הנדל מברך על מכירת סדרות ישראליות: "גאווה ישראלית"

שתי סדרות ישראליות נמכרו לתאגידי הענק, "אפל" ו"אמאזון פריים". שר התקשורת בירך: "הפקות מקור שנמכרות ברחבי העולם משרתות את מדינת ישראל במישור הכלכלי, ההסברתי והתרבותי"

חדשות כיפה 16/06/20 17:20 כד בסיון התשפ

השר הנדל עם השחקנית הראשית ניב סולטן., צילום: ללא
השר הנדל עם השחקנית הראשית ניב סולטן., צילום: ללא

שר התקשורת חה״כ יועז הנדל מברך היום (ג') על מכירת הסדרה "על הספקטרום" לחברת אמאזון פריים: "ברכות ליוצרי הסדרה "על הספקטרום" הישראלית שנקנתה על ידי אמאזון פריים. עוד אקזיט ישראלי בתחום הטלוויזיה. היצירה הישראלית היא מושא גאווה לאומי. מספקת פרנסה לאלפי עובדי הפקה, שחקנים ויוצרים. מייצרת תוכן איכותי על המסכים והזדמנויות כלכליות. שילוב מנצח. מתחייב לחזק ולקדם תוכן מקומי על המסכים".

בנוסף הגיב שר התקשורת למכירה נוספת מבית "תאגיד השידור", הסדרה ‘טהרן׳ שנמכרה לחברת אפל: ״אני רוצה לברך את אנשי התאגיד והיוצרים על הישג משמעותי. הפקות מקור שנמכרות ברחבי העולם משרתות את מדינת ישראל במישור הכלכלי, ההסברתי והתרבותי".

"טיפוח היצירה בתאגיד השידור מוכיח שההשקעה משתלמת. האזרחים הישראלים מרוויחים תוכן איכותי והתאגיד מרוויח מקורות הכנסה והקטנת התלות בתקציב המדינה", הוסיף הנדל.

"אני קורא למשקיעים ישראלים לבחון השקעה  ביצירות ישראליות ולא רק בחברות הזנק ישראליות. היצירה כמנוע צמיחה, אפעל כדי לקדם ולעודד השקעה נוספת ביצירות מקור ישראליות".

"טהרן" סדרת הדרמה של כאן נמכרה לחברת אפל האמריקאית, באחת העסקאות הגדולות ביותר שנעשו בתעשייה הישראלית.

אלדד קובלנץ, מנכ " ל תאגיד השידור הישראלי אמר : "מדובר בעסקת המאה של גופי התקשורת וההפקה בישראל. זהו הישג חסר תקדים לגוף שידור צעיר שהתחיל את פועלו לפני 3 שנים בלבד. לא זו בלבד שהפכנו ליצרן התוכן הגדול והאיכותי בישראל, כעת אנו גם אור לגויים".

דנה עדן, מפיקת הסדרה ויוצרת שותפה ושולה שפיגל מפיקת הסדרה הוסיפה: "זהו הפי אנד הוליוודי למסע מטורף שהחל לפני 5 שנים. אנחנו וכאן 11 האמנו בסדרה לאורך כל הדרך וזכינו להבעת האמון הגדולה ביותר שאפשר לבקש עם הזמנת שתי עונות נוספות מראש מאפל".

לפני דקות אחדות הודיעה חברת אפל כי רכשה את זכויות השידור ל " טהרן ", הסדרה המדוברת של כאן 11. עסקת המכירה של הסדרה נעשתה על ידי ענקית הפצת התכנים הקנדית , Cineflix Rights שולה ודנה הפקות ו- paper plane productions. את הסדרה יצרו משה זונדר, דנה עדן ומאור כהן, כתבו משה זונדר ועמרי שנהר וביים דני סירקין. מפיקים שותפים: ג'וליאן לרו ואלון ארניה.

"טהרן" מגוללת את סיפורה של תמר רביניאן, האקרית צעירה מיחידת 8200 שמסופחת למוסד ונשלחת תחת זהות בדויה לטהרן למשימה מסוכנת, שאמורה לתמוך בתקיפת מתקני הגרעין באיראן. תמר, מוצאת את עצמה בעיר עוינת, תחת מצוד המאיים על חייה, חוברת לאקטיביסטים מקומיים ומתחברת לשורשיה המשפחתיים הנטועים באדמת איראן. בין כוכבי הסדרה: ניב סולטן, מנשה נוי, לירז צ'רכי, אסתי ירושלמי, וכן שון טאוב ונאביד נגהאבן ("הומלנד").

אל תשחקו אותה: כך תוכלו ללמוד בקלות את ההלכה. כל הפרטים >>

כתבות נוספות

/
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר