בנט: "אנחנו רוצים להיות עם היד על ההגה"

שר הביטחון ויו"ר ימינה ביקר בישיבת ההסדר קרני שומרון, נפגש עם ראשי הישיבה ושוחח עם התלמידים בבית המדרש: "אנחנו משנים את האסטרטגיה הביטחונית של ישראל"

יהונתן קליין, חדשות כיפה
כד בשבט התשפ
,
19 בפברואר, 2020 21:56
בנט עם ראשי הישיבה

בנט עם ראשי הישיבהצילום: רפי פריימן

שר הביטחון ויו"ר מפלגת ימינהנפתלי בנט, הגיע היום (ד') לביקור בישיבת ההסדר קרני שומרון מבית איגוד ישיבות ההסדר. השר נפגש עם ראשי הישיבה הרב שמואל הבר והרב אברהם קורצוייל וצוות הרמי"ם, ואף שוחח עם מאות התלמידים בבית המדרש.

"בחודשים, בשבועות ובימים האחרונים אנו משנים את האסטרטגיה הביטחונית של ישראל", הסביר בנט. "כל הבעיות הטקטיות שלנו, כמו חיזבאללה, חמאס וג'יהאד איסלמי, נגרמות ע"י איראן - המכשירה, מציידת, מתכננת ומפעילה את אויבנו. האייטולות יושבים 1,100 קילומטר מישראל וחשים בטוחים לשלוח את זרועות התמנון שלהם להתיש אותנו בבלונים, טילים וחדירות. לא עוד; אנחנו מתחילים להיאבק באויב עצמו. לא במקל, אלא ביד המחזיקה אותו. איראן לא תשסה בנו את חיזבאללה ושאר ארגוני הבת שלה ותשב בבטחה. נלך על הראש של התמנון ונכה באויבנו, לא "נבלום", לא "נכיל" – נקיז את דמם בזירות השונות ההפך ממה שהם חשבו לעשות לנו".

תלמידי הישיבה בזמן נאום בנט

תלמידי הישיבה בזמן נאום בנטצילום: רפי פריימן

בנט המשיך ואמר כי "הציונות הדתית תמיד הייתה מחויבת לעם ישראל, כשלמדנו בישיבה או שירתנו בצבא עשינו את זה למען עם ישראל. בחומת מגן לא הייתי משק הדת הייתי המ"פ, כשהייתי מנכ"ל חברה הייתי מנכ"ל של כל החברה לא רק של הדתיים. אם לפני שמונה שנים הייצוג של הציונות הדתית בממשלה הסתכם ב"שר המדע והחלל" - בלי ייצוג בקבינט ובלי יכולת השפעה על מדינת ישראל. העידן הזה נגמר, אנחנו חברי קבינט, שרים עם תיקים כלליים – בטחון, חינוך, משפטים ותחבורה. אנחנו כבר לא מוכנים לשבת בספסל האחורי באוטובוס של מדינת ישראל, אנחנו רוצים להיות עם יד על ההגה".

הרב שמואל הבר מראשי ישיבת ההסדר קרני שומרון: "את המדינה הקימו אנשים בעלי השקפות שונות, סוציאליסטים ורויזיוניסטים - כל אחד מהם ניסה להגיע להנהגת המדינה. בציבור הדתי לאומי, מימים ימימה היו שתי גישות. הראשונה ראתה בנו כהנים בלבד, להיות מש"קי יהדות האחראיים על הצד הדתי-יהודי של המדינה, קדושת המשפחה ועוד. גישה הזו הפכה להיות חלק מהגישה החרדית ושל בית המדרש שכל דרכיו דרכי נעם. הגישה השנייה והחשובה שואפת להגיע להנהגת המדינה. משרד הבטחון חשוב מאוד כדי שנוכל להגיע להנהיג מתוך תורה בכל שדרות החיים. לא רק כלי הקודש הם קודש, החולין של עם ישראל ומדינת ישראל – קדושים אף הם".

ישיבת ההסדר קרני שומרון ממוקמת בישוב קרני שומרון במערב השומרון ליד הישובים קדומים‚ עמנואל ואלפי מנשה. הישיבה נוסדה בשנת תש"מ‚ והיא אחת מהישיבות הוותיקות בעולם ישיבות ההסדר. בראשות הישיבה עומדים הרב שמואל הבר והרב אברהם קורצוייל המתווים דרך חינוכית ושיטת לימוד המייחדת את בית המדרש.

20.02.2020

1. לא תקום עוד ממשלת ערב רב!!! (מאיר - עברי אנכי)

לא תקום עוד ממשלת ערב רב בארץ ישראל!!!

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

כוכבי משמאל. מסר חריף למפקדים צילום: אריאל חרמוני, משרד הביטחון

הרמטכ"ל במסר חריף למפקדים: חריגה מהנהלים תזכה לתגובה חריפה ותקיפה

קרא עוד