סגור

יברקן מסביר מדוע עזב את כחול לבן: "רימו אותי"

חבר הכנסת גדי יברקן, עורר מהומה כשעזב את כחול לבן, אך הוא מתעקש כי המהלך נעשה מסיבה אידאולוגית. "המילה בגידה היא עדינה לעומת הביקורות וההשמצות שספגתי". אך לא חוסך גם ביקורת על השר ארדן מהליכוד

חדשות כיפה
ג באדר התשפ
,
28 בפברואר, 2020 9:07

צילום: Noam Rivkin Fentonl/Flash90

לפני חודש וחצי התעוררה מהומה במערכת הפוליטית, כשחבר הכנסת מיוצאי אתיופיה, גדי יברקן, עזב את כחול לבן ועבר לליכוד. יברקן מכחול לבן קיבל מהליכוד הצעה לשריון ברשימת המפלגה בכנסת. יברקן כבר היה בעברו במפלגת הליכוד אך עזב במחאה אחרי מותו של סלמון טקה. לאחר מכן עבר למפלגת כחול לבן ומוקם במקום ה-33 ברשימה.  את יברקן הדיחו מכחול לבן עוד בשלב המשא ומתן עם הליכוד, והוא שוריין ברשימה במקום ה-20.

רבים במערכת הפוליטית, כולל נאמניו הקרובים, הביעו זעזוע מהמהלך וראו בו חוסר נאמנות. בליכוד אסרו ליברקן לדבר על המעבר בעקבות הרגישות במעבר בין המפלגות, אך כעת הוא פותח הכל. בראיון שנתן לישראל היום סיפר "המילה בגידה היא עדינה לעומת הביקורות  וההשמצות שספגתי". יברקן מצהיר "חשוב לי להציג את הצד שלי, כדי שהציבור יבין שאם  באמת הייתי אופורטוניסט, כמו שהציגו אותי,  לא היו בחירות נוספות - כי אני הייתי הח"כ  ה-‭61‬ שחסר לנתניהו בגוש הימין".

על עזיבת כחול לבן אמר: "הם רימו אותי. למדתי בדרך הקשה שסדר העדיפויות שלהם שונה משלי". יברקן מתאר את המעבר לכחול לבן תחת תל"ם בראשות בוגי יעלון שהיה גם חבר ליכוד בעבר, והאמין ששם סוגיית היחס ליוצאי אתיופיה תשתנה. "אחרי הבחירות השניות הבנתי שבני גנץ לא לוקח אותי ברצינות.  ביקשתי ממנו שנושא הקהילה האתיופית יהיה בתוכנית ‭ 100‬ימים של הממשלה. הוא אמר לי 'בסדר', ואז גיליתי שבמשא ומתן של עמיר פרץ מול כחול לבן על הרכבת הממשלה, העבודה-גשר שמו על השולחן את הנושאים של הקהילה האתיופית - וגנץ סירב לבקשות שלהם".

יברקן מתאר כי חיפש תשובות בקרב הבכירים במפלגה אך גילה שאף אחד לא מתעניין בבקשתו, ומבטיחים שיטפלו בעניין בזמן שבפועל לא קורה דבר. "רצתי במליאה, התרעתי בזמן אמת בפני בני גנץ, אבל הבנתי שאני רץ במעגלים  סביב עצמי. זה היה הקש ששבר את גב הגמל" מספר חבר הכנסת. יברקן מתאר כי אין מדובר במקרה בודד ובשבמקרים נוספים קיבל הבטחות ריקות מכחול לבן, אף יותר מזה כשנאבק כנגד אפליה בגן ילדים במפלגה החליטו להשתיק אותו, כך הוא טוען. בכחול לבן אף אסרו עליו להתראיין בנושא, מספר דקות לפני שעלה לשידור.

היחדי מבכירי כחול לבן שיברקן לא שומר לו טינה זה ליעלון: "בוגי נלחם בשבילי. הוא הביא אותי לתל"ם,  לכחול לבן, והאמין בי, והוא אדם מדהים. כשעדכנתי אותו בהתפתחויות במשא ומתן עם הליכוד, הוא היה קשוב כל העת. אבל מהאחרים בכחול לבן קיבלתי תחושה  של הילד הרע. גנץ אמר לי שמבחינתו אני יכול לעזוב, וכל השאר אמרו לי שההצעה מהליכוד היא פייק ולא אמיתית".

אמנם ליברקן יש גם ביקורת על חברו לליכוד גלעד ארדן, המשמש כשר לביטחון פנים. "השר ארדן היה יכול לעשות יותר, ולצערי הרב זה לא נעשה. יכולנו למנוע יותר מקרים אם ארדן היה פחות מגבה שוטרים על אוטומט. זה שאני אשב איתו באותה מפלגה לא אומר שבאתי לחפות על שרים מהליכוד באופן אוטומטי".

 

28.02.2020

1. מי שבוגד פעם אחת כבר לא יכול להיגמל מזה (מי שבוגד)

טעות של כחול לבן לעולם אל תסמוך על עריק

דווח על תגובה לא ראויה
28.02.2020

2. חבוב (המעניש)

אתה מרמה את עצמך

דווח על תגובה לא ראויה
28.02.2020

3. יברקן הוכחת שאתה לא בן אדם אמין --בשלטון ביבי רק גזענות ואפליות יש נגד האתיופים (שי)

דווח על תגובה לא ראויה
29.02.2020

4. האתיופים לא פראיירים שלך ושל ביבי הגזען הנוכל העבריין (יברקן)

דווח על תגובה לא ראויה
29.02.2020

5. כחול לבן מפלגה לבנה (אני)

האמת יוצאת לאור

דווח על תגובה לא ראויה
01.03.2020

6. יברקן אחרי הבחירות, ביבי לא יזכור אותך, ותחשב כאתיופי שחור בעיניו שרק תפריע בנוכחותך (מירה)

דווח על תגובה לא ראויה
01.03.2020

7. כחול לבן יקימו ממשלת מיעוט עם המשותפת@@@@@@@@@@@@ (מיה)

צאו להצביע לגוש הימין!!!!!!! כל קול קובע. מצביעים רק למפלגות שעוברות את אחוז החסימה. שלא נתעורר בבוקר לממשלת לפיד –אחמד טיבי שתעקור אלפי יהודים מבתיהם ותהיה כבולה בידי היבה יזבק!!!!!!!!!!! עמיר פרץ ועופר שלח הודו בראיון שסיכמו עם גנץ על הקמת ממשלת מיעוט בתמיכת המשותפת!!!!!!!!

כחול לבן=שמאל. להלן פירוט חלקי ע"מ לקצר: בני גנץ- אמר לידיעות אחרונות שההתנתקות היתה טובה. יאיר לפיד (בראיון לעמית סגל) "צריך לפנות 80-90 אלף מתנחלים, המפלגה הקודמת של ניסנקורן היתה מפלגת העבודה (ויקיפדיה), מיקי חיימוביץ' הייתה קצינה בצה"ל בפינוי ימית (ויקיפדיה) ואמרה ל"ויינט" שאפשר לפנות התנחלויות בהסכמים. עופר שלח "תומכים בשתי מדינות (ראיון לרינה מצליח), הכיבוש משחית (ראיון ל'הארץ'), "נקים ממשלה בתמיכת המשותפת כמו רבין בזמנו" ("חדשות רוטר"). יעל גרמן היתה חברת כנסת במרצ (ויקיפדיה) ותומכת במדינה פלסטינית (ראיון לגל"צ) והצטלמה עם אוהדת של אהד תמימי שהכתה חיילים (פייסבוק). מירב כהן הייתה מועמדת ב"תנועה" בראשות ציפי לבני (ויקיפדיה), אסף זמיר- "תפנימו, הסודאנים והאריתראים כאן כדי להישאר" (ראיון ל'הארץ'). אלעזר שטרן "ההתנתקות לא הייתה אירוע עצוב עבורי", "אנחנו תומכים בפתרון שתי המדינות" (כאן 11 'כיפה קרועה').

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

התפרעויות בהפגנה בירושלים, אמש צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

"אלימות של מפגינים פוגעת קודם כל במטרותיהם" | הרב יובל שרלו

קרא עוד