כחול לבן מציגה: חינוך חינם לגיל הרך, כנראה במקום תקציב לישיבות

תכנית החינוך של המפלגה הגדולה, תעורר כעס ככל הנראה בקרב החרדים. עלות הרפורמה- ‭ 8.5‬ מיליארד שקלים. "הכספים יקוצצו מכספים קואליציוניים ממגזרים שונים. התכניות אכן יכולות ואף צפויות להיות כואבות למגזרים שונים"

חדשות כיפה
כג בשבט התשפ
,
18 בפברואר, 2020 7:47
ראשי כחול לבן, לפיד וגנץ

ראשי כחול לבן, לפיד וגנץצילום: נעם רבקין פנטון, פלאש 90

בכחול לבן צפויים להציג היום את תכנית החינוך של הרשימה, שכוללת בעיקרה תוספת של ‭ 8.5‬מיליארד שקלים. על פי פרסום של ישראל היום, ההשקעה היא של 5 שנים, בה התקציב יוזרם באופן הדרגתי לטובת החינוך לגילי 0-3. התכנית עתידה לגרום שינוי לגורמים שונים.

ראשונים הם כמובן ההורים, שמובטח להם כי עול המחיר הכבד ירד מהם. כיום מעונות היום הם פרטיים, והורים לתינוקות ולפעוטות עד גיל 3 נדרשים לשלם סכומים של 4,000-2,500 ‬שקלים מדי חודש. בכחול לבן יפעלו לפיקוח המעונות על ידי משרד החינוך, ובכך, למעשה, יעשו לביטול הנטל על ההורים ויביאו לסבסודו על ידי המדינה.

הגורם השני הוא העובדים במעונות היום, שכיום לא מחויבים כלל לעבור הכשרה כדי לעבוד בפעוטונים הפרטיים. הרפורמה החדשה תדרוש כי כל עובד במעון יום יעבור הכשרות מקצועיות. בנוסף תהיה הוראה להוספת צוותים לכל גן ילדים והוספה גם במעונות. מי שבנה את מודל התכנית הוא פרופסור מנואל טרכטנברג.

מהיכן תמומן התכנית? על פי כחול לבן נמסר: "הכספים יקוצצו מכספים קואליציוניים ממגזרים שונים. התכניות אכן יכולות ואף צפויות להיות כואבות למגזרים שונים, אבל לכחול לבן יש סדרי עדיפויות. הראשון הוא תחום החינוך. השני הוא תחום  הבריאות". הרמז הוא בעיקר לתלמידי הישיבות מהמגזר החרדי. 

 

18.02.2020

1. חוק חינוך חובה הוא לא מגיל 0 אז מכוח מה הם לוקחים כספי ציבור למטרה זו? (יהודית)

דווח על תגובה לא ראויה
18.02.2020

2. נגד בורא עולם (אברהם )

בלי תורה אין עולם נגמר לכם העולם בורא עולם סוגר את העולם

דווח על תגובה לא ראויה
19.02.2020

3. סיכום שחיתויות ראשי כחול לבן-למעונינים: (מיה)

מפלגת כחול לבן מתיימרת להיות נקייה מכל רבב של שחיתות, מכיוון שהתקשורת לא אוהבת להביא לציבור את החשדות הקיימים כנגד 3 מתוך 4 ראשי הקוקפיט החלטתי לעזור קצת למי שלא יודע ולתמצת אותם:

בני גנץ: פרשת המימד החמישי היא פרשה שנחקרה על ידי מבקר המדינה, שבמסגרתה נחקרה התקשרות שלא על פי הנהלים המקובלים בין משטרת ישראל וחברת התוכנה "המימד החמישי", שיו"ר מועצת המנהלים שלה היה בני גנץ. הפרשה נחשפה לראשונה על ידי גידי וייץ בעיתון "הארץ" בפברואר 2019. המבקר מצא כי חברת המימד החמישי הציעה למשטרה לרכוש מערכת בפיתוחה. במשטרה הסכימו לערוך פיילוט, ללא מכרז, ושילמו לחברה 4 מיליון שקל. תחילה התכוונו להתחייב מראש שאם הפיילוט יצליח, ירכשו את המערכת ב-50 מיליון שקל, אך ועדת המכרזים התנגדה. בעקבות הפיילוט ביקשו במשטרה להרחיב את ההתקשרות, שוב ללא מכרז, אלא שאנשי האוצר סיכלו את התוכנית.המבקר מתח ביקורת על המשטרה בכמה עניינים, ובהם עריכת הפיילוט ללא מכרז ומסירת נתונים מטעים לוועדת הפטור, שמקורם במימד החמישי. עם זאת, הוא לא הפנה את הממצאים ליועץ המשפטי לממשלה, כפי שהחוק מחייב אותו לעשות כשיש חשד לפלילים.(כלכליסט).

יאיר לפיד: לפיד חייב להסביר לציבור מדוע לא פסל את עצמו לעסוק בעניינו של חברו מילצ'ן, מדוע השאיר את העניין בינו לבין מילצ'ן ולא שיתף את בכירי האוצר, ומדוע, לפי הפרסומים (שלו או של המשטרה או של שניהם גם יחד), הזמין אליו את מילצ'ן לפגישה במשרד האוצר ,יחד עם רפרנטית (!) ולא עם בכירי האוצר.יאיר לפיד מחק כידוע את כל פגישותיו הקשורות בכך מהיומן לפני שמסר אותו לעיתונאים (גלובס).ותמיהה נוספת היא: למה לפיד לא נחקר על הקשר והתמיכה בידיעות אחרונות? יאיר לפיד, בזמן כהונתו כשר אוצר, נהג להיפגש לעיתים תכופות בימי שישי בבוקר עם מו"ל "ידיעות אחרונות", ארנון (נוני) מוזס. דבר המפגשים נחשף אמש (ו') ב"שישי עם אילה חסון", בערוץ עשר.המפגשים התכופים נערכו בביתו של איש עסקים מסביון, שגר בסמוך למוזס. לפיד ומוזס קיימו פגישות דיסקרטיות, כאשר איש העסקים, בעל הבית, לא נהג להשתתף בפגישות.לא ברור מה עלה במפגשים ומדוע היו תכופים כל כך, וגם מדוע לא נערכו במקום פומבי או בביתו של מוזס? (כלכליסט).

גבי אשכנזי: פרשן חדשות 13 לענייני משפט, ברוך קרא, חשף במהדורה המרכזית בערוץ 13 את הקלטות גבי אשכנזי, ואביחי מנדלבליט לשעבר במהלך חמשת הימים שבהם התלבט אם להתוודות כי המסמך המזויף נמצא ברשותו, וכן את השיחות שערך בנוגע לסוגיה הפרקליט הצבאי הראשי דאז אביחי מנדלבליט – שמעלות סימני שאלה בדבר המידע שהיה ברשותו. השיחות הוקלטו במערכת מיוחדת שהותקנה בלשכת הרמטכ"ל.בחמישה באוגוסט 2010 החל שר הביטחון דאז אהוד ברק בסבב ריאיונות לתפקיד הרמטכ"ל שיחליף את אשכנזי. בין השניים שררו יחסים רעים: ארבעה חודשים לפני כן נחשף אשכנזי, שכיהן אז כרמטכ"ל, למסמך ובו תוכנית זדונית לכאורה, שנרקמה לכאורה בהנחייתו של ברק ונועדה להשפיל את אשכנזי בחודשי כהונתו האחרונים ולמנות תחתיו את יואב גלנט.לאחר שאשכנזי נחשף למסמך הוא היה נסער, וחשף אותו בפני האלופים בני גנץ וגדי אייזנקוט. עוזרו של הרמטכ"ל, ארז וינר, אף העביר לאייזנקוט העתק. לאחר שהמסמך הגיע לתקשורת והתברר שהוא מזויף והמדינה כולה ניסתה להבין מהיכן הגיע, אשכנזי, וינר ושאר שותפי הסוד עדיין שמרו את הסוד שהמסמך המקורי נמצא.בשיחה שנערכה בין אשכנזי לוינר יומיים לאחר מכן, בשמונה באוגוסט, אמר אשכנזי: "החולשה שלנו זה שיש לנו את הנייר. זו הבעיה שלנו". וינר השיב: "טוב, אבל אתה לא הוצאת אותו", ואשכנזי אישר: "אני לא הוצאתי את הנייר". בהמשך השיחה אמר וינר: "גם בני (גנץ) וגם זה שמעו עליו מכל מיני מקורות נוספים. אבי (בניהו, דו"צ לשעבר) בעצמו הרי שמע. בועז (הרפז) אמר לי שיש את הנייר הזה לפחות בעוד שלושה ארבעה מקומות, שזה לא רק אצלנו חונה". . (להקלטות המלאות-חדשות 13)."
דווח על תגובה לא ראויה
21.02.2020

4. טמבלים. איך רואים שאין ניסיון ולא הבנה במיל (א)

"כספים קואליציוניים" כשמם כן הם - חלק מההסכמים להצטרפות לקואליציה. לא תתנו כספים? לא תהיה לכם קואליציה. בהצלחה.
חוץ מזה התכנית אידיוטית. מעבר לכך שלא מוסרי שתממנו אוניברסיטאות ולא תממנו ישיבות, גם אם תסגרו את כל הישיבות עדיין לא יימצא כסף לממן את כל המעונות, והמגזר שהוא צרכן הישיבות הגדול ביותר יצרוך גם את רוב הכסף של המעונות (כי לו יש ילדים ולכם יש אולי ילד וכלב) אז העברתם כסף מסעיף לסעיף בסופו של דבר עבור אותו מגזר ואין הבדל פרט לשנאה ומחלוקת שאתם מביאים לעם.

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

הכנרת מתמלאת צילום: shutterstock

מפלס הכנרת מזנק, האגם הלאומי כמעט מלא

קרא עוד