סגור

נתניהו: "העלייה בתחלואה קשורה באופן מובהק לרפיון בכללים"

ראש הממשלה התייחס בישיבת סיעת הליכוד לעלייה המחודשת במקרי הקורונה: "נמצא את האיזון המתאים בין הצורך לאכוף את הנחיות הבידוד לבין הצורך לשמור על זכויות הפרט וצנעת הפרט של אזרחי ישראל"

חדשות כיפה
ט בסיון התשפ
,
01 ביוני, 2020 15:50
נתניהו

נתניהוצילום: Olivier Fitoussi/Flash90

ראש הממשלה נתניהו דיבר אחר הצהריים (ב') בישיבת סיעת הליכוד, ומתח קו ישיר בין העלייה במקרי הקורונה לבין הירידה בהקפדה על הכללים. לדברי נתניהו, "יש עלייה בימים האחרונים בתחלואה, כולכם ראיתם את זה. באופן מובהק זה קשור לרפיון מסוים בכללים. אין אפס, הנגיף לא טס לבד באוויר אלא נישא על ידי בני אדם ומועבר מאדם לאדם על ידי התעטשות או השתעלות או מגע. ככל שהמרחק קטן והמגע גדל, הנגיף גדל ומתפשט. אנחנו נדרשים לעשות עכשיו שני דברים שאנחנו עושים אותם בממשלה ובכנסת, וזה קודם כל להדק את המשמעת מצד אחד ומצד שני לפתוח את הכלכלה". 

"שרי הבריאות והאוצר הביאו שורה של צעדים בפני הממשלה וקבינט הקורונה ואנחנו פועלים כדי לעשות את שני הדברים במשולב. הם חשובים. הצלחנו בזה עד עכשיו ואנחנו צריכים להמשיך להצליח בזה ואני בטוח שנעשה את זה". 

בהמשך התייחס נתניהו לפרסומים שקריים, לדבריו, המופיעים בתקשורת, כמו החוק החדש המסמיך את שוטר להיכנס לבית ללא צו: "אנחנו פועלים בכמה חזיתות אבל חשוב לי לטפל בסילוקם של כמה סעיפי פייק ניוז שמופיעים בתקשורת, אמר ראש הממשלה. "לגבי זכויות הפרט וצנעת הפרט - שוחחתי עכשיו עם השר לביטחון פנים וסיכמנו חד משמעית שלא נאפשר פריצה של משטרה לתוך בתים של אזרחי ישראל ללא צו. לא יהיה דבר כזה. נמצא את האיזון המתאים בין הצורך לאכוף את הנחיות הבידוד לבין הצורך לשמור על זכויות הפרט וצנעת הפרט של אזרחי ישראל. חד משמעית לא יהיה דבר כזה. אנחנו ערים לכך שבציבור יש מחשבה שאנחנו נפרום את האיזון הזה - לא עשינו את זה עד עכשיו ולא נעשה את זה גם בהמשך". 

יעשו פיליבסטר הערב. הליכוד

ישיבת סיעת הליכוד. ארכיוןצילום: כיפה

בהמשך התייחס ראש הממשלה לתיאוריות קונספירציה המופצות ברשת: "הדבר השני, זאת הזדמנות לפוגג אגדה אורבנית מדהימה שאני או מישהו אחר מתכוון לשתול או להשתיל באופן תת עורי חיישנים לילדים או מבוגרים. תיאוריות הקונספירציה מגיעות לפעמים למקומות הזויים. אני לא זוכר דבר כזה. דיברנו על צעצוע לילדים, צמיד וולנטרי שכל אחד יכול לבחור אם לשים כדי לשמור על מרחק, עדיין לא פיתחו את זה ואני לא יודע אם יפתחו. בכל מקרה זה וולנטרי, זה בחירה, ולא תהיה שום שתילה של שום חיישן לאף אחד, כולם יכולים להירגע". 

נתניהו שלל את הדיווחים השונים בדבר הכוונה להשבית חלק ממוסדות השלטון: "הדבר השלישי, אנחנו לא מתכוונים להשבית את הפעולה של מוסדות המדינה. לא של הממשלה, לא של הכנסת, לא של בתי המשפט, לא של אף אגף. אגב לא עשינו את זה עד עכשיו ובשיא הקורונה הצלחנו להמשיך להפעיל את כל מוסדות המדינה ואנחנו נמשיך לעשות זאת. חשוב להבין את זה. 

"יש לנו משימה משולבת - להחזיר את המשמעת כדי שנעצור את ההתפשטות הגיאומטרית של המחלה ומנגד לפתוח את הכלכלה ולהוסיף מקומות עבודה. אלה המשימות המיידיות שלנו ואני משוכנע שיש לנו יכולת לעשות את זה. אני מדבר עם מנהיגי העולם וכולם מסתכלים על מדינת ישראל בהערכה גדולה, כולל 4 מנהיגים שדיברתי איתם ב-24 השעות האחרונות שלוקחים מאיתנו דוגמה. עד עכשיו פעלנו בהצלחה ובואו נמשיך בהצלחה הזאת יחד".
 

01.06.2020

1. לא יהיו שבבים (אחד שיודע)

אבל יחייבו את
כולם להתחסן ולדחוף לגוף זבל. לזה לא התייחס ראש ממשלתנו.

דווח על תגובה לא ראויה
02.06.2020

2. אני שבב (אנדרואיד)

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

יו"ר ועדת הכספים משה גפני וסגן השר יעקב ליצמן צילום: פלאש 90

אחרי התפטרות ליצמן: מלחמת ירושה ביהדות התורה

קרא עוד