סגור

עימות בקואליציה: "מי יהיה החומה של הציבור מפני גורמי אכיפת החוק?"

שר המשפטים ניסנקורן הגיב לשאילתה של ח"כ קרעי מהליכוד, בנוגע להשארת מנדלבליט בתפקיד פרקליט המדינה: "טוב יעשו נבחרי הציבור אם יתמקדו במתן שירות לאזרחים ויחדלו מניסיונות הכפשה חסרי בסיס"

יהונתן קליין, חדשות כיפה
יא בסיון התשפ
,
03 ביוני, 2020 12:18
שר המשפטים אבי ניסנקורן

שר המשפטים אבי ניסנקורןצילום: יונתן זינדל, פלאש 90

ושוב - עימות בין הליכוד לכחול לבן. שר המשפטים אבי ניסנקורן השיב הבוקר (ד') במליאת הכנסת לשאילתה דחופה שהגיד ח"כ שלמה קרעי (הליכוד) בנושא "אי מינוי מ"מ פרקליט המדינה והעברת סמכויותיו ליועץ המשפטי לממשלה". ניסנקורן אמר כי יש לו אמון מלא ביועמ"ש, וכי "התנהלותו של מנדלבליט בפרשת הרפז נבדקה ע"י כל הגורמים המוסמכים, למיטב הבנתי כל הקלטות הרלוונטיות למנדלבליט היו מוכרות לרשויות אכיפת החוק והוא נחקר עליהן".

;

"הבקשה להסרת צו איסור הפרסום שיצא לגבי ההקלטות נדחתה ע"י בית המשפט העליון, זאת לאחר שהשופטים בחנו את תוכן ההקלטות שלגביהם הוגשה הבקשה וקבעו שהאינטרס בשמירה על הפרטיות גובר על האינטרס הציבורי בפרסום. יתר על כן אחת ההקלטות הוגדרה ע"י רשויות אכיפת החוק כהאזנת סתר וזאת גם ללא קשר לצו איסור הפרסום. הטענות שעולות לאחרונה בנוגע להקלטות לא נובעות מגילוי מידע חדש שלא היה ידוע לרשויות אכיפת החוק.

"אני סבור כי טוב יעשו נבחרי הציבור אם יתמקדו במתן שירות לאזרחים ויחדלו מניסיונות הכפשה חסרי בסיס חוזרים ונשנים כלפי משרתי ציבור אשר עושים מלאכתם נאמנה. פייק ניוז יישאר פייק ניוז גם אם נחזור עליו מאה פעמים".

ח"כ שלמה קרעי

ח"כ שלמה קרעיצילום: הדס פרוש, פלאש 90

ח"כ שלמה קרעי הגיב לדברים ואמר: "אמרת שתהיה החומה של גורמי אכיפת החוק, חומה שתסתיר את אותם גורמים מאחורי צווי איסור פרסום. אנשים שחושבים שהם מעל החוק ומנסים להחליף את בחירת העם כשהיא אינה מוצאת חן בעיניהם באמצעות אכיפה בררנית.
מי יהיה החומה של הציבור מפניהם? האם אתה מתכוון לתת ליועמ"ש גם את תפקיד שר המשפטים אם ירצה בכך? האם נכנסת לתפקיד כדי להיות יו"ר ועד העובדים של משרד המשפטים? מי יהיה יושב-ראש ועד העובדים של הציבור?"

בשאלת המשך התייחס ח"כ בצלאל סמוטריץ' לתחקיר שפורסם בכאן 11 ממנו עלה כי בשורת מקרים, ישבו שופטי העליון בתיקים בהם יש להם ניגודי עניינים, וביקש לפרסם לציבור את רשימת המניעויות של השופטים. ניסנקורן השיב  כי הוא ישקול את זה והוסיף: " אין ספק שכל מערכת, כמו גם המערכת המשפטית, יש בה טעויות. טעויות כאלה צריך ללמוד מהם וצריך שהם לא ישנו, ואני אפעל כמיטב יכולתי שהטעויות האלה לא יישנו".

03.06.2020

1. ד ח (אזרחית מודאגת)

ניסנקורן הוא הדחליל של הבג"ץ. איזו טעות עשה נתניהו שלא הלך לבחירות.

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

מ"מ המפכל, ניצב מוטי כהן צילום: דוברות המשטרה

בג"ץ בצו לממשלה: למנות מפכ"ל "במהירות הראויה"

קרא עוד