שקד: "מקווה שהדיון בשאלת מעצר הקטין ייעשה במידת הרחמים"

שרת המשפטים התייחסה לדיון בעניין שחרורו של הקטין הנאשם במשפט דומא, והביעה תקווה כי השופטים יאפשרו לו לנהל את משפטו מחוץ לבית המעצר. "מציעה לא למהר לחרוץ גורלות על פי כותרות בתקשורת", הוסיפה

חדשות כיפה 12/07/18 09:43 כט בתמוז התשעח

איילת שקד, צילום: מרים אלסטר/פלאש 90
איילת שקד, צילום: מרים אלסטר/פלאש 90

שרת המשפטים איילת שקד שיגרה אמש (ד') לח"כ יואב בן צור מש"ס תשובה להצעה לסדר היום שאותה הגיש בן צור תחת הכותרת "עמדת הפרקליטות מצדדת בהמשך מעצרו של הקטין מפרשת דומא חרף הנסיבות ועל אף הערות בית המשפט".

בתשובתה כתבה שקד כי היא מקווה שבדיון שיתקיים היום בשאלת שחרורו ממעצר של הקטין ינהג ביהמ"ש במידת הרחמים עמו. "מהפרקליטות נמסר לי שביום 5.7.18 הורה בית המשפט לקבל תסקיר שירות המבחן שיבחן אפשרות לשחרור הקטין וכן לאפשרות להשמתו תחת איזוק אלקטרוני. הדיון להחלטה בבקשת ההגנה לשחרור קבוע למחר", כתבה.

"לאור התמונה שנחשפה לציבור עד כה, אני מקווה שהדיון בשאלת מעצרו ייעשה במידת הרחמים והשופטים יאפשרו לקטין לנהל את משפטו מחוץ לבית המעצר. ובכלל, כלקח כללי מהפרשה הזו שטרם הסתיימה, אני מציעה לכל הצדדים לא למהר לחרוץ גורלות על פי כותרות בתקשורת", הוסיפה.

הדברים הגיעו כתשובה לבקשה לדיון במליאה אשר היה צפוי להתקיים אמש והוסר לבקשת ח"כ בן צור לאור תשובת השרה.

בדברי ההסבר לבקשה נכתב "דומה ובפרשת דומא הפרקליטות מצויה במצב שאינו מאפשר לה לסגת מעמדתה. משפטנים בכירים ואנשי מקצוע הגיעו למסקנה שהקטין אינו קשור לפרשת ההצתה. אין חולק שנהגו בו בחקירות במקסימום חומרה, הוא פגוע נפשית, ובכל זאת בפרקליטות מתעקשים על המשך מעצרו, אפילו היום הורה בית המשפט לשרות המבחן לבחון את שחרורו, בניגוד לעמדת הפרקליטות".

הבוקר צפוי להתקיים בביהמ"ש המחוזי מרכז בלוד דיון בבקשה לשחרורו של הקטין ממעצר. עו"ד עדי קידר מארגון חוננו, שמייצג את הקטין יחד עם עו"ד ציון אמיר, מסר: "כולנו תקוה שלאחר מאבק של שנתיים וחצי שבסופו נפסלו הודעותיו של הקטין, וכן לאור כל ההשלכות הקשות שנבעו  והשפיעו עליו במהלך  החקירה והמעצר, יורה ביהמ"ש על שחרורו ממעצר כפי שאף הומלץ על ידי שרות המבחן".

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר