אלקנה פרידמן מישיבת בני צבי - חתן התנ"ך העולמי

פרידמן הוכתר לחתן התנ"ך העולמי בחידון שהתקיים בתיאטרון ירושלים במעמד ראש הממשלה ושר החינוך. במקום שני זכתה תהילה מטס מאולפנת בהר"ן

חדשות כיפה נתנאל לייפר, כיפה 12/05/16 13:40 ד באייר התשעו

אלקנה פרידמן מישיבת בני צבי - חתן התנ"ך העולמי
שלומי אמסלם לעם, צילום: שלומי אמסלם לעם

אלקנה פרידמן, הוא חתן התנ"ך העולמי לנוער יהודי לשנת תשע'ו. אלקנה לומד בישיבת "בני צבי" בבית אל. במקום השני זכתה תהילה מטס מאולפנת בהר"ן בגדרה. במקום השלישי זכה צוריאל נעמן מתיכון אורט בשלומי. במקום הרביעי זכה גדעון פוקס מדרום אפריקה.

חידון התנ"ך העולמי לנוער התקיים היום (ה') בתיאטרון ירושלים, במעמד ראש הממשלה, ח"כ בנימין נתניהו, יו"ר הכנסת ח"כ יולי אדלשטיין, שר החינוך נפתלי בנט, יו"ר הסוכנות מר נתן שרנסקי ומנכ"לית משרד החינוך גב' מיכל כהן.

שר החינוך נפתלי בנט: "התנ"ך היה ועודנוּ מגבש הזהות הראשי של האומה שלנו. הוא מקור החיים שלנו, הוא מקור ההשראה המוסרית והחברתית שלנו והוא מקור הזכות שלנו להילחם על חיינו כאן, בארץ ישראל. ואני פונה היום לכולנו: אנחנו אוהבים את המדינה שלנו, אז בואו נפסיק את פסטיבל ההלקאה העצמית. בואו נוציא הכללות נגד עמנו, המתמודד מזה חצי שנה מול גל טרור אכזרי. העם הנפלא שלנו עושה זאת -לא בהתבהמות, אלא באצילות; לא בהתלהמות, אלא מתוך ערבות הדדית נדירה. יש להפסיק את הוצאת דיבתנו רעה. בעולם עושים זאת מספיק טוב.עַם ישראל גיבור ורוחו איתנה. מגיע צל"ש לאנשים הפשוטים בעם ישראל, שהתמודדו השנה בגבורה מול הטרור ויכלו לו״.

מישיבת 'תורת החיים', בראשות הרב שמואל טל, שבתלמוד התורה שלה למד פרידמן מכיתה א' עד ח' נמסר: "ישיבת תורת החיים מברכת את תלמידה אלקנה פרידמן לרגל זכייתו בתואר חתן התנ"ך העולמי. בחשיבותו של לימוד התנ"ך קשה להפריז. שקדנותו של אלקנה נכרה היטב בלימודיו בישיבה, והיום הוא קצר חלק מהפירות שתלמודו הניב לו. אשריך אלקנה- יגעת ומצאת- תאמין!".

ממועצה אזורית נחל שורק - המועצה שבמוסד החינוכי שלה למד אלקנה פרידמן עד שנה שעברה וראש המועצה אלי אסקוזידו מברכים את אלקנה פרידמן - בוגר תלמוד תורה "תורת החיים" ביד בנימין על זכייתו בחידון התנ"ך העולמי: "שקדנותו של אלחנן ניכרה היטב בלימודיו בתלמוד תורה "תורת החיים" וזכייתו היא לתפארת עולם התורה ומדינת ישראל".

(צילום: שלומי אמסלם לעם)