כחול לבן לאזרחי ישראל: "אתם לא חיים בדמוקרטיה"

בכירי כחול לבן מנצלים את משבר הקורונה ותוקפים את נתניהו והליכוד והתנהלותם. גנץ: "בליכוד מנסים למנוע את עבודת הכנסת. לפיד: "נתניהו סגר את הדמוקרטיה הישראלית". בוגי: "פעם השלישית שנתניהו מנסה להמלט ממשפט ולשלוט כדיקטטור". הליכוד בתגובה: "בכחול לבן עסוקים בעסקנות פוליטית"

אלעד הומינר, חדשות כיפה
כא באדר התשפ
,
17 במרץ, 2020 17:51
ראשי כחול לבן תוקפים

ראשי כחול לבן תוקפיםצילום: אלעד מלכה

לאחר שראש הממשלה בנימין נתניהו הודיע על החרפת הצעדים ועל הכנסת אמצעים דיגיטליים למאבק בנגיף הקורונה ומנגד בליכוד מסרבים להקמת ועדות הכנסת, בכירי רשימת כחול לבן תקפו את הליכוד ונתניהו על התנהלותם.

יאיר לפיד היה הראשון לתקוף וברשומה בדף הפייסבוק שלו כתב : "אזרחי ישראל, יכול להיות שזה לא באמת מעניין אתכם עם כל הקורונה הזו באוויר, אבל נכון להיום אתם לא חיים בדמוקרטיה. הרשות השופטת נסגרה כבר לפני ארבעה ימים, בצו שניתן באחת בלילה, בלי שאף אחד ידע עליו. הרשות המחוקקת נסגרה היום, באופן בלתי חוקי. יו"ר הכנסת הקודמת, שלא נבחר לתפקידו, סגר את הכנסת. לפני כן הוא סירב לבקשת רוב חברי הכנסת – 62 במספר – לבחור יו"ר חדש במקומו. הוא סירב גם לבחור ועדות כנסת שיסייעו במאבק במגיפה".

לפיד טוען שצעדי הממשלה התקבלו ללא סמכות: "כל זה קרה ללא סמכות, בלי בחירה, בלי שאף אחד שאל אתכם. השנה, כאמור, היא 2020. אין שום בעיה לכנס את הכנסת בוידיאו. הטכנולוגיה קיימת. הסיבה היחידה שהיא אינה מופעלת, היא שהשלטון אינו מעוניין בכך. הוא לא רוצה שיפקחו או ישגיחו עליו, מפני שהוא יודע שהוא עושה טעויות קשות. כרגע המוסד היחיד שפועל במדינה הוא ממשלת מעבר בלתי נבחרת, עם ראש ממשלה שהפסיד בבחירות. היות ואין לו רוב בכנסת – הוא סגר את הכנסת. היות והיה צריך לעמוד למשפט – הוא סגר את בית המשפט". לפיד סיים את הפוסט שלו בהאשמות חריפות במיוחד: "נכון לרגע זה, בנימין נתניהו ויולי אדלשטיין סגרו את הדמוקרטיה הישראלית".

משה בוגי יעלון כתב שנתניהו מנסה להימלט ממשפטו: "למי שעדיין לא קולט, זו הפעם השלישית שנתניהו מנסה להגיע ל-61 מנדטים, כדי להימלט ממשפט ולשלוט כדיקטטור. הוא שוב נכשל, אך אינו משלים עם תוצאות הבחירות. לכן, הוא משתמש בחוסר אחריות באיום הקורונה, מנטרל את בית המשפט, פוגע במכוון בפיקוח הפרלמנטרי הדמוקרטי של הכנסת". בוגי גם כתב מי ואיך יקים את הממשלה הבאה ומי יהפוך את ישראל לדיקטטורה. "כחול לבן תקים ממשלת חירום רחבה ככל האפשר, גם אם נתחיל בממשלה צרה, כדי להציל את המדינה. לא ניתן לנתניהו להפוך את ישראל לדיקטטורה".

גם יו"ר כחול לבן ובעל המנדט להרכבת הממשלה, בני גנץ, תקף גם הוא והביע חשש שהדמוקרטיה הישראלית בסכנה: "הליכוד, בשליחות נתניהו וח׳׳כ אדלשטיין, מנסים בכל מחיר למנוע את עבודת הכנסת. זה מצב מסוכן שבו מנסים לבטל את הרשות המחוקקת ולהשאיר רק את הרשות המבצעת. צעדי הליכוד הם תקדים מסוכן לדמוקרטיה וניאבק בזה בכל הכוח".

מוקדם יותר היום גם גבי אשכנזי ביקר את החלטת נתניהו להכניס את תקנון החירום לתוקפו: "הממשלה אישרה את תקנון שעת חירום במחטף וזאת מבלי שניתנה האפשרות לקיים דיון באפון רציני ולהשלימו. לא ראוי שכך זה יאושר".

בליכוד מיהרו להגיב לראשי כחול לבן: "בשעה שראש הממשלה נאבק סביב השעון במגיפת הקורונה כדי להציל את חייהם של אזרחי ישראל, חברי הכנסת של כחול לבן וליברמן עסוקים בעסקנות פוליטית במטרה לבצע מחטף שלטוני באמצעות חקיקה אנטי דמוקרטית. במקום לגלות אחריות לאומית ולהצטרף מייד לממשלת חירום, הם עסוקים בעסקנות פוליטית קטנונית בניגוד גמור להבטחותיהם לבוחריהם". בליכוד קוראים לכחול לבן להיפגש עוד הערב כדי להקים את ועדות הכנסת בהסכמה.

17.03.2020

1. אסון בלוק הימין המטורלל להגנת משתמט ממשפט (מירה )

אחרי שיגמר צריך לחייב כל מצביע לבלוק הימין לשלם מליון שח למדינה
פיצויים בגין חוסר אחריות לאומית ותקיעת סכין בגב בעם היהודי
אל תבואו אלינו כשעולם התורה יקרוס ומפעלי הציונות הדתית יחוסלו מחוסר תקציב
היתה לכם הזדמנות וברוב טימטום סבתא- נאלמתם דום

דווח על תגובה לא ראויה
17.03.2020

2. לפיד משקר (mch)

כפי ששיקר במצח נחושה בנושא המשותפת.

דווח על תגובה לא ראויה
17.03.2020

3. אדם ללא השכלה אפילו של בגרות, ללא עשייה ציבורית משמעותית מוכחת מעבר לדיבורים, אדם שתוקף ותוקף ותוקף ומונע משנאה... (מזל שהוא רק מדבר ולא בעל אחריות אמיתית. הכלבים נובחים והשייר)

דווח על תגובה לא ראויה
17.03.2020

4. האמצעים מופעלים כבר הרבה זמן בתמיכתך! (יעקב)

השב"כ מפעיל את האמצעים האלה כבר הרבה זמן על מתיישבים רבים בעידוד ובתמיכת יאיר לפיד ושכמותו. הגיע הזמן שיחוש קצת את המשמעות של זה.

דווח על תגובה לא ראויה
17.03.2020

5. מירה - אולי נחייב את המצביעים לבלוק האחר לשלם פיצויים על הסתה ואי כיבוד הכרעה דמוקרטית וחוקית! - של מצביעים אחרים? (הוא לא משתמט ממשפט (בניגוד לאחרים שעשו מעשים דומים אבל משום )

דווח על תגובה לא ראויה
17.03.2020

6. פשוט כחול לבן ויש עתיד זה הדמוקרטיה בשיא תפארתה (מישהו)

בוא יאיר על תלמד אותנו על דמוקרטיה..

דווח על תגובה לא ראויה
17.03.2020

7. ואם ביבי היה מפעיל את הצעדים הנדרשים (לפי לפיד) כבר לפני שלושה חודשים יאיר היה אומר שביבי מבזבז כספי ציבור ומכניס מדינה לפאניקה בגלל הבחירות (כמו בתרחישים צבאיים: בלבנון השניה כעסו שלא גייסו מילואים, בע)

דווח על תגובה לא ראויה
17.03.2020

8. הממשלה יכולה להציג נתנונים ועובדות שכל אחד מוזמן לבדוק וראות שישראל מתמודדת באון מדהים עם הנגיף יחסית למדינות רבות בעולם (מה יאיר יכול להציג? מלבד תעודת בגרות, כמובן)

דווח על תגובה לא ראויה
17.03.2020

9. לזה קוראים חוסר ממלכתיות וחוסר אמינות וחוסר אחריות (בושה וחרפה)

בזמן של מלחמה באיום קיומי, ללכת ולהכניס פוליטיקה קטנונית.
תינוקת ברמה של גן ילדים. וסליחה שפגעתי בילדי הגן.

דווח על תגובה לא ראויה
17.03.2020

10. אין דמוקרטיה בישראל בגץ השתלט על הכל (מהצפון)

כ ל החלטה או חוק בג"ץ יכול לבטל. כבר מזמן אין בישראל דמוקרטיה.

דווח על תגובה לא ראויה
18.03.2020

11. כשכל מה ששומעים מהם זה נתניהו והליכוד, אפילו בזמן משבר (שששששש)

זה מראה כמה ההיצע שלהם רדוד.

דווח על תגובה לא ראויה
18.03.2020

12. תגובה לכחול לבן (ישראל)

אתם השקרנים ומלוכלכים בדם של הגיס החמישי רק כדי לישלוט מקרים את הנשמות שלכם לשטן ואתם עוד מדברים על דמוקרטיה בושה וחרפה שיש אנשים כמוכם

דווח על תגובה לא ראויה
18.03.2020

13. איזה אנשים בלי היגיון רק שגעון. על מה הם מדברים (טפשות מהלכת)

הגשש אמר אם הטיפשות מחלה כואבת הייתם כל החיים בגבס. לאן אתם מגיעים בתגובות הריקניין שלכם. מראה שאין כחול ולא לבן אלא שחורות כעורב.

דווח על תגובה לא ראויה
18.03.2020

14. חשבתי להצביע לכם ולתת לכם את הקרדיט (ע)

לחולל שינוי לשמחתי
התגלה פרצופכם האמיתי
פשוט בושה
אנחנו עם אחד תתמקדו בעיקר
המדינה במצב חירום

דווח על תגובה לא ראויה
18.03.2020

15. כעי (ליאורשוב )

שוב מוכח שתאוות השלטון עולה על כל אחריות
כחול לבן ללא דרך מהיגות ואחריות
משסעת זורעת ומשקה שנאה והסתה

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

x
 צילום: קובי גדעון /לע"מ

תכנית הסיוע הכלכלי: מה היא כוללת בעצם?

קרא עוד