הליכוד: "אם אדלשטיין יוחלף - לא תהיה ממשלה"

במפלגתו של ראש הממשלה מתעקשים לשמר בכל מחיר את מעמדו של יו"ר הכנסת, ובהודעה רשמית פירטו את ההצעה לאחדות: "יאיר לפיד רוצה להעביר בכנסת חוקים אנטי-דמוקרטיים נוסח איראן". כחול לבן: "נתניהו רוצה בחירות"

חדשות כיפה
כו באדר התשפ
,
22 במרץ, 2020 13:25
אדלשטיין ונתניהו

אדלשטיין ונתניהוצילום: Yonatan Sindel/Flash90

המאבק בין הליכוד לכחול לבן על תפקיד יו"ר הכנסת נמשך. בליכוד הוציאו היום (א') הודעה חריפה נגד כחול לבן, המפנה אצבע מאשימה לח"כ יאיר לפיד, בטענה שהוא מעוניין להעביר בכנסת "חוקים אנטי דמוקרטיים", ולשבש את פעילות הממשלה.

"הדחת יושב ראש הכנסת תחסל את ממשלת האחדות ותביא בהכרח לבחירות רביעיות", אמרו בליכוד. "זה יהיה צעד של חוסר אחריות מזעזע בזמן מגיפת הקורונה העולמית, שלא הייתה כמותה במאה השנים האחרונות. מה שאזרחי ישראל רוצים עכשיו זה שלא נעסוק בהדחות אלא נאחד כוחות". 

בהודעת הליכוד פורטה ההצעה שהגישו לאחדות עם כחול לבן: "הצעת האחדות המוסכמת עם ״כחול לבן״ קובעת שראש הממשלה נתניהו יכהן שנה וחצי ולאחריו יכהן בני גנץ לתקופה זהה. בזמן שראש הממשלה נתניהו יכהן, תפקיד יו״ר הכנסת ותפקיד שר האוצר, הנחוצים להעברת התקציב וניהול משבר הקורונה, יהיו בידי ״הליכוד״. תפקידי החוץ והביטחון יהיו בידי ״כחול לבן״. 
לאחר מכן, בתקופת כהונתו של בני גנץ כראש ממשלה, התפקידים יתחלפו".

סקר לא מוצלח בטלגרם. לפיד

ח"כ יאיר לפידצילום: פלאש 90, נעם רבקין פנטון

"הסכם הגיוני זה נקבע כדי לאפשר לראש הממשלה המכהן להעביר חקיקה ותקציב בכנסת כדי לנהל את ענייני האוצר והכלכלה, דבר שהוא חיוני שבעתיים בזמן של מגיפה עולמית ומשבר כלכלי חסרי תקדים. ראש הממשלה לא יוכל לעשות זאת מול יו״ר כנסת לעומתי. יאיר לפיד יודע זאת. הסיבה האמיתית שהוא מתעקש על הדחת יו״ר הכנסת היא כדי לסכל את ממשלת האחדות וכדי להעביר בכנסת חוקים אנטי דמוקרטיים נוסח איראן". 

בליכוד מאשימים את לפיד בניסיון למנוע מנתניהו להתמודד: "חוקי איראן אלה ימנעו מראש הממשלה נתניהו לכהן כראש הממשלה ולהתמודד בבחירות ישירות לראשות הממשלה, שלפיד מתכנן לקיים כבר בקדנציה הזאת בזמן המשבר. זה לא יאומן. בשום דמוקרטיה אין חוקים כאלה. צעדים אלה יביאו לזעם ציבורי עצום ולריסוק הדמוקרטיה הישראלית, דווקא בעת שאנו חייבים להתאחד למען הצלת חייהם של אזרחי ישראל". 

לסיום אומרים בליכוד: "אם כחול לבן ידיחו את יו"ר הכנסת, המגעים לאחדות ייפסקו מייד. כחול לבן יהיו אחראים לתוצאות".

כחול לבן: נתניהו רוצה בחירות רביעיות

בכחול לבן מסרו בתגובה: "הניסיון של הליכוד להציב אולטימטומים ולפגוע בדמוקרטיה מראה שנתניהו רוצה לגרור את ישראל לבחירות רביעיות גם בשיאו של משבר שמחייב את כולנו לפעול למען אזרחי ישראל בממשלה ובכנסת.
מקום המדינה, יו"ר כנסת נבחר תמיד על ידי רוב חברי הכנסת - וכך יהיה גם הפעם".

22.03.2020

1. האבא של האיש המסוכן, לפיד (אזרחית מודאגת)

האבא של האיש המסוכן, לפיד, נתעשר בין השאר ממכירת מדריכים לטיולים בחוץ לארץ והוביל בין השאר לארץ סין.

דווח על תגובה לא ראויה
22.03.2020

2. ליכוד = שחיתות (אדם דתי)

דווח על תגובה לא ראויה
22.03.2020

3. לא תקום עוד ממשלת ערב רב בארץ ישראל!! (מאיר - עברי אנכי)

דווח על תגובה לא ראויה
22.03.2020

4. לאחר השבעת ממשלת נתניהו! יבחר יולי אדלשטיין! (בני)

דווח על תגובה לא ראויה
22.03.2020

5. דעתי על התנהגותו של יו"ר הכנסת הקודמת (פלוני אלמוני)

זהו חטא מוסרי לחסום רוב בכנסת רק כי יולי אדלשטיין חושב אחרת מדעת רוב הנציגים. זוהי גם טיפשות מצידו ,כי מעכשיו ברור כי בשום מצב לא יסכימו רוב חברי הבית להשאיר אותו יו"ר הכנסת, וקל וחומר שאין לו יותר שום סיכוי להיות נשיא בעתיד. חבל שגם יולי נפל בבור הענק שטמן לו בנימין נתניהו - ואל דאגה ביבי גם יזרוק אותו בהזדמנות הראשונה כפי שעשה לכל כך הרבה משרתים שלו מן העבר.

דווח על תגובה לא ראויה
22.03.2020

6. ואני חשבתי שמקום המדינה יו"ר הכנסת נבחר בהסכמה, כמו שיולי נבחר בהסכמה כמה פעמים... (בינתיים לא זכורה לי שום הצעה עניינית מכחול לבן, גם לא בסבבים)

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

 צילום: יחצ

בישראל חסר ציוד נשימתי קריטי | תורמים ליד שרה ומצילים חיים‏

קרא עוד