בני גנץ בנאום ראשון: "זו לא התוצאה שהיינו רוצים"

יו"ר כחול לבן בנאום הפסד, אחרי פרסום תוצאות המדגמים: "מה המדינה צריכה בזמן הזה? החלמה, אחדות, פיוס. המדינה כמהה למנהיגות מחברת ונמשיך להציע זאת"

חדשות כיפה 03/03/20 01:39 ז באדר התשפ

בני גנץ נואם במטה כחול לבן, צילום: מרים אלסטר, פלאש 90
בני גנץ נואם במטה כחול לבן, צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

יו"ר כחול לבן, בני גנץ, נאם הלילה (ב') במטה כחול לבן אחרי פרסום תוצאות המדגמים, שמראים כישלון למפלגתו: "שותף לתחושת האכזבה והכאב, זו לא התוצאה שרצינו".

"אני מבקש קודם כל להודות לכולכם מעומק הלב. על השותפות ועל המאמץ האדיר שהשקעתם. אני גאה בכם. גאה בנו", אמר גנץ. "אני מבין ושותף לאכזבה ולכאב. זו לא התוצאה שציפינו לה. אם אלו תהיינה התוצאות, זו לצערי זו גם לא התוצאות שיחזירו את מדינת ישראל לדרך המלך.

"בסך הכל לפני קצת יותר משנה יצאנו לדרך הארוכה הזו. נאספנו, יצרנו דבר מדהים שנקרא כחול לבן. חיברנו את העקרונות שלנו. אנחנו לא נוותר. לא על העקרונות שלנו. ולא על הדרך שלנו. 
נתקלנו בקמפיין הנמוך ביותר בתולדות מדינת ישראל. הפיצו עלינו, ועליי באופן אישי, שקרים והשמצות רבות. חשבו שאבהל, שאמצמץ- זה לא קרה וזה גם לא יקרה בהמשך. בזמן הזה, מדינת ישראל זקוקה להחלמה. היא זקוקה לאחדות ולפיוס. היא כמהה למנהיגות מחברת. את זאת נמשיך להציע לציבור הישראלי. אותו באנו לשרת.

"הציבור שאנחנו מדברים עליו הוא ציבור מדהים - אנשים שנאמנים לעקרונות, לדרך, שרצו מקום ישר, נורמלי ומחבר ומשתף. אלו האנשים שלנו ואנחנו צריכים להיות גאים בהם לחלוטין. צריך להרים את הראש ולהמתין לתוצאות האמת: בסופו של יום- התוצאות המסתמנות עשויות להיות זהות במשמעותן הפוליטית לתוצאות הבחירות באפריל לפני כמעט שנה.
גם אז, כשהיה נראה שפנינו לאופוזיציה נשארנו מאוחדים, חזקים ונאמנים לדרכנו. אנחנו נישאר חזקים, מאוחדים וחזקים גם בהמשך".

פעילי כחול לבן במטרה

פעילי כחול לבן במטרהצילום: מרים אלסטר, פלאש 90

בהמשך התייחס יו"ר כחול לבן למשפטו של ראש הממשלה נתניהו: "ללא קשר לתוצאות הבחירות ולכל תהליך פוליטי אחר: הליכים פליליים מתבררים ומוכרעים רק בבית המשפט. ובעוד שבועיים מהיום בנימין נתניהו ישב על ספסל הנאשמים בבית המשפט, על שלוש עבירות חמורות. 

"הדרך שלנו, של כחול לבן, רק התחילה. למרות כל הקשיים והאתגרים, הגענו להישגים מדהימים. פעם אחר פעם. ההישג והתמיכה הציבורית בכחול לבן מחייבים אותנו להרים את הראש ולשמור על המחויבות שלנו למצביעים שנתנו לנו את אמונם, ולכל אזרחי ישראל. אני לא מפחד מדרך ארוכה. אני לא מפחד בכלל.

"כחול-לבן תמשיך להיות כוח משמעותי ועוצמתי במאבק על דמותה של מדינת ישראל. ביחד איתכם אמשיך להוביל אותה, כדי לשרת את כל אזרחי ישראל. אנחנו נהיה שם בהצבעות, בפעילות בכנסת וגם ברחובות. לא ניתן לאיש להרוס את המדינה. לא ניתן לאיש להפריד בינינו. לא ניתן לאיש לפרק את החברה הישראלית ולרסק את הדמוקרטיה. אנחנו ניאבק עבור ההורים שלנו, עבור ילדינו. זאת הדרך היחידה שאני מכיר. וגם אם היא קשה – בסופה ננצח". 

יאיר לפיד במטה כחול לבן

יאיר לפיד במטה כחול לבןצילום: מרים אלסטר, פלאש 90

"עכשיו הזמן להמתין לתוצאות האמת, ולעשות את המיטב בתוך המערכת הפוליטית. נמשיך לעבוד עבור אזרחי ישראל. אני מתחייב ואנחנו מתחייבים - לשים תמיד את מדינת ישראל לפני הכול. זה לא עלינו- זה על המדינה שלנו ועל מי ששלח אותנו לכאן.
אני אומר גם לתומכינו וגם ליריבנו אני אומר היום. "למען אחיי ורעיי, אדברה נא שלום בך." אנחנו באים לשלום. נפעל למען שלום אחים בישראל-  שלום בתוכנו. 

"לפני שאני מסיים אני רוצה להגיד לכם, יכול להיות באסה. יכול להיות קשה. אבל צריך כל אחד להסתכל על עצמו במראה ולדעת שהוא עשה את כל מה שאפשר היה על מנת לשכנע את הציבור. אנחנו מכבדים את בחירת הציבור. אנחנו מכבדים גם את אלו שהצביעו לאחרים. חברים, כחול לבן רק התחילה. אנחנו רק התחלנו. אנחנו ממשיכים לשרת את מדינת ישראל".

אל תשחקו אותה: כך תוכלו ללמוד בקלות את ההלכה. כל הפרטים >>

כתבות נוספות

/
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר