תכנית המאה: "נראה כמו התנתקות שנייה"

ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן דורש לתקן את מפת הריבונות המסתמנת: "המשמעות של 19 ישובים מבודדים: התנתקות שנייה"

חדשות כיפה 16/06/20 18:52 כד בסיון התשפ

תכנית המאה: "נראה כמו התנתקות שנייה"
יוסי דגן ונתניהו, צילום: מועצה אזורית שומרון

יוסי דגן ראש המועצה האזורית שומרון תוקף היום (ג') את ראש הממשלה בנימין נתניהו על רקע מפות הריבונות  המתגבשות ואומר: "צריך להגיד את האמת, אם נתניהו משרטט מפה ומוציא את אלון מורה - הוא בעצם מוותר על אלון מורה. כשמדובר בתשעה עשר ישובים מבודדים - זה נראה כמו התנתקות שנייה"

דגן מתייחס להשארת 19 ישובים בהם: איתמר, יצהר, אלון מורה, הר ברכה, מבוא דותן וחרמש כמובלעות בתוך מפת הריבונות המתגבשת. למעשה על פי המידע שהגיע לידי ראשי הרשויות  ביו"ש 19 ישובים יהיו מבודדים בתוך שטח הרשות הפלסטינית לאחר החלת הריבונות וישורטט גבול דה פקטו שיעבור בחלק מהמקומות ממש בגדר הישוב. 

דגן מסביר כי השארת הישובים כמובלעות מסכנת הן את חיי התושבים והן את היכולת של מדינת ישראל להגן על עצמה שכן רוב הישובים יושבים על ההרים הנישאים החולשים על מישור החוף ואיזורים נרחבים ממדינת ישראל "לא רק שזו התנתקות שניה" אומר דגן "אלא שזה גם יביא לתוצאות של התנתקות שניה. טילים על תל אביב, במקום על הדרום, וחוסר יכולת להגן על הגבולות. מתווה כזה יהיה חסר אחריות ואני מצפה מראש הממשלה לדחות אותו בשאט נפש ולא לאפשר פגיעה באינטרסים החיוניים ביותר של המדינה". 

מועצה אזורית שומרון בשלושת השבועות האחרונים מובילה מאבק שמטרתו ללחוץ להחיך את הריבונות בפועל ולמנוע הקמת מדינת טרור וישובים מבודדים. 

 לדבריו: "אפשר להחיל ריבונות גם ללא הסכמת ממשל ארהב. טראמפ אולי יגנה אבל לא יפגע במדינת ישראל מכיוון שהוא ידיד של ישראל וידידים צריכים להבין שיש וויכוחים לפעמים, ובוודאי בעת הזו כשהוא חצי שנה לפני בחירות והבייס שלו הוא אוונגליסט אוהב ישראל"  


צריך להגיד את האמת, אם נתניהו משרטט מפה ומוציא מהריבונות את אלון מורה - הוא בעצם מוותר על אלון מורה. כשזה תשעה עשר ישובים מבודדים - זה נראה כמו התנתקות 2.

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר