צפירת הרגעה? ראש אכ"א יבחן את פקודת הזקנים

האלוף טופולנסקי נפגש עם ח"כ יוגב ואמר כי ישנה את נוהל הזקנים הנוכחי. יוגב: ראש אכ"א מבין שהנוהל הקיים פוגע בחיילים. דובר צה"ל: "ראש אכ"א יבחן את הסוגיה"

משה ויסטוך 22/09/16 11:47 יט באלול התשעו

צפירת הרגעה? ראש אכ"א יבחן את פקודת הזקנים
אילוסטרציה בלבד. למצולמים אין קשר לידיעה. Yaakov Naumi, פלאש 90, צילום: אילוסטרציה בלבד. למצולמים אין קשר לידיעה. Yaakov Naumi, פלאש 90

ראש אכ"א, האלוף חגי טופולנסקי, מודה כי ישנה בעיה עם נוהל הזקנים הנוכחי. כך עוולה מפגישה שקיים עם ח"כ מוטי יוגב ומהפרסום בעיתון ׳שביעי׳.

בצל המתיחות השוררת בין הצבא לבין הציונות הדתית, כפי שהשתקפו בסקר האחרון שנערך ע"י מכון 'מסקר', נפגש בשבוע שעבר ח"כ יוגב עם האלוף טופולנסקי. יוגב, מנה בפני האלוף, שורה של בעיות וטענות שעלו מהשטח ע"י חיילים דתיים וביניהם גם סוגיית הזקנים. לדבריו היתה פגישה חיובית והוא הצליח להעביר את המסר לראש אכ"א: "סיכמנו שלא נרחיב בפרטים", נמסר מטעם ח"כ יוגב שאישר את הפגישה, "היתה פגישה שיצרה שדה חיובי לעבודה ובנושא הזקנים ראש אכ"א אכן מבין שבנוהל הנוכחי יש פגיעה בחיילים ובכוונתו לשנות את הנוהל ולהביא לכך שלא תהיה פגיעה בחיילים המבקשים להמשיך את גידול זקנם מטעמי דת".

לפני מספר חודשים שונה נוהל אישור הזקנים בצה"ל. הסמכויות למתן אישורים נלקח והועברו ליחידות השלישות, כשכל אישור זקן נדרש לעבור מסלול ארוך יותר. מאז ההחלטה, עלו לא מעט תלונות מצד חיילים בשטח, ובכלל, סוגיית הזקנים היוותה את אחת הסיבות העיקריות להקמת הארגון 'צו אחד', שנועד לתת מענה לבעיות חיילים בנושאי דת שונים, לרבות אישורי הזקנים. הרב עמיחי אליהו, ממיסדי הארגון, פירסם בפייסבוק שלו מספר מקרים בהם נדרשו חיילים להתגלח נגד רצונם.

מדובר צה"ל נמסר כי "הפקודה בנושא איסור גידול הזקנים בצה"ל התקבלה לאחר עבודת מטה ארוכה ונועדה להסדיר סוגיות משמעתיות בנראות חיילי צה"ל באשר הם. עד כה אושרו בצה"ל למעלה מ-24 אלף בקשות לפטור זקן על רקע דתי, עובדה המלמדת שבצה"ל מבוצע הליך סדור של אישור הבקשות. יחד עם זאת, לעתים חלות שגיאות בתהליך, צה"ל לומד מהן וכמו בכל נושא בוחן כיצד ניתן לשפר ולייעל את התהליך הקיים. בפגישה שנערכה בין ראש אגף כוח האדם, אלוף חגי טופולנסקי לבין חבר הכנסת, מוטי יוגב, ציין ראש אכ"א כי הוא יבחן את הסוגיות שעלו על ידי חבר הכנסת על מנת לאפשר שילוב איכותי של חיילים המקיימים אורח חיים דתי בצה"ל.״

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר