סגור

כחול לבן נגד נתניהו: "רוצה למנות שופטים בעצמו"

אחרי שהמגעים בין הליכוד וכחול לבן הופסקו, בשני הצדדים מאשימים זה את זה בסיבות שהביאו לפיצוץ המו"מ הקואליציוני. הליכוד: "כחול לבן הדליפו פרטים חלקיים מהמו"מ"

חדשות כיפה
יג בניסן התשפ
,
07 באפריל, 2020 13:20
נתניהו וגנץ

נתניהו וגנץצילום: פלאש 90, נועם ריבקין, מארק ישראל סלם

תהיה ממשלה? אחרי שאמש נראה היה כי החתימה מתקרבת, ונותרו פרטים אחרונים לסגור, כשבליכוד ובכחול לבן החלו לדבר כבר על חתימה אתמול בערב או הבוקר, הגיע הפיצוץ במגעים בין המפלגות.

שר הביטחון בנט בראיון לכיפה: "לא ניכנס לאוטובוס שנוסע ליעד שאנחנו לא מאמינים בו"

המחלוקת הנוכחית מגיעה על רקע דרישת הליכוד לבצע שינוי בוועדה למינוי שופטים, כך שעל אף ששר המשפטים מגיע מכחול לבן, לימין יהיה רוב בוועדה, והוא יוכל להמשיך במגמה שהחלה איילת שקד במשרד המשפטים ולמנות שופטים שמרנים.

גם הנושא הזה נראה היה כבר כסגור בין המפלגות, אך בעקבות הפרסומים בנושא אמש החלה מתקפה על הליכוד מצד פעילי ימין ברשתות החברתיות, ונטען כי נתניהו מכר את הוועדה למינוי שופטים. בהמשך יצאה גם הודעה מטעם מפלגת ימינה, התוקפת את הליכוד על ההסכם. בליכוד ביקשו לפתוח מחדש את הנושא, ובעקבות כך הופסק המשא ומתן.

בית המשפט העליון. כוחו יוגבל?

בית המשפט העליון. מי ימנה את השופטים?צילום: פלאש 90. יונתן זינדל

בכחול לבן פרסמו הודעה נזעמת: "לאחר הגעה להבנות בכל הנושאים, ביקשו בליכוד לדון מחדש באופן פעולתה של הוועדה לבחירת שופטים. בעקבות זאת הופסק המשא ומתן. לא נאפשר שום שינוי בתפקוד הוועדה לבחירות שופטים ופגיעה בדמוקרטיה". היום אמרו גורמים בכחול לבן ל'ידיעות אחרונות': "נתניהו רוצה למנות שופטים בעצמו. הודענו להם שעד שהם לא יירדו מהדרישה הזו - אין מה לדבר. זו עמדת גנץ ואשכנזי".
עוד אמרו במפלגה ל'מעריב' כי "מאז הפסקת המגעים אתמול בערב, קיים נתק מוחלט עם הליכוד", והדגישו: "הכדור במגרש של נתניהו והליכוד". יועצו של גנץ, רונן צור, אמר היום בערוץ כנסת כי "פיצוץ המו"מ לא הפתיע, הייתה תחזית שדבר כזה יקרה. ישנה סבירות שלא תקום ממשלה".

מנגד אמרו בליכוד כי "כחול לבן מיהרו להדליף פרטים חלקיים והקשו על נתניהו בימין".

07.04.2020

1. לא תקום עוד ממשלת ערב רב בארץ ישראל!! (מאיר - עברי אנכי)

דווח על תגובה לא ראויה
07.04.2020

2. הכי טוב בחירות רביעיות (בע"ה)

צריך רק לנסות להפיל את התיק על כחול לבן

דווח על תגובה לא ראויה
07.04.2020

3. גנץ תחזיר את המנדט!! (בני)

לא תהייה אפילו יום אחד ראש ממשלה.

דווח על תגובה לא ראויה
07.04.2020

4. נגעלת מבלגנץ (נגעלת)

בלגנץ – הוא עצמו לפני הכל ולא ישראל! כחול לבן מערימים קשיים או ליתר דיוק אינם מאפשרים כי אצלם ישראל איננה לפני הכל אלא החיבור שלהם עם המפלגות הערביות. ביחד עם המפלגות הערביות כי ביחד יכול להיות להם רוב להדחת נתניהו המתחרה והמוכשר ללא השואה לו ולגלמים שאיתו. ברור שזה בניגוד מוחלט לכל הגיון אסטרטגי, בניגוד ליכולת להביס את הבאים להרוג ובניגוד להרתעה. טובת עצמם היא המעניינת ולא טובת ובטחון העם היושב בציון. הו אותו בלגנץ שטען שאין ימין ואין שמאל הוא מרכז. לכן הוא מתנגד לדבר כל כך חיוני לעצם הקיום כמו סיפוח השטח שהוא בתוך גרוננו. זהו השטח שמעבר לקוי שביתת נשק כתוצאה מתנועת המלקחיים שנועדה לחנוק אותנו למות. טען שהוא "מרכז" איזה מרכז? גם לפי תוכנית אלון ממפאי השטח הזה חיוני לנו אחרת אלו "קוי אשויץ" כהגדרת אבא אבן היונה ממפאי. כך אצל הבלגנץ "ישראל לפני הכל". המציאות היא שהוא לפני הכל ורצונו להיות ראש ממשלה למרות שהוא לא קרוב אפילו להזכיר מישהוא שמסוגל להיות ראש ממשלה. הוא כמובן מסוגל להביא רק אסון וגם מבחינה זאת ראו כמה אצלו "ישראל לפני הכל". אילו היה כך מעולם לא היה מציג את מועמדותו, אלא היה מבין שאינו קרוב להזכיר מישהוא שמתאים.

דווח על תגובה לא ראויה
07.04.2020

5. כל דיבור מוקש לאדם. איך אומר ברוך שאמר ושואל את חברו מה היה אתמול בבורסה או לענין פרנסה. הרי קוטם את רצף התפילה. וואן הולכת התפילה לפח.. ומה עשה לעצמו (אחד הבנים חכם)

לא כחול ולא לבן בן רשע. כי כל ההסכם מראה כמה אגואיסטים וכמה רצונם לשלוט עם חוסר מנדטים ולהוכיח לכולם ניצחנו בושה . עוד נצחון כזה כמעט אבדנו. לא מתביישים אין להם טיפה של עושר הכל בא עם התיאבון מחזיקים הכל. לכו לבחירות ותתרסקו גם לפיד גם ליברמן חבורת השקר והשקר

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

 הרב שמואל אליהו צילום: רוני חי

הרב שמואל אליהו: לא לגעת בגבינות תוצרת חוץ, לא משנה ההכשר

קרא עוד