פרוייקט הסקי הדתי

לפיד מסביר: ממשלה בתמיכת המשותפת - קשה אבל טוב לישראל

מספר 2 בכחול לבן הסביר מהן האפשרויות העומדות בפני מפלגתו בדרך להקמת ממשלה. לדבריו, בממשלה צרה הרשימה המשותפת תצביע פעם אחת בעד - ותישאר בחוץ

חדשות כיפה 10/03/20 08:47 יד באדר התשפ

יאיר לפיד, צילום: פלאש 90, תומר נויברג
יאיר לפיד, צילום: פלאש 90, תומר נויברג

בדרך למערכת בחירות רביעית? מס' 2 במפלגת כחול לבן, ח"כ יאיר לפיד, פרסם הבוקר את עמדתו לגבי פתרון המשבר הפוליטי המתמשך בישראל, לאור תוצאות הבחירות. לדברי לפיד, הממשלה העדיפה היא ממשלת אחדות לאומית - כשבני גנץ ראשון ברוטציה, אך לדבריו "אין עם מי לדבר" בליכוד, ועל כן נותרו שתי אפשרויות - הקמת ממשלה צרה, בתמיכת הרשימה המשותפת מבחוץ, או בחירות בפעם הרביעית ברציפות.

ממשלה צרה? האוזר והנדל צפויים להתנגד, חילי טרופר עשוי לפרוש

"שתי אפשרויות קשות, ואחת לא קיימת", פתח לפיד את הפוסט. "האפשרות הכי טובה היא זו שביבי פסל על הסף: ממשלת אחדות לאומית. זה מה שתמיד רצינו, זה מה שהיינו שמחים לעשות היום. אחדות עם רוטציה. בני גנץ ראשון מפני שביבי בבית המשפט. ממשלה טובה, רחבה, לאומית.
הבעיה היא", לדברי לפיד, "שאין עם מי לדבר. בדקנו אלף פעם. ביבי דחה על הסף. הדבר היחיד שמעניין אותו זה שלושת כתבי האישום שלו. הוא לא רוצה ממשלת אחדות, מפני שהוא יודע שלא יוכל להעביר את החוק הצרפתי, לא את חוקי החסינות, לא את החוקים שהורסים את בית המשפט העליון. בגלל זה הוא נצמד לבלוק. בגלל זה הוא דוחף לבחירות רביעיות. כדי לנסות שוב להשיג קואליציה שתציל אותו מהכלא".

ראשי מפלגת חד"ש-תע"ל, אחמד טיבי ואיימן עודה

יתמכו מבחוץ? עודה וטיביצילום: פלאש 90

בהמשך עובר לפיד להסבר האפשרויות שנותרו: "אז אם אין עם מי להקים ממשלת אחדות, מה נשאר? רק שתי אפשרויות. אחת קשה, השניה אסון. הנה שתיהן:

"1. להקים ממשלת צרה עם ישראל ביתנו והעבודה, ולהשאיר את הדלת פתוחה לממשלת אחדות. בניגוד לכל השקרים שביבי מפיץ, המשותפת לא תהיה חלק מהממשלה הזו. הם יצביעו פעם אחת מבחוץ, ובזה זה ייגמר. ביבי עשה איתם שיתופי פעולה כאלה אלף פעם. אני מודה מראש, זו לא הממשלה שרצינו. מצד שני, זה עדיף בהרבה על השיתוק הנוכחי. ממשלה כזו תוכל לעשות תקציב, משרדי הממשלה יחזרו לעבוד, ועדות הכנסת יפתחו, נטפל בעסקים הקטנים, נמנע פיטורים המוניים במשק.

"- או ש: 2. נלך לבחירות רביעיות כמו שביבי רוצה. כן, זה נורא כמו שזה נשמע. עוד בחירות, עוד שנאת אחים, עוד הסתה, עוד אלימות, עוד מיליארדי שקלים מבוזבזים. מדינה שלמה מורידה את עצמה לתהום בגלל בנאדם אחד".

לסיום, מסביר לפיד מדוע מפלגתו חותרת להקמת ממשלה צרה: "זו הברירה העומדת בפנינו. הייתי שמח אם היו עוד אפשרויות, אבל אין. מה עלינו לעשות? מה שטוב למדינת ישראל".

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר