סגור

עמית סגל: "האם נתניהו מסוגל לתת תאריך שבו הוא יסיים את תפקידו?"

הפרשן הפוליטי עמית סגל, טוען שכדי שתהיה ממשלת אחדות נתניהו צריך לתת תאריך שבו הוא יהיה מסוגל לעזוב את תפקיד ראש הממשלה. כמו כן מסביר סגל למה לטענתו גנץ עשה טעות כשקיבל ראשון את המנדט להרכיב ממשלה

חדשות כיפה
כג באדר התשפ
,
19 במרץ, 2020 10:12

צילום: Flash90

בראיון לתאגיד השידור, הפרשן הפוליטי- עמית סגל, נתן את הניתוח שלו למצב הפוליטי בו הכנסת והממשלה נמצאים. לטענת סגל הפוליטיקה מתחלקת לשניים לבין מה שקורה בכנסת, שם העימותים גוברים, לבין המשא ומתן להרכבת ממשלה בין הליכוד לכחול לבן. "הפוליטיקה מתנהלת בשני מישורים בכנסת יש מלחמות ובמקביל מתנהל משא ומתן בין הליכוד לכחול לבן", אומר סגל.

לטענת סגל רק בגלל הקורונה המשא ומתן בין שתי המפלגות הגדולות מתקיים בכלל: "לפני הבחירות בני גנץ הכריז כי לא ישב עם נתניהו, כעת בגלל הקורונה הם יושבים על משא ומתן לממשלת אחדות". כזכור המנדט ניתן השבוע לגנץ ולו 28 ימים להרכיב ממשלה, ולכן מופעל עליו בעיקר לחץ של זמן להרכיב ממשלה כי אם יפספס את ההזדמנות, הוא לא יקבל אותה אלא רק במקרה של בחירות רביעיות. "לגנץ החלו כבר 28 ימים להרכבת ממשלה ואלו ימים קשים מבחינתו כי הם כוללים את השבוע של פסח, ואת הקמת הועדות בכנסת", מדגיש סגל. "כך שהרבה מהזמן המוקצב לו מתבזבז על דברים אחרים. וגנץ עלול לסיים את תקופת הזמן שלו בעמדה נחותה".

סגל טוען כי המאמץ של גנץ להרכיב ממשלה ראשון זו טעות: "בספטמבר גנץ עשה נכון כשהיה השני להרכיב ממשלה, כחול לבן שגתה כשהיא ניסתה להיות הראשונה להרכיב ממשלה. אם היו שניים נתניהו היה מנסה להרכיב ממשלה ונכשל, ואז בכחול לבן היו יכולים להפעיל לחץ טוב יותר על האוזר והנדל ולהגיד להם זה או ממשלת מיעוט או בחירות רביעיות. עכשיו כשהמקרה הפוך אם גנץ ייכשל, נתניהו יבוא לעמיר פרץ והאוזר והנדל ויגיד להם או ממשלת ימין או בחירות רביעיות".

הדבר החשוב ביותר בעיני סגל האם תוקל ממשלת אחדות או לא היא תלוייה בעיקר בידי נתניהו: "נתניהו לא רוצה בחירות רביעיות, זו לא אופציה מבחינתו. מצד שני בכל מקרה לא יהיה אפשרי לקיים בחירות בקיץ כי או שעדיין נהיה תחת הקורונה ואנשים לא יצאו להצביע, או שאנשים יברחו לחו"ל לחופשות והמערכת כולה תנסה להתאושש מהנזקים מתקופת הקורונה. כך או כך השאלה הגדולה היא האם נתניהו מסוגל להגיד שבתאריך מסוים הוא יעזוב את תפקיד ראש הממשלה?"     

19.03.2020

1. מהלך גרוע לכל הצגץדדים (ארנון יששכר)

אם ביבי יקבע תאריך תפוגה ,זה לא טוב למדינה ,כי נפסיד ראש ממשלה מעולה עם ניסיון. וגם לא נטפל בשחיתות של המשטרה והפרקליטות שתפרו תיקים הזויים לביבי. זה לא טוב לביבי כי אז המערכת המשפטית שתשפוט את ביבי, שלצערי לגבי ביבי אני לא מאמין בנקיון כפיה. תפליל את ביבי ואולי תכניס אותו לכלא .נשיאת בית המשפט תמנה שופטים שיתנו לה לה את התוצאה הרצויה,לגבי כחול לבן זה לא טוב, לא שזה מטריד אותי במיוחד,אבל היא תישאר לגמרי ללא מצע בחירות.

דווח על תגובה לא ראויה
19.03.2020

2. ב"ה (אזרייה)

ל מ ה ? ! נתמכיי תומכיי מחבלים - אופוזיציה סס עלייון + נספחתה - "פרקליטות" ; - לא מוצאים לחופשה ללא תשלום .

דווח על תגובה לא ראויה
19.03.2020

3. אל תאשים את נתניהו. (ידידיה שילה)

הוא הציע לבני גנץ להתחלף אחרי חצי שנה, וגנץ סרב.
אז עכשיו כשהוא מציע שנתיים, כי יש לו יותר תומכים אמיתיים ויותר נסיון זה לא הגיוני?

דווח על תגובה לא ראויה
22.03.2020

4. כנסו (מיה)

בואו נודה על האמת, נתניהו (עם ניסיון ומוניטין במדיניות, כלכלה ועוד) מנהל את המדינה מצוין למרות שיש חמוצים שעובדים על עצמם שרע פה, לפיד העיתונאי לשעבר שלא עשה כלום בחיים (חוץ מלבלות עם חברים ולכתוב טורים) היה הורס מזמן את המדינה עם גנץ המגמגם שעמד בראש החברה הגרועה ביותר אי פעם אז די לחרטט.

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

השר ניסנקורן משיב להצעת החוק צילום: עדינה ולמן, דוברות הכנסת

בפעם השנייה: הצעת החוק להקמת ועדת חקירה פרלמנטרית למערכת המשפט נפלה

קרא עוד