אלוף פיקוד הצפון: "מי שיחצה את הגבול יזכה לתגובה הולמת"

במהלך טקס החלפת מפקד עוצבת הבשן אמר סטריק כי "איראן מבקשת לייצר פיקוד קדמי בשטח סוריה, שמטרתו פגיעה בישראל. לא ניתן לזה יד". לדבריו, "פנינו אינן להסלמה, אך היכולת גבוהה ולא נהסס להשתמש בה"

חדשות כיפה 11/02/18 14:28 כו בשבט התשעח

 אלוף פיקוד הצפון: "מי שיחצה את הגבול יזכה לתגובה הולמת"
אלוף יואל סטריק וראש הממשלה נתניהו, צילום: קובי גדעון/לע"מ

"היום ברור לכולם מה שידענו מזמן, איראן מבקשת לייצר פיקוד קדמי בשטח סוריה, שמטרתו פגיעה בישראל. לא ניתן לזה יד", כך אמר היום (א') אלוף פיקוד הצפון יואל סטריק במהלך טקס החלפת מפקד עוצבת הבשן ברמת הגולן.

לדבריו, "המעורבות האיראנית באזור היא איום מטריד לישראל ולעולם כולו. לא נסכן את אזרחי ישראל, לא נאפשר לערער את יציבות האזור. פנינו אינן להסלמה, אך היכולת גבוהה ולא נהסס להשתמש בה. מי שיחצה את הגבול, פשט ודרש, יזכה לתגובה הולמת".

לדבריו, "במציאות שבה המערכה שבין המלחמות יכולה להפוך בן רגע למלחמה של ממש - לאוגדה מרחבית שהגבול הסורי הוא ביתה, שמורה משמעות שקשה להפריז בחשיבותה", הוסיף

מוקדם יותר בישיבת שרי הליכוד אמר אמר ראש הממשלה בנימין נתניהו כי "הצבנו קווים אדומים ברורים - פעלנו ונמשיך לפעול לפיהם". לאחר מכן, בישיבת הממשלה, סיפר נתניהו כי שוחח עם הנווט שנפצע באורח קל בנטישת המטוס שנפגע מירי נ"מ סורי. "שמחתי לשמוע שהוא עומד על רגליו ושחל שיפור במצבו. אני מאחל לשניהם החלמה שלמה ומהירה. החיילים שלנו שומרים על מדינת ישראל ואנחנו גאים בהם.

"נתנו אתמול מכות קשות והבהרנו בצורה חד משמעית לכולם שכללי הפעולה שלנו לא השתנו במאומה. נמשיך לפגוע בכל ניסיון לפגוע בנו ובכל פגיעה בנו".

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר