מהומה במליאה | בנט ליעלון וגנץ: "פחדנים, אל תברחו"

שר הביטחון עלה להשיב בדיון על המצב הביטחוני, שכונס לדרישת האופוזיציה, וכשעלה לדוכן הורה גנץ לחברי מפלגתו לצאת מהמליאה. בנט קרא לגנץ ויעלון: "אל תברחו, אתן לכם נתונים"

יהונתן קליין, חדשות כיפה
טו בשבט התשפ
,
10 בפברואר, 2020 11:42
נפתלי בנט במליאה

נפתלי בנט במליאהצילום: יונתן זינדל, פלאש 90

מהומה במליאה. בדיון פגרה מיוחד, שהתכנס לבקשת סיעות האופוזיציה לדון במצב הביטחוני, עלה שר הביטחון בנט להשיב לטענות האופוזיציה. כשעלה לדוכן הורה יו"ר כחול לבן, בני גנץ, שנשא דברים לפניו, לחברי מפלגתו לצאת מהאולם. בנט קרא לח"כ משה יעלון ולגנץ: "אל תצאו, אני מביא לכם נתונים".

בנט קרא אחריהם: "פחדנים. אתם אלה שלא הצלחתם לעצור אלפי רקטות". בנט הוסיף: "בשמונה שנים בכנסת לא ראיתי דבר כזה, יו"ר מפלגה תוקף את שר הביטחון ובורח".

"תגלו מינימום אומץ", אמר בנט. "עומדים פה שני אנשים ובורחים מהמליאה, האנשים שהיו אדריכלי הכישלון מול מנהרות הטרור מעזה לישראל והפעם בורחים. כמה קל".

"50 יום לא ידעתם לטפל במנהרות אז אתם תטפלו בבלונים? לא ייאמן. האנשים שלא הצליחו לעצור 4,594 רקטות על תושבי עוטף עזה מעזים להטיף לי איך לטפל בבלונים? כשאני נלחמתי נגדכם, בוגי וגנץ שהיססו וגמגמו והיו נבוכים ולא ידעו מה לעשות, אז הם ברחו ואני טיפלתי. אתם תמשיכו להסס ולצעוק. אני רוצה לתת נתונים. מה היה וגם נטפל. עשרה שבועות בתפקיד אחרי 20 שנה של כישלונות שלכם ושל אחרים נטפל גם בזה. קצת ענווה".

חברי כחול לבן יוצאים מהמליאה בזמן נאום בנט

חברי כחול לבן יוצאים מהמליאה בזמן נאום בנטצילום: יונתן זינדל, פלאש 90

מימינה נמסר בתגובה: "בושה וחרפה. כמו שברחו מטיפול במנהרות חמאס בצוק איתן, ברחו עכשיו בוגי וגנץ מהמליאה. כרגיל אנשי כחול לבן מתנהגים בצביעות. מזמנים דיון מיוחד בכנסת ונוטשים את המליאה כאשר שר הביטחון עולה לדבר. לכחול לבן אין מה להציע מלבד בריחה ונסיגה. אסור לתת למי שתומכים בהקמת מדינת טרור בלב ליבה של מדינת ישראל להנהיג את המדינה".

בנאומו לפני שיצא אמר גנץ כי "בזמן שאנחנו יושבים פה, ילדים נכנסים לחרדה בדרום". לדבריו, "הכיסא הריק של רה"מ והנאשם נתניהו הוא משל לתפקידו בעת הזו. נתניהו - בשנים האחרונות הפכת את עוטף עזה לחוטף עזה. מדי לילה ויום".

יו"ר העבודה-גשר-מרצ, ח"כ עמיר פרץ, אמר בנאום: "הגיע הזמן לומר את האמת: ממשלת ישראל בראשות בנימין נתניהו נכשלה כשלון חרוץ בטיפול ברצועת עזה, ובפתרון עבור תושבי העוטף. אחיזת העיניים ומופע התעתועים כאילו הם יודעים מה לעשות נתקלים במציאות: נתניהו העצים את חמאס והפך אותו לכתובת. לא רק שהוא קובע את גובה הלהבות, הוא מכתיב את המציאות".

פרץ הוסיף: "אין שקר גס מנרטיב הימין “נתנו להם שטחים וקבלנו טילים”. הטילים התחילו ב-2001, וההתנתקות ב-2005. בין 2001 ל-2005 קבלנו גם טילים וגם חיילים הרוגים. ההתנתקות נכשלה רק בגלל דבכ אחד שממנו צריך להפיק לקחים - כי היתה מהלך חד צדדי. הגיע הזמן שנלמד מכך: בכל מקום שהיה מהלך חד צדדי נוצר וואקום שלתוכו נספגו ארגוני הטרור".

10.02.2020

1. ימינה קורסת (עידו)

אין סיבה וטעם לשמוע מוקיון מדקלם מסרים מטופשים
עליבות בנט היא המראה של ימינה
דחליל עם בטלדרס חקי- ליצן חצרו של הביבי
נפלתם - לכו

דווח על תגובה לא ראויה
10.02.2020

2. ימינה קורסת (עידו)

אין סיבה וטעם לשמוע מוקיון מדקלם מסרים מטופשים
עליבות בנט היא המראה של ימינה
דחליל עם בטלדרס חקי- ליצן חצרו של הביבי
נפלתם - לכו

דווח על תגובה לא ראויה
13.02.2020

3. רוצים הוכחה שכחול לבן= שמאל?? כנסו!!! (יוסי)

הגיע הזמן אחת ולתמיד לנפץ את הקשקוש שכחול לבן היא מפלגת "ימין ממלכתי" או מכבסות מילים בסגנון, מי שמצביע להם מצביע לאנשי שמאל ושלא יתפלא אם יגרשו אותו מהבית אח"כ: להלן פירוט חלקי ע"מ לקצר: בני גנץ- אמר לידיעות אחרונות שההתנתקות היתה טובה. יאיר לפיד (בראיון לעמית סגל) "צריך לפנות 80-90 אלף מתנחלים, ניסנקורן היה במפלגת העבודה (ויקיפדיה), מיקי חיימוביץ' הייתה קצינה בצה"ל בפינוי ימית (ויקיפדיה) ואמרה ל"ויינט" שאפשר לפנות התנחלויות בהסכמים. עופר שלח "תומכים בשתי מדינות (ראיון לרינה מצליח), הכיבוש משחית (ראיון ל'הארץ'). יעל גרמן היתה חברת כנסת במרצ (ויקיפדיה) ותומכת במדינה פלסטינית (ראיון לגל"צ) והצטלמה עם אוהדת של אהד תמימי שהכתה חיילים (פייסבוק). מירב כהן הייתה מועמדת ב"תנועה" בראשות ציפי לבני (ויקיפדיה), אסף זמיר- "תפנימו, הסודאנים והאריתראים כאן כדי להישאר" (ראיון ל'הארץ'). אלעזר שטרן "ההתנתקות לא הייתה אירוע עצוב עבורי", "אנחנו תומכים בפתרון שתי המדינות" (כאן 11 'כיפה קרועה').

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

x
מנכ"ל משרד הבריאות, פרופ' חזי לוי צילום: פלאש 90

"ייתכן שחובת הבידוד תרד לעשרה ימים"

קרא עוד