סגור

המשנה ליועמ"ש: "אם תתקבל בקשה חדשה להארכת כהונת הרב שטרן, היא תבחן מחדש"

המשנה ליועמ"ש השיב למכתבו של השר פרץ משבוע שעבר בדבר הארכת כהונתו של הרב אריה שטרן: "הקמת הממשלה מחלישה את ההצדקה המשפטית לתיקון התקנות ומחייבת בחינה של הצדקה חדשה". השר פרץ מסר: "ירושלים זקוקה לרב ראשי מהציונות הדתית"

אלעד הומינר, חדשות כיפה
כג בסיון התשפ
,
15 ביוני, 2020 17:24
הרב אריה שטרן

הרב אריה שטרןצילום: כיפה

הארכת כהונת הרב הראשי של ירושלים, הרב אריה שטרן, עדיין לא נראית קרובה. שר ירושלים ומורשת, הרב רפי פרץ, פנה בשבוע שעבר למשנה ליועמ"ש, עו"ד ארז קמיניץ בשאלת הארכת כהונת הרב שטרן. המשנה ליועמ"ש השיב לשר פרץ כי אם תתקבל בקשה חדשה להארכת כהונת הרב שטרן - היא תבחן מחדש.

במכתבו לשר פרץ כתב המשנה ליועמ"ש: "נוכח הנימוקים שהוצגו שהתייחסו לתקופת ממשלת מעבר, סברנו שאין מניעה לתיקון התקנות כאמור בתקופת ממשלת המעבר וכי הכהונה תסתיים עד תום חצי שנה מיום הקמת הממשלה. עם זאת, התקנות לא נחתמו בסופו של יום על ידי השר לשירותי דת. בינתיים הוקמה ממשלה קבועה ואין עוד מניעה לחידוש הליכים לבחירות של רבני עיר. עובדה זו מחלישה מאוד את ההצדקה המשפטית לתיקון התקנות כאמור ובוודאי מחייבת בחינה של הצדקה חדשה".

המשנה ליועמ"ש הוסיף: "הואיל והשר לשירותי דת הוא השר הממונה על התקנות, אם תובא בפנינו פנייה של המשרד לשירותי דת בעניין תיקון התקנות כאמור, שבה יצוין גם נימוק שיעלה הצדקה לתיקונן בעת הזו, הדברים ייבחנו על ידינו מחדש".

במשרד לשירותי דת מאשרים כי השר קיבל את מכתבו של המשנה ליועמ"ש. מהשר פרץ נמסר בתגובה: "ירושלים זקוקה לרב ראשי מהציונות הדתית. אמשיך לפעול למען הארכת כהונתו של הרב אריה שטרן".

כזכור, בשבוע שעבר פנה השר פרץ למשנה ליועמ"ש וכתב לו: "הרב אריה שטרן פעל באומץ ובנחישות לביעור תופעות פסולות במערך הכשרות בירושלים. באומץ ובנחישות עמד על משמר הכשרות בירושלים והביא לשיפור משמעותי בפעילותו התקינה של מערך הכשרות. במישור הציבורי, פעל הרב שטרן כל העת לשיכוך מתחים ולתיקון עיוותים, והשמיע את קולו – קול אמיץ ומוסרי".

עוד כתב השר פרץ: "אלמלא העיכוב שנגרם כתוצאה ממערכת הבחירות האחרונה, הייתה התקנה שהוכנה בעניין זה – תקנה שהייתה מוסכמת על הכל והובאה לפני השר לחתימה – נכנסת לתוקפה זה כבר, והרב שטרן היה ממשיך  כיום הזה – מכוח תקנה זו – לכהן בתפקידו. על כל אלה הנכם מתבקשים לאשר לשר הדתות לפעול ברוח הדברים דלעיל, ולפעול לאלתר להתקנת תקנות שיבטיחו את החלת 'עקרון הרציפות' גם על כהונת הרב האשכנזי לירושלים".

לפני כשבוע וחצי, נועדו השר לשירותי דת הרב יעקב אביטן והשר לענייני ירושלים ומורשת הרב רפי פרץ, על מנת לדון בהארכת כהונתו של הרב אריה שטרן כרבה של ירושלים. לקראת הפגישה, שר הפנים ויו"ר ש"ס, אריה דרעי, נתן את הסכמתו להארכת כהונת הרב שטרן. היום נדמה כי צפויים עוד קשיים רבים בדרך להארכת כהונתו של הרב שטרן.


להורדת הקובץ

15.06.2020

1. כנסו.......... (מהם יראו וכן יעש)

מהם יראו וכן יעשו להוקיע את השכנקי"ם ממחנינו

מעמד קידוש השם ברבים היתה בשבת קודש זו בבית המדרש 'קהל חסידי ירושלים' בעיה"ק ירושלים. בעת שמחמת שמחה שהיתה אצל אחד מאנ"ש, הגיע שם שכנ"ק בזוי עם מלבוש ירושלמי של פעם, כדי לקרר את האמבטיה, (כמו העמלקים) ולהראות לכולם כי אפי' בלא אמונה בהשארת הנפש יהיה להם דריסת רגל בשכונתינו ובבתי מדרשינו.

ולזאת יראי ד' שכבוד השי"ת בוער בלבם, ולא יכלו לשבת דום [בְּכָל מָּקוֹם שֶׁיֵּשׁ חִלּוּל הַשֵׁם אֵין חוֹלְקִין כָּבוֹד לָרַב] בעת ששמו של קוב"ה מתחלל ע"י האפיקורסים האלו אשר אין מאמינים רח"ל בהשארת הנפש, (כופר הוא, הואיל ועוקר שיש תחיית המתים מן התורה - מה לנו ולאמונתו) ולא זו בלבד, אלא הוסיפו חטא על פשע, ונכנסו לגור בשכונת הקברים בבית שמש רח"ל, בניגוד האיסור הגמור של תורתינו הקדושה, ובניגוד לקריאת הרבנים הגוה"צ שליט"א, ובעת שקנאת ד' בוער בלבם של היראי ד', הצדיקים האלו צעקו עליו בקולות אדירים, וזה דרך התורה כמ"ש בחז"ל!!!!

'קברי ישראל אינם הפקר'

'שכנ"ק צא ממחנינו' ...עד שיצא המומר משם, בבזינות, אבל וחפוי ראש, וכל זאת מפני שעמלק שבתוכו מתגאה ו"יודע את ריבונו ומתכוון למרוד בו" ח"ו, השם ישמרינו מרשעים אילו.

ומכאן הוראה מכל גדולי ישראל לכל יראי ד' המאמינים בהשארת הנפש, להוקיע אותם הרשעים, הכופרים בתחית המתים, מתוך מחנינו, ולדאוג שלא יהיה להם שום דריסת רגל בשכונתינו. יה"ר בקרוב שיתקיים הפסוק: יִחְיוּ מֵתֶיךָ, נְבֵלָתִי יְקוּמוּן; הָקִיצוּ וְרַנְּנוּ שֹׁכְנֵי עָפָר, כִּי טַל אוֹרֹת טַלֶּךָ, וָאָרֶץ, רְפָאִים תַּפִּיל.
--
מובא לעם ישראל ע"י המערכה בחופרי הקברים.

דווח על תגובה לא ראויה
15.06.2020

2. לפרץ אין אף מילה לגנות את האספסוף שניסה לעשות לינץ בחברון.... (יאיר)

בושה. רק פוליטיקה קטנה.

דווח על תגובה לא ראויה
15.06.2020

3. מצפה מהרב פרץ שיצהיר שהוא לא מעוניין ויציל את כבודו וכבוד התפקיד. ( )

גם אם הרב רפי צודק ורושליים זקוקה לרב הציונות הדתית (מסופקני שזה המצב) יש עוד רבנים במרכז הרב מלבד הרב שטרן.

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

נתב"ג בימים שלפני הקורונה.  צילום: משה שי, פלאש 90

תכינו את המזוודות: האיחוד האירופי הודיע - ישראל מדינה ירוקה

קרא עוד