דיווח: נתניהו עשוי למנות את רפי פרץ כשר במינוי אישי

ההתקפלות של הליכוד מול כחול לבן בסוגיית מינויי השופטים ובסוגיית הריבונות, עוררה זעם רב בימינה, שעשויה להישאר באופוזיציה. אם כך יקרה, ייתכן ששר החינוך, שקיבל הבטחה מנתניהו, יישאר בממשלה בכל זאת

חדשות כיפה
יג בניסן התשפ
,
07 באפריל, 2020 10:35
השר רפי פרץ

השר רפי פרץצילום: יונתן זינדל, פלאש 90

האם שר החינוך ויו"ר הבית היהודי, הרב רפי פרץ, יישאר בממשלה גם אם ימינה לא תיכנס אליה? מאז אמש (ב'), הולכים ומתרבים הדיווחים על כך שימינה עשויה לוותר על כניסה לממשלה, ולהישאר באופוזיציה.

שר הביטחון בנט בראיון לכיפה: "לא ניכנס לאוטובוס שנוסע ליעד שאנחנו לא מאמינים בו"

הדיווחים מגיעים על רקע הוויתורים שביצע הליכוד במו"מ הקואליציוני, לפיהם השליטה במינויי השופטים תהיה בידי כחול לבן ומי שמיועד להיות שר המשפטים, אבי ניסנקורן, וכן בסוגיית הריבונות, בה, לפי ההסכמות, היא תוחל רק בעוד כשלושה חודשים, לאחר היוועצות עם בני גנץ, ובהסכמת הממשל האמריקאי, ויינתן חופש הצבעה בנושא.

בנוסף, בימינה מעוניינים לקבל מספר תיקים גבוה יותר ממה שבליכוד מוכנים להציע להם. כל זאת הביאו את המפלגה אמש לצאת במתקפה על נתניהו בשל הוויתורים שביצע: "לפי הפרסומים, בהסכם המתגבש נכנע נתניהו בעניין המשפטי לחלוטין לכחול לבן", נאמר בהודעת ימינה. "אהרון ברק וההפיכה השיפוטית שלו חוזרים אל הבמה וימשיכו למנות את בני טיפוחיהם לבית המשפט העליון. והכל במזומן ומרגע הקמת הממשלה. זו תהיה בכיה לדורות ואנחנו קוראים לנתניהו להתעשת ולעמוד על הקווים האדומים של מחנה הימין".

נתניהו עם רפי פרץ

נתניהו עם רפי פרץצילום: אוליבר פיטוסי, פלאש 90

עם זאת, ב'כאן' דווח הבוקר כי גם אם ימינה תישאר מחוץ לממשלה, ראש הממשלה נתניהו עשוי למנות את שר החינוך, רפי פרץ, לשר בממשלה כמינוי אישי מטעמו. על פי הדיווח, נתניהו ישקול להציע לפרץ תפקיד שר, לאור יחסיהם האישיים. בנוסף, דווח כי בליכוד הבהירו שימינה תקבל שני תיקים בלבד בממשלה החדשה שתוקם.

עוד דווח כי גורמים בימינה אמרו שאם איילת שקד תקבל מקום בוועדה למינוי שופטים, על פי המפתח לפיו גוש הימין יקבל שני מקומות בוועדה, הדבר עשוי "להקל על המפלגה" להיכנס לקואליציה.

 

07.04.2020

1. לא תקום עוד ממשלת ערב רב בארץ ישראל!! (מאיר - עברי אנכי)

דווח על תגובה לא ראויה
07.04.2020

2. אם לא יהיה שינוי לבחירת שופטים..גמרת עם הליכוד (עופר)

אם לא יהיה שינוי בהסכם הכניעה של הליכוד לגנת בנושא בחירת שופטים....אני לליכוד לא מצביע יותר. תחשבו שי ניצן שופט עליון....אתם השתגעתם....אפסים.
טעות שלא הצבעתי חבנט ושקד...טעות גדולה.

דווח על תגובה לא ראויה
07.04.2020

3. אם הרב פרץ (אזרחית מודאגת)

אם הרב פרץ ייכנס בלי השאר, זוהי שוב הוכחה שהוא נטע זר במפלגה. אגו מניאק.

דווח על תגובה לא ראויה
07.04.2020

4. 3 - או שזו הצלת מערכת החינוך מציפורניים אנטי יהודיות? (הרבה ספינות טבעו בגלל אנשים צודקים אבל לא חכמים)

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

קורונה בישראל. ארכיון צילום: Olivier Fitoussi/Flash90

אם בית בישיבה התיכונית שעלבים נדבקה בקורונה, תלמידי הישיבה יכנסו לבידוד

קרא עוד