סגור

יו"ר הכנסת באזכרת הנרצח: "נבנה את יהודה ושומרון בריבונות מלאה"

שנה לרצח הרב איתמר בן גל הי"ד: מאות בני אדם השתתפו באזכרתו בהר ברכה. ראש המועצה דגן: "התקבל אישור ראשון להכפלת הר ברכה, הפיכתה לעיר לזכרו של בן גל". אלמנתו, מרים בן גל: "צער נוראי, בלי איתמר המציאות חסרה"

חדשות כיפה
יט בשבט התשעט
,
25 בינואר, 2019 9:47
מרים בן גל באזכרה

מרים בן גל באזכרהצילום: רועי חדי

מאות בני אדם הגיעו אמש (ה') לישוב הר ברכה בשומרון בכדי לכבד את זכרו של הרב איתמר בן גל הי"ד, שנרצח לפני שנה בדיוק בפיגוע דקירה בצומת אריאל בשומרון. אתמול התקיים במקום הרצח טקס לזכרו.

במהלך הערב אמר אביו של הרב בן גל: "איתמר היקר, הסלע הקשה והחזק, ששמנו על קברך - הוא מסלעי השומרון, והאבנים מסביבו הם אבני המקום. האבנים הללו מסמלות את האמונה החזקה שהייתה בך, את האמונה החזקה בצדקת הדרך בה צעדת, אמונה האומרת כי שבנו לאדמתנו ולאבני המולדת שלנו, שעליהם קראנו בשבת האחרונה את ההבטחה: "תביאמו, תטעמו להר נחלתך".
יהי רצון שגם אנו נשאב מעוצמתך ונוכל להמשיך ולצעוד בדרכי החיים, בדרכי עשיה ויצירה גם אם אנו חשים ברקע את החלל הגדול שהשארת. זוהי השליחות הגדולה שאליה אנו צועדים מיום לכתך, הלוואי שנזכה להתקדם ולהשתפר עוד ועוד, בבניין הארץ, בבניין התורה, בבניין עם ישראל, כדי שנהיה ראויים לך,  הבן הענק שלנו".

ראש המועצה האזורית שומרון, יוסי דגן: לצערנו הרצח הנורא של הרב איתמר, לא היה האחרון בשומרון, מאז כאבנו עוד שני פיגועים איומים, אנחנו מנסים לצמוח מתוך הכאב, ומשפחת בן גל ובדש  לימדו אותנו כיצד להרים ראש מתוך הכאב העצום ולהביט אל עם ישראל אל כאבו, ולמצוא את כוחות הנפש להלחם גם במצב הזה למען עם ישראל. קיבלנו אישור מדיני ראשון להכפלה של הר ברכה בדרך להפיכתה לעיר, זה בשילוב התקדמות כביש עוקף לב השומרון המכונה עוקף חווארה, יהפכו את הר ברכה במהרה לעיר ואם בישראל, בבניין הארץ ננוחם".

האם צריך למות כדי לבנות ביהודה ושומרון?

איתמר בן גל (משמאל) והברית של בנו, שנולד לאחר שנרצח
צילום: באדיבות המשפחות

יו"ר הכנסת, יולי אדלשטיין: ״לפני שנה בדיוק עמדנו יחד מעל קברו הפתוח של הרב איתמר ובכינו. היום, אנחנו צריכים לשאול את עצמנו מה ימלא את החסרון? תחת הרב איתמר בן גל- מה נביא?
המחבל הארור ורבים כמותו רצו להשמיד ולהרוג יהודים בארץ ישראל. לא משנה כמה הם ינסו- אנחנו לעולם לא ניתן להם.
אני יודע את זה כשאני נוסע כאן בהר ברכה, ובבית אל ובאריאל ובכל מקום אני רואה עוד בנייה ועוד גני ילדים ועוד מבני ציבור.
עוד נבנה את המקום הזה לתפארת בריבונות ישראלית מלאה!
יש לנו אחריות היסטורית לבסס ולהמשיך את המפעל הזה ואחריות לאומית למוסס את החומות המדומינות שמפרידות בין ״יהודה ושומרון״ ליתר חלקי הארץ.
לא רק כ״נקמה״ אלא כי זה מה שהרב בן גל היה מבקש מאיתנו לעשות. יהיה זכרו ברוך לעד.״

שרת המשפטים, איילת שקד: הרב איתמר היה מלא חיים, מלא אנרגיות טובות; נמרץ, פעלתן, מוביל ואהוב. איש של אנשים, שתמיד חיפשו את קרבתו; לקבל עוד קצת מטובו, מהשראתו, לזכות ליהנות מהשפע שהשפיע על אחרים.
בארבע השנים האחרונות ביצענו צעדים חשובים שמחזקים משמעותית את ההתיישבות ביהודה ושומרון. מעל לכל הפכנו את השיח: במקום לשאול מתי מפנים התחלנו לבדוק כיצד מסדירים. ואכן, העברנו את חוק ההסדרה, הובלנו להסדרת מצפה כרמים, לדו"ח זנדברג, לחוות דעת ל היועץ המשפטי לממשלה על סעיף 5, להסדרת קרקעות במזרח ירושלים ובגוש עציון. ובעיקר – טשטשנו את הקו הירוק". 

אלמנתו של איתמר בן גל, מרים בן גל, אמרה: "חלק גדול מהצער שאני חווה בשנה האחרונה, זה הצער של ביטול תורה, כשאדם כמו איתמר, שחי את התורה ולימד את התורה, בצורה ככ חיה, שרואה את החיבור של התורה לכל תחומי החיים, כשאדם כזה נרצח, יש פה ביטול תורה, זה צער נוראי, גם ברמה הפרטית, כשהמציאות היא חסרה, וגם ביכולת של איתמר להשפיע על התלמידים שלו בהווה ובעתיד, וזה באמת צער נורא"

25.01.2019

1. "איתמר בן גל (משמאל) והברית של בנו, שנולד לאחר שנרצח"????? (דו)

תחליפו מהר את התמונה ואת הכיתוב. מימין זהו איתמר הי"ד בברית של בנו ומשמאל זהו הרב רזיאל שבח הי"ד שנרצח כמה שבועות לפניו.

דווח על תגובה לא ראויה
25.01.2019

2. תיקון (אהרון)

נראה לי שלפני שכותבים דברים כדי לבדוק שהם נכונים....
התמונה של הברית זה של הרב איתמר ובנו כשנה לפני הרצח והתמונה השמאלית זה של הרב רזיאל שבח הי"ד.
תודה רבה שאתם כותבים על הרצח, אבל בבקשה לדייק...

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

לוסי אהריש צילום: הדס פרוש-פלאש 90

איזה לאום מופיע בתעודה הלידה של אדם אהריש הלוי? אמו לוסי חושפת

קרא עוד