבה לכשלי הימין", כתב. "נתניהו לא רצה להקים את התאגיד ואמר זאת בפירוש, אבל בפועל לא הצליח למנוע. מדוע?" וכאן הוא מפרט אחד אחד את האחראים: איילת שקד, נפתלי בנט, קלמן ליבסקינד, חגי סגל וכמובן הח"מ".

"‏מי שקורא את כתב האישום של ברץ עלול להתרשם בטעות שהמצב היה כך: בוקר אחד קמה הציונות הדתית והחליטה להקים תאגיד שידור שכל העמדות הבכירות בו יאוישו בידי שמאלנים. בנימין נתניהו ורן ברץ נאבקו, אבל בנט, שקד, ליבסקינד והסגלים הכריעו אותם והקימו גוף שידור מוטה וחד צדדי.

‏ובכן, ברץ שוכח להזכיר שאת התאגיד הקים הליכוד. נתניהו עצמו הצביע בעד, אחר כך התחרט. כנראה צדק כשהתחרט. אבל הנה מה שנעלם מהטור: בשום שלב לא עמדה בפני הציבור הדילמה "תאגיד או כלום". בשנות הסערה שבתי פעמים רבות על עמדתי שהציבור לא צריך לממן תחנת טלויזיה, ממש כשם שאין עיתון ממשלתי", כתב סגל.

עוד הדגיש, "‏אולם נתניהו לא הצהיר מעולם על רצונו לסגור את השידור הציבורי. להפך: במקום התאגיד הוא הציע "לשקם את רשות השידור". תזכורת: מדובר בגוף מסואב, מושחת, חד צדדי, בעלות של מיליארד שקל בשנה וכמובן לאו בר שיקום.

‏ההתלבטות בזמן אמת הייתה: שידור ציבורי רקוב, שמאלני ויקר מאוד – או שידור ציבורי נקי, קצת יותר יעיל, וקצת יותר מאוזן. את כל זה ברץ לא מספר. האובססיה שלו לציונות הדתית משתלבת כאן עם הנחת הסלב המתמשכת שהוא עושה לבוס לשעבר שלו".

‏לסיום כתב סגל, "מודה באשמה: התקוות שתליתי בתאגיד נכזבו בחלקן הגדול. אבל בניגוד לברץ, אני לא מתגעגע לרשות השידור אפילו לרגע. אני כן קצת מתגעגע לברץ של פעם, שהיה מקפיד על עובדות".

 

21.06.2020

1. נתניהו וארדן כשלו בהקמת תאגיד מאוזן (גיל יגאל)

יישר כוח עמית. נתניהו וארדן דחפו לפרוק התאגיד והקמת תאגיד חדש. התאגיד הישן פורק, והם הלכו לישון. כשקמו, משנתכם, התברר כי קם תאגיד חדש ושמאלני כמו קודמו. אז מה הועילו חכמים בכך? אם לא מסוגלים להקים תאגיד מאוזן, אזי עדיף לפרקו.

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

עשה זאת שוב. נתניהו צילום: Gili Yaari/Flash90

סוד הקסם של נתניהו שיריביו מסרבים ללמוד

קרא עוד