צל"ש ללוחם שניטרל את המחבל בנווה צוף

ע', לוחם יחידת עוקץ שלחם במחבל שרצח שלושה מבני משפחת סלומון, יקבל מידי מפקד פיקוד מרכז ציון לשבח על שגילה קור רוח, חתירה למגע ודבקות במשימה ובכך מנע אסון גדול יותר. אביו שמעון, יקבל גם כן תעודת הוקרה מיוחדת מהאלוף נומה

משה ויסטוך 09/08/17 14:44 יז באב התשעז

צל"ש ללוחם שניטרל את המחבל בנווה צוף
לוחם עוקץ מספר על נטרול המחבל, צילום: צילום מסך

ע', הלוחם שנטרל את המחבל בפיגוע הרצחני בנווה צוף, יקבל צל"ש על תפקודו באירוע. כך קבע היום (רביעי) מפקד פיקוד המרכז האלוף רוני נומה.

האלוף נומה החליט על הענקת הצל"ש ללחום יחידת עוקץ ושכנם של משפחת סלומון, על כך שגילה "קור רוח, חתירה למגע ודבקות במשימה בנטרול המחבל תוך גילוי אומץ לב ושיקול דעת שהובילו למניעת אסון כבד יותר".

בנוסף לכך הוחלט כי שמעון, אביו של ע', יקבל תעודת הערכה מטעם האלוף נומה "על גילויי אומץ לב, חתירה למגע ואזרחות למופת בהשתתפות בנטרול המחבל ומניעת אסון כבד יותר". 

יוסי אלעד ןחיה סולומון

יוסי אלעד ןחיה סולומוןצילום: באדיבות המשפחה

כזכור לפני כשלושה שבועות, חדר מחבל לביתם של משפחת סלומון שבנווה צוף ודקר למוות את אב המשפחה יוסף ושניים מילדיו, חיה ואלעד.

ע', שהיה בחופשה, שמע את קולות הזעקה והחל לפעול. "אתמול בזמן ארוחת שישי עם המשפחה", הוא שיחזר סמוך למועד הפיגוע, "שמענו צעקות מכיוון הבית של השכנים", הוא אמר הערב (מוצאי שבת), "יצאנו החוצה לראות מה קורה, אני ואבא שלי. כשראינו שמדובר באירוע יותר חמור, רצתי פנימה להביא את הנשק שלי".

בהמשך הוא תיאר כי עמד מחוץ לבית וראה את המחבל מהחלון, "הבנתי שאני צריך לנהוג בקור רוח ולהיות מקצועי. יריתי בו כדור אחד שפגע לו בבטן ונטרל אותו".

ע' לא חשב שהוא עשה מעשה יוצא דופן אלא,"בעיקר הייתי בזמן הנכון ובמקום הנכון, אין ספק שזה אירוע מורכב בשביל היישוב, אנחנו משתתפים בצער של המשפחה ומחבקים אותה. באופן אישי זה אירוע מורכב ואני משתדל להתמקד בעובדה שבמעט שעשיתי, מניעי אירוע הרבה יותר חמור בזמן קצר. זו לא פעם ראשונה שאנחנו חווים אירוע כזה: לפני שלוש שנים אירוע דומה קרה בבית שלי, עם אחותי הקטנה- מחבל נכנס ותקף אותה. בנס האירוע שהיה נגמר בתוצאות פחות גרועות".

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר