סגור

קמפיין חדש: הקרן החדשה עושה "חיסול ממוקד" לציונות הדתית

בחוברת מיוחדת שהפיק ארגון 'חותם', קובצו מלחמות הקרן החדשה לישראל, והגופים הממומנים על ידיה, בבכירי הבית היהודי, הגרעינים התורניים, רבני ישראל ומכינת 'עלי, "שמה לעצמה למטרה לחסל את עמודי התווך של הציונות הדתית"

משה ויסטוך
יז באב התשעח
,
29 ביולי, 2018 10:06
קמפיין חותם נגד הקרן החדשה לישראל

קמפיין חותם נגד הקרן החדשה לישראלצילום: חותם

ארגון 'חותם' החליט להסיר את הכפפות ולתקוף, בקמפיין חדש שפורסם היום (ראשון), את הקרן החדשה לישראל בטענה שהיא מנסה למוטט את הציונות הדתית על ידי "חיסול ממוקד".

בחוברת בת עשרות עמודים שהוציאו בארגון פורטו במספר פרקים המאבקים השונים של הקרן, וגופים נוספים שזכו למימונה, במפעלים שונים של הציונות הדתית לרבות רבנים, מכינת עלי, ובכירי הבית היהודי.

באחד הפרקים לדוגמא,  פירטו מחברי המסמך על מאבקה של תנועת 'ישראל חופשית' בגרעינים התורניים, על עתירת התנועה הרפורמית והקונסרבטיבית לבג"ץ נגד הקמת המנהלת לזהות יהודית במשרד החינוך, וכן על מלחמתו של 'הפורום החילוני' במכינת עלי ובעומדים בראשה

"בתחילת שנת 2018", נכתב בחוברת, "הופיעו כמה כתבות נגד מוסדות 'בני דוד' שעוררו רעש תקשורתי וציבורי גדול. בכתבות הופיעו ציטוטים של כמה רבנים מ'בני דוד', שבאמצעותם ביקשו בכתבות להכפיש את הרבנים ולהציג אותם ואת מוסדות 'בני דוד' בכלל כבעלי תפיסות עולם חשוכות ומגונות. עד מהרה התברר כי ישנו מקור אחד שמוביל את מסע ההכפשה כולו: עו"ד יאיר נהוראי, היועץ המשפטי של 'הפורום החילוני'".

חיסול ממוקד לרבנים? קמפיין חותם

חיסול ממוקד לרבנים? קמפיין חותםצילום: חותם

במקום נטען כי חבר 'הפורום החילוני' השווה את חבר הבית היהודי, ח"כ סמוטריץ', לנאצים. לדבריהם, "מפעיל עמוד הפייסבוק של ’הפורום החילוני‘ ואיש צוות התקשורת של הארגון, העלה פוסט בוטה במיוחד נגד ח“כ בצלאל סמוטריץ‘. לביקורת התלוותה תמונתו של שר התעמולה הנאצי, יוזף גבלס. כשנשאל מדוע הוא משווה את סמוטריץ‘ לנאצים השיב כהן בשאלה: ”אם אין משרפות אז לא ניתן להשוות ולהבחין בקווי דמיון בתוכניות לשנות ה־30".

ב'חותם' גם כתבו על מקצת התרומות של הקרן החדשה לישראל לגופים שונים ,שלטענתם ניהלו את המאבקים בציונות הדתית ברוחה ובשליחותה, כמו התנועות הרפורמיות והקונסרבטיביות, ארגון מולד, ישראל חופשית, הפורום החילוני ועוד.

בארגון שהשיק היום את הקמפיין אמרו כי "הקרן החדשה שמה לעצמה למטרה לחסל את עמודי התווך של הציונות הדתית ויש לשים לכך סוף אחת ולתמיד. הגיע הזמן שנתעורר ונציג את האמת ואת מכלול הפעילות של הקרן נגד הציבור הדתי לאומי, צריך להיזהר שהקרן החדשה וארגוניה השונים לא יהרסו את העשייה המבורכת במשך השנים של מוסדות הציונות הדתית.".


להורדת הקובץ

29.07.2018

1. בושה שיאיר נהוראי היה איתי בבני עקיבא עמיעד קמש (מתבייש)

כבר אז היה חריג שונא ספרדים שמאלני ,זוכר את המכות שהוא דפק לילד בן 13שנגע לו באופנוע. הכתובת היתה על הקיר,נשאר רווק מושתן עד היום

דווח על תגובה לא ראויה
31.07.2018

2. מצויין, שישמידו את כולכם (אנה)

מתנחבלים ורבנים כאחד.

דווח על תגובה לא ראויה
20.08.2018

3. זה לא ירי בתוך הנגמ"ש. זו הדיפת טילים עוינים שעפים על הנגמ"ש מבחוץ. (ידידיה שילה)

אני לא רוצה לחשוב אפילו מה היה קורה אם היה מתברר לאותם ארגונים, שממשלת איראן ממנת פעילות של ארגונים המקורבים לישיבות הקו...
אבל הם לוקחים כסף מהחברים של איראן, הקרן החדשה שמקורה באיחוד האירופי בראשותה של מוגריני ואפילו לא מתביישים בזה. זה שיתוף פעולה עם שונאי ישראל המסוכנים והמתוחכמים ביותר, המנסים לעקור אותנו.

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

הרב רפי פרץ בראיון לחדשות כיפה צילום: כיפה

הרב רפי פרץ: "בואו לריקוד דגלים בהמוניכם - כך נחזק את הריבונות"

קרא עוד