חדשות כיפה

ארבעה מחמשת הקטינים החשודים בטרור - ישוחררו ממעצר

השב"כ ביקש לשחרר בתנאים מגבילים ארבעה מתוך חמשת הקטינים, תלמידי ישיבת 'פרי הארץ', העצורים בשב"כ בחשד לרצח פלסטינית ביידוי אבנים בשומרון. חוננו: "השב"כ גרם נזק נפשי לנערים חפים מפשע. מדובר בכיוון חקירה שגוי לחלוטין"

הפגנה נגד החקירות הקשות שעברו החשודים בשב"כ

הפגנה נגד החקירות הקשות שעברו החשודים בשב"כצילום: רועי אלימה, פלאש 90

ארבעה מתוך חמשת הקטינים העצורים בשב"כ, תלמידי ישיבת 'פרי הארץ', אשר נעצרו בשבועות האחרונים בחשד לרצח פלסטינית ביידוי אבנים בשומרון, עברו חקירות קשות ושהו ימים ארוכים ללא שפגשו עו"ד - ישוחררו ממעצרם. שירות הבטחון הכללי והיחידה לפשיעה לאומנית במחוז ש"י, הגיעו הבוקר (ה') לבית משפט השלום בראשון לציון עם בקשת שחרור בתנאים מגבילים ל-4 מתוך חמשת העצורים.

אמש פשטו חוקרי המשטרה על ישיבת 'פרי הארץ', ביישוב רחלים, בה לומדים העצורים, אספו ראיות ועיכבו קטינים נוספים ואנשי צוות לחקירות. אמש התקיים דיון בהארכת מעצרם של חלק מהקטינים, אך השב"כ סירב להביא את החשודים לבית המשפט, החלטה שגררה מחאה מצד עורכי הדין של העצורים, שסירבו להשתתף בדיון.

אחד הקטינים אשר שהה 12 יום בחקירות שב"כ היה מנוע מפגש עם עו"ד במשך 7 ימים, ובמהלך הדיונים טען שהחוקרים ירקו עליו, אמרו לו דברים הגובלים בהטרדה מינית, קשרו אותו במשך שעות רבות, הפעילו עליו מניפולציות, טענו בפניו כי הוריו הסגירו אותו, ויצרו בפניו מייצג שווא כאילו אביו עצור בגללו.

בן גביר ועדי קידר מחוננו מחוץ לבית המשפט

בן גביר ועדי קידר מחוננו מחוץ לבית המשפטצילום: אבי דישי, פלאש 90

עו"ד איתמר בן גביר, המייצג את הקטין, אומר: "מהרגע הראשון טענתי שהחשד אינו רציני ומרגע שראיתי את הספינים של השב"כ ואת ההדלפות המגמתיות, היה ברור שהמעצר נבע בעיקר משיקולים של יחסי ציבור לשב"כ. אינני מבין כיצד הפרקליטות איפשרה את המעצרים, כאשר היה ברור מלכתחילה כי אין חומר של ממש הקושר את החשודים ובתוכם מרשי למעורבות במעשה.
מרשי שהה 12 ימים בחקירה קשה שנגרמה לו לטראומה, וכעת נשאלת שאלה אחת: מי יפצה אותו על אותה הטראומה? אני מצפה מחוקרי השב"כ לערוך חשבון נפש, ואני מעריך כי גם העצור האחרון  ישתחרר  גם הוא  תוך זמן קצר".

עו"ד חי הבר מארגון חוננו, המייצג את שאר הקטינים: "לצערנו כצפוי הודיע עכשיו השב״כ לבית המשפט כי הוא מבקש לשחרר ממעצר את כל החשודים למעט אחד. אנו כמובן שמחים על כך אבל נדרוש כי יבוצע תחקיר הכיצד הגיע השב״כ למצב כזה בו חוקר בחקירות כה קשות חפים משפע תוך התעלמות מוחלטת מזעקתם וזעק המשפחות ועו״ד. שוב השב"כ גרם נזק נפשי לנערים חפים מפשע".

עו"ד עדי קידר מחוננו הוסיף: "המשטרה מבקשת לשחרר את הנערים החשודים ברצח ובכך מאשרת את טענותינו מהרגע הראשון לפיה מדובר לא רק בחפים מפשע אלא בכיוון חקירה שגוי לחלוטין. אני מצפה מהמשטרה והשב"כ להתנצל בפני הנערים ומשפחותיהם וכן בפני הרבנים."

עקבו אחרינו בטוויטר
10.01.2019

1. חוננו אומרים "כיוון חקירה שגוי" אנו שומעים: "חקירה מרושעת לשם בניית עלית דם נגד יהודים". (גדעון ארליך)

דווח על תגובה לא ראויה
10.01.2019

2. כתם על ההתיישבות! (אננס)

תחשבו שבסופו של דבר מישהו מהישיבה יוהשם ברצח איזה כתם זה יהיה על ההתיישבות ועל הישיבות

דווח על תגובה לא ראויה
10.01.2019

3. אני לא אשם, נתניהו נתן הוראה להכפיש הציבור הדתי (סוכן שב"כ)

רוצים הוכחה? תיכנסו לכתבות בטלויזיה האמריקאית, שם הוא הודה בכך - אתמול,,, והתקשורת הישראלית עוד לא ראתה

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

"אין מניע נסתר": אביגדור ליברמן צילום: הדס פרוש-פלאש 90

ליברמן: נכפה ממשלת אחדות בלי החרדים ובלי איתמר בן גביר

קרא עוד