בתיה כהנא דרור מודה: מקבלת כספים מהקרן החדשה

עו"ד בתיה כהנא דרור המתמודדת בפריימריז של הבית היהודי מגיבה על הטענות נגדה כמי שהארגון "מבוי סתום" אשר בראשו היא עומדת, מקבל כספים מהקרן החדשה לישראל.

חדשות כיפה חנן גרינווד, כיפה 03/01/15 20:07 יב בטבת התשעה

בתיה כהנא דרור מודה: מקבלת כספים מהקרן החדשה
אריאל אלון, צילום: אריאל אלון

עו"ד בתיה כהנא דרור המתמודד בפריימריז הבית היהודי מגיבה על הטענות לפיהן ארגון מבוי סתום, שהיא העומדת בראשו מקבל כספים מהקרן החדשה לישראל "כן ארגון מבוי סתום אשר אני עומדת בראשו מקבל תמיכה כספית מהקרן החדשה לישראל, האם יש לי בכלל את הזכות לוותר על כסף שניתן לי במטרה לעסוק במצוות התרת עגונות?", היא אומרת.

"אני עוסקת בדיני נפשות, והארגון שלנו ממומן מכספי תרומות בלבד והוא אכן מקבל כסף מהקרן החדשה, לא ראיתי את כל אותם הצועקים בראש חוצות נגד הקרן, נרתמים ותורמים למען התרת עגונות אפילו שקל אחד" אומרת כהנא דרור "האם יש לי בכלל את הזכות לוותר על כסף שניתן לי במטרה לעסוק במצווה החשובה הזאת?

"אני רוצה לשאול שאלת רב : מי האישה העגונה שהיתי צריכה לוותר על שחרורה, כי אני בררנית ולא לוקחת כסף מהקרן החדשה?", היא אומרת בציניות.

"בשנים האחרונות הקדשתי את כל ימי ולילותיי לטובת הנשים הללו ושינויי המציאות בה הן חיות, נשים חסרות אמצעים שאיש לא דואג להן. הנמצאות בחצר האחורית של החברה בישראל. אנחנו בארגון מבוי סתום עושים ככל שביכולתנו כדי לסייע להן.

כמה מאמצים עשו גדולי ישראל לאורך כל הדורות בכדי לסייע ולשחרר עגונות, כמה שיבחו את אלה המסייעים בידן ומצאו פתרונות עבורן 'משום עיגונא אקילו בה רבנן'. רק בדור שלנו ישנו קומץ קולני, קומץ אנין טעם היושב במגדל השן וזועק מפסגתו וחושב להיבנות מכך".

אם היה ארגון בימין או בציבור האורתודוקסי שהיה תורם כסף למען שחרור עגונות, הייתי שמחה מאוד לקבל ממנו כסף, לצערי הכסף בימין הולך למטרות אחרות, ומצוקות אנושיות כמו עגינות נדחקות לפינה.

"כן אני עוסקת בשפיר ושליה, מלכלכת את ידיי במקרים הכי הכי קשים שיש. מגייסת כספים מן הגורן ומן היקב, וגם מהקרן החדשה ואני לא מתביישת בזה. כי אם הקרן לא הייתה מממנת את הייצוג המשפטי שנותן ארגון 'מבוי סתום' לנשים עגונות, הייתי נאלצת לצמצם את הפעילות בחצי ועם ישראל היה 'מרבה עגונות בישראל', רק שבוע שעבר ציינו את עשרה בטבת תחילת המצור על ירושלים, מה שהזכיר לי ענוותנותו של רבי זכריה בן אבקולס שהחריבה את ביתנו ושרפה את היכלנו והגליתנו מארצנו...", מסכמת כהנא דרור את טענותיה.